Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért bunkók Szegeden az emberek?

Miért bunkók Szegeden az emberek?

Figyelt kérdés

Először amikor ide jöttem, még nem tűnt fel ez, sőt még vártam is, hogy Szegeden lehessek, de már itt vagyok egy jó ideje Szegeden, és eddig szinte csak kellemetlen tapasztalataim voltak a várossal kapcsolatban. Azt tudom, hogy az emberek sokfélék, és vannak akik bunkók stb.

De mint fentebb is írtam, nekem csak rossz tapasztalatim voltak itt, mind a várossal, mind az egyetemmel, és mind az emberekkel kapcsolatban. Tudom, h nincs olyan hely, ahol minden szép és jó, de ahol korábban éltem és tanultam, sokkal élhetőbb és barátságosabb hely volt.

Szóval nekem nagy csalódás volt, pláne hogy mindenki csak szépeket mondott róla...

Ti is tapasztaltatok hasonlót?

(Elsősorban azok véleményére lennék kíváncsi, akik máshonnan jöttek Szegedre. )



2013. nov. 12. 17:54
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%

Érdekes vagy 10. válaszoló. A kérdező elmondta mi a problémája, hogy nem érzi magát otthon Szegeden, te meg szó szerint elküldöd a p*csába. Ne haragudj de ez tényleg bunkó hozzáállás volt a részedről és meg tudom érteni a kérdezőt.


Egy nem Szegedi...

2013. nov. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Kedves 10. válaszoló, látod, pont erről a hozzáállásról beszélek...
2013. nov. 14. 12:18
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! remélem még elolvasod, nagyon kicsi a világ!:) én is debreceni vagyok és szintén Szegeden tanultam majd itt is kezdtem el dolgozni épp az idén. Én ezeket a dolgokat egyáltalán nem, de tényleg nem tapasztaltam. Sőt, én úgy gondolom hogy Debrecen rosszabb minden tekintetben mint Szeged. A belváros kiskörúton belüli része szerintem mindenhol szép 1-2 lerobbant épület kivételével, ez nem csak a Kárász utcát jelenti, hanem sok-sok más kisebb-nagyobb utcát. Úgy vettem észre, hogy az egész belvárosa jobban és szebben kiépített mint Debrecené és kevesebb a panel is. Kulturális lehetőség a REÖK palotán és a Móra Ferenc Múzeumon kívül, tényleg nincs sok. Talán csak a Fekete Házat tudnám mondani és a Somogyi Könyvtárat. Színvonalas beülős helyekből ahol nincsenek részegek rengeteg van: Corso Café, Corsó Facér, John Bull Pub, Piano Club, Pulzus Café, Millenium Kávéház... Most csak ennyi jutott eszembe. Van egy tök jó fondü bár, a Smooth. Szerintem azt is érdemes kipróbálnod. Meg aztán a Cooltour Caféban és a Rongy Kocsmában nem szokott heringparty lenni.. A Sing-Sing-et és a Retro-t én sem szeretem.. Jate is egész igényes hely és délután nincsenek sokan.

Egyébként én nem akarlak lecseszni vagy elküldeni a p*csába, csupán próbálom példákkal megcáfolni néhány állításodat:) Ne vedd magadra! A képzés színvonala meg teljesen kar és szakfüggő, azt megtudnád mondani hogy milyen szakra jársz? Például a biológus és orvosképzés a legjobb az országban

2013. nov. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Igen ezeket a helyeket kipróbálom, köszi. :) Szóval én nem "leszólni" akartam Szegedet, csak nekem teljesen ez jött le, és akiktől eddig segítséget kértem, nem nagyon kaptam. És az egyetemen is elhiszem, hogy van ami jó szak, és színvonalas, a többire nem is szóltam semmit, csak Debrecenhez képest az én szakom színvonala rosszabb. Egyébként van amiben valóban szép Szeged, ezt nem vitatom, és nem azt mondtam hogy semmi szép nincs benne, csak nekem teljesen úgy állította be mindenki, hogy ez mennyire gyönyörű város, és ahhoz képest nekem csalódás volt, mert ugye ilyenkor másra számít az ember. Szóval én nem akartam megbántani senkit, csak így nem érzem túl jól magam itt, és érdekelt volna mások véleménye is. De például helyeket csak te írtál egyedül, amiket persze meg is fogok nézni, de amint látod mások csak...

Szóval köszönöm a normális választ!

2013. nov. 17. 01:22
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
örülök hogy tetszett a válaszom, tudom hogy nem akartad leszólni Szegedet és azt is el kell ismerni hogy azért a Debreceni Egyetem is ott van élvonalban, időnként le is előzi az SZTE-t, időnként pedig nem. Az meg tényleg nem szép dolog ha túloznak a várossal kapcsolatban és hamis reményeket ébresztenek valakiben :D Egyébként hiába szép a város, ha munkahely kevés :/ ha én nem kaptam volna itt munkát, akkor valószínűleg Pestre vagy Nyugat-Magyarországra kellett volna költöznöm.
2013. nov. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!