Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha teljesen...

Mit tehetnék, ha teljesen eluralkodtak rajtam a negatív gondolatok?

Figyelt kérdés

Sajnos sosem voltam jóban a családommal (elég eltérő személyiségek vagyunk), ezért manapság már senki nem szól hozzám itthon, maximum belém kötnek vagy leordítanak néha, ezért napi szintű stressz az, amikor velük kell lennem.


Egyáltalán nem támogatják azt, hogy tanuljak, bele kell adnom a rezsibe és mindent magamnak fizetnem, ezért levelezősön kezdtem el munka mellett az egyetemet, de hát megszűnt az állásom, és azóta hiába keresek...lassan diákhitelhez kell nyúlnom :/


Teljesen depressziós lettem az elmúlt egy évben. Mindennap gürizek azért, hogy valaha is előrébb tudjak jutni az életben, de valójában semmi eredményét nem látom a dolognak, mert egy forintot nem tudok félretenni, itthon folyamatosan bántanak, amiért tanulni szeretnék és többre vinni az életben, mindeközben pedig csak azt látom, ahogy a barátaimat mindenben támogatják a szülei, lakást és kocsit kapnak, beteszik őket a jobbnál-jobb munkahelyekre...


Lassan már minden napom azzal telik, hogy arra gondolok, nekem sosem lesz diplomám, sosem lesz újra munkám, sosem lesz saját házam, sosem fogok tudni összeköltözni a párommal, sosem fogok sehova jutni... próbálok ellene tenni, de mindig ide jutok, főleg mert mint említettem, állandóan azzal kell szembesülnöm, másoknak mennyi segítsége van mindehhez.... :/


Mit tehetnék, hogyan legyek ismét pozitív ember?


2013. nov. 25. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
A jóga, vagy a taj-csi.
2013. nov. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, csak sose vergődtem azon, hogy én legyek a kétmilliomodik diplomás dilettáns, miközben szakemberből se itt, se külföldön nem volna elég kétszer ennyi. Megjegyzem, nem erőltettem a szakközepet se, így furamód a normálisabb munkaadók maradnak nekem (nem papírt kér, elég, ha látja, hogy szeretem és vágom a témát, jobban is, mint aki minimum a suliban évekig nyűgként élte meg, és elnézi, hogy egy-egy apróságot az öreg szakiktól kell megkérdeznem). Egyedül akkor vagyok hátrányban, ha szakképzetlen akar vállalkozni úgy, hogy felvesz valakit, akinek szakmája ez. Szerencsére alkotó műhelymunkáról beszélünk, tehát nem jellemző ez a felállás (inkább kereskedelemben gáz), mellesleg baró nehezen futunk ilyen mély ellenőrzésbe...
2013. nov. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést mintha csak én írtam volna. :)

Ha én nem megyek ki tavaly egész nyárra Ausztriába diákmelózni, és ha nem szerzek Erasmus ösztöndíjat, aminek a nagy részét munka mellett félre tudtam tenni, és ha most nem dolgozna a párom is külföldön, akkor most vagy éheznék itthon, a családnál, vagy legalábbis nem lenne egy árva normális göncöm sem és a kis 20ezres ösztöndíjamból kellene fenntartanom magam.

Érdekes mód engem anyám nyomott mindig is, hogy menjek csak egyetemre, sőt menjek csak kollégiumba (pedig csak 40km-ről van szó), de aztán azt kifelejtette a történetből, hogy a kollégiumhoz, a nagyvárosi élethez (nem a bulikra gondolok, arra sosem vártam pénzt, hanem az ennivalóra pl) , szóval azt elfelejtette mondani, hogy ezekre nem fog adni egy fillért sem, úgyhogy úgy menjek egyetemre. Azóta már bánom, mint a fene, hogy nem mentem egyetem helyett inkább ki egyből külföldre dolgozni, a 4 év alatt már egy fél lakás ára meglenne, így meg sokszor azt se tudtam, hogy szerezzek egy kis pénzt a diétás élelmiszereimre (mivel több ételallergiám is van, méregdrága a diétám), hisz az ösztöndíjamból általában a havi kenyerem is alig jött ki, nem még a kollégium (aztán bejárós lettem, akkor a bérletek).

Dolgozni most meg még nem tudok, mivel még el sem kezdtem a szakdolgozatom, nem lesz az sem egyszerű, rengeteg időm fog elveszni ez miatt, főleg úgy, hogy már tudom, nem akarok a leendő szakmámban dolgozni. Csak ha már kijártam 3,5 évet, legyen meg a diploma, afféle mutogatnivalónak. :/

Ja, és míg az én szüleimnek van 2 hitelmentes házuk, egy jólmenő vállalkozásuk, a húgom már buszra sem hajlandó ülni, mivel saját kocsija van (vagy legalábbis kisajította magának az egyiket), addig én egy kb. 40 éves, szétszakadt ágyon aludtam a kollégiumban, ahol még normális vízhálózat és internet sem volt, és ez senkit nem érdekelt a családomban, mégcsak anyagilag sem segítettek. És eközben a barátnőm szülei ugyanabban a városban, 3-3 gyerekkel mindkét oldalon (elváltak), tanári fizetéssel (nem nyelvtanárival!) eladták a házukat vidéken és vettek a barátnőmnek egy saját lakást a nagyvárosban, hogy ne kelljen albérletbe vagy kollégiumba mennie! Mikor ezt anyámnak elmondtam, csak a képembe olvasott, hogy tőlük én ilyet az életben ne várjak. Azóta is csak azt hallagtom, hogy mikor húzunk el már innenén is, a párom is, a húgom is, mindenki, de hogy segítsen az önállósodásban, ha már neki annyi minden megadatott (a szülei 2 házat ráhagytak, 19 éves korában vették neki az egyiket, majd hozzáment apámhoz, aki már akkor is jólmenő vállalkozó volt), szóval, hogy továbbadja azt, amit ő is a szüleitől kapott, hogy ő is osztozzon azon, amit neki a sors megadott a gonoszsága és a szemétségei ellenére?! Hogy is képzelem...

2013. nov. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!