Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Negatív reklámok, Ti nem unjátok?

Negatív reklámok, Ti nem unjátok?

Figyelt kérdés

Belépsz egy hírekről szóló oldalra és önlenek rád a negatív töltetű tartalmak. Baleset, gyilkosság, ritka betegségek... Aztán tovább mész, ott meg a szex jön mindenhonnan. Hogyan csábíts, hogy néz XY sztár ruha nélkül, levetkőzött ezmegaz... Mész tovább, ott meg emberek ócsárolják egymást a politika miatt... aztán ha még ez nem elég van pár felugró ablak, ahol buzdítanak hogy vedd meg a szuper terméküket, mert most baromi olcsón hozzájutsz.... mindegy mi az, csak vásárolj.

Ez a média. Én már nagyon unom. Alig lehet normális témákat találni lassan, ahol az emberek nem ilyen dolgokkal foglalkoznának.



2013. nov. 18. 07:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni együtt élni vele. Hiába unod, meg idegeskedsz rajta, attól téged nem fognak elkerülni a reklámok, így jobb, ha hozzászoksz.


Rossz időszakba születtünk, én is tudom... Tutira szebb volt az élet a 60-as 80-as évek között.

2013. nov. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezért lesz annyi gyógyegér. Mert ezen nőnek fel. Mi még tudjuk hogy nem ez a normális értékrend. De pár éven belül ki fogja majd elmagyarázni a gyerekeknek, hogy "ugyan fiam, ne hidd már hogy ez a világ csak erről szól! Merj boldog lenni..." Még több mint 1 hónap van karácsonyig és már félve megyek vásárolni, mert az emberek fellöknek a boltba, mintha elfogyna készletről az élelmiszer, meg az ajándék. A csapból is az jön, hogy ki milyen drága ajándékkal lepi meg a családját.
2013. nov. 18. 08:10
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól látod, hogy baj. Mi kidobtuk rég a tv-t (akkor amikor kicsi volt a gyerek). A híreket néha a rádióból meghallgatjuk, de max 1-szer 1 nap. És nyomás a könyvtár, kivenni értékes könyveket, ami érdekel!! Alkotni - írni, rajzolni, zenélni és énekelni! Játszani együtt a családdal.

Rengeteg időd marad, ha nem tékozlod ilyenekre, amit írsz. Valóban teljesen fölösleges, azon rágódni pl, hogy valahol 100 km-re agyonverte élettársát valaki. Segíteni úgysem tudok, a rendőrök és a bíróság feladata ezzel foglalkozni, én mit sápítozzak rajta, Valóban sok energiát visz el a lélekből és egy idő után azt sem érti így az ember, mi a baj. Tehát media leredukálva, és értelmes, értékes dolgokkal foglalkozni.

2013. nov. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, szomorú, hogy ennyi reklámmal kell szembenéznie az embernek minden oldalon.

De (sajnos) megvan ennek a háttere is. A legtöbb weboldal egyetlen bevételi forrása a reklámokból származik. Hisz maga a látogató nem fizet azért, hogy pl híreket olvashasson, videókat nézhessen, stb. Így ha az oldal üzemeltetője valamit szeretne kapni a munkájáért kénytelen telepakolni az oldalát bannerekkel. Ez sajnos tény. Az viszont igaz, hogy egyre erőszakosabbak a reklámok. Most már oda jutottunk, hogy nem a tartalom közt van néha reklám, hanem a reklám közt van néha tartalom is. Egyre erőszakosabban "tolják a pofánkba" a reklámokat; s bár vannak már technológiák, hogy valamilyen szinten az érdeklődési körünkre szabják azokat; biztos vagyok benn, hogy 100-ból jó ha 1-2 kattintást nyernek vele...

2013. nov. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Interneten adblockot használok, így az ilyesminek kb. a 80%-át megúszom.

Tévét egyáltalán nem nézek. Nem a reklámok miatt, csak csupa olyasmit adnak, ami nem érdekel. Ha valami műsort vagy filmet mégis meg akarok nézni, megnézem a neten, vagy megveszem dvd-n.

Utcán egyszerűen nem figyelem a hirdetéseket, ha gyalog megyek valahova, akkor az utat nézem magam előtt, nem azt, hogy mi van mellettem a plakátokon. Ha meg tömegközlekedésen utazom, akkor olvasok, zenét hallgatok.

2013. nov. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Engem az idegesít, hogy sokan el is hiszik. A sok borzalmas és sokkoló hír közül is elég kiválogatni, hogy igaz-e, vagy csak unatkozott a cikkíró, hát még a termékreklámok, amiknek jótékony hatását hol cáfolják, hol meg a cáfolatot cáfolják :-D

Épp a minap olvastam egy negatív cikket a margarinról, amiről már eddig is tudtuk, hogy miből van, erre egy hozzászóló, mint aki most jött le a falvédőről, sápitozik, hogy de hát eddig azt mondták, hogy szívbarát, meg milyen egészséges.

Igen, eddig azt mondták, és azt kellett elhinni, most ezt mondják és most ezt kell elhinni.

Az a helyzet, hogy az emberek már józan paraszt ésszel nem is tudnak gondolkodni, meg utána nézni, csak ülnek és hagyják, hogy ezek a hírek meg reklámok irányítsák őket.

Megosztanak egy álhírt a facebookon, ugranak rá, mint a döglegyek a sz@rkupacra, osszák ész nélkül, aztán ha kiderül az ellenkezője, akkor azt osszák ész nélkül. Rá egy hétre meg mindig akad valaki, aki lemaradt, és a korábbi verziót osztja. mindegy, csak osszuk, mert érdekes. Meg addig is nagyon okosnak és informáltnak látszunk :-)

Másik példa: Pár hónapja megjelent egy cikk, hogy óriási halszörnyet fogtak ki és nem tudják beazonosítani, hogy milyen állat. Egy szkeptikus (ergo gondolkodni képes) hozzászóló utána járt és belinkelt egy leírást erről a "szörnyről", amiből kiderült, hogy létező és ismert vízi állat, bár ritkán találkozni vele.

De ez így olyan uncsi, hogy mégsem a Nessy volt vagy az Alien, szóval pár napja megint bedobott egy hasonló cikket egy firkász, hátha mostanra már elfelejtette a birka nép, hogy egyszer már kiderült, hogy az csak egy hal.

A gusztustalanul félrevezető címekről meg ne is beszéljünk, amikkel kattintásra motiválnak minket.

2013. nov. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mint a cserép és a mécses esete amivel felfűtöd a lakást. Nem olvastam el, csak több ismerős osztogatta közösségi oldalon, meg híroldalakon is láttam a címet. Még így is megmaradt bennem, pedig a cikket tényleg nem olvastam el.
2013. nov. 18. 08:57
 8/14 anonim ***** válasza:

A felugró reklámok ellen használhatsz adblokkot:


[link]

2013. nov. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a média hülyeséget diktál, még nem muszáj követni.Engem ami idegesít, arról elkapcsolok, tovább megyek, nem figyelek rá.Az értéket kell keresni, a szennyet meg kikerülni.De egyébként valóban unalmasak a reklámok, minden fajtájuk meg úgy általában a médiából ami jön 99%-ban szemét...
2013. nov. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Amennyit lehet szűrni kell.


A média szennykorát éli, ezt tudjuk.

2013. nov. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!