Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogyan látjátok az alábbi...

Ti hogyan látjátok az alábbi helyzetet, intelligensen járnék el?

Figyelt kérdés

Egy helyen dolgozom anyukámmal, egy régi barátnőmmel és már kollegáink is vannak. Én szülésin voltam, addig munkahelyi problémák miatt a barátnőm megszakított anyukámmal minden kapcsolatot, konkrétan szóba sem áll vele, holott nem volt igaza. Az ügyhöz semmi közöm, mivel nem dolgoztam a megadott időszakban. Nemrég visszatértem és velem sem beszél, ellenséges és kibeszélnek a töbiekkel. Nem egy egyszerű helyzet, de nekem kell a pénz, jól végzem a dolgom, becsukom az ajtóm és nap végén hazamegyek. Egyedül a légkör és az állandó áskálódás nem tetszik....de el kell fogadnom. Próbáltam vele beszélni, lekezelő volt és hagytam az egészet.

Nehány hét múlva egy tevékenysége lesz, amolyan előléptetési vizsga, amin részt kellene vegyen mindenki, köztük mi is, de van ennek egy protokollja, meg kell hívni a résztvevőket. Én hirtelen arra gondoltam, elutasítom, nem érdemli meg...anyum akkor kiküldetésben lesz, ő "megússza" az egész haccacárét, én viszont nem. Ha nem hív meg, akkor egyértelmú, hogy nem megyek és nem az én döntésem alapján, mosom kezeim...ez viszont neki lesz kínos a vizsgabizottság előtt...tehát úgy vélem meghív. Mit tehetek?


2013. nov. 12. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen menj el. A munka az munka, a magánélet az magánélet. Legalábbis a főnök szemével. Akkor jársz el intelligensen, ha emelt fővel ott vagy, és támogatod, mint kollégát.
2013. nov. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez lenne az optimális megoldás, viszont ő nem teszi ugyanezt, sőt, rejtegeti az információt előlem, hogy bajba keveredjek. Soha nem szóltam semmit...holott felettese vagyok.
2013. nov. 12. 10:15
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha felettese vagy akkor helyzeti előnyből indulsz, viselkedj is úgy vele. Nehogy már ő kezeljen le mikor munkahelyi viszonylatban te vagy a feljebbvalója!


Menj el szerintem, de ezentúl a munkahelyeden úgy viselkedj, ahogy egy felettesnek kell! Ha nem teszed így akkor kérdéses, hogy alkalmas vagy-e a pozícióra és lehetséges, hogy pont erre játszik.

2013. nov. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Akkor viszont elég baj hogy nem szóltál neki. A felettese vagy, éreztesd vele! Ha lekezelő, akkor utasitsd rendre, ahogy egy főnök teszi!
2013. nov. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mindig jólműködött a demokratikus rendszer a csapatban, nem vártam el semmiféle megkülönböztetést, egyedül a munka több és a pénz is vele arányban. Fura lenne ha az asztalra csapnék....úgy érzem bárhogy is csinálom, nem lesz jó, nem felel meg senkinek...nekem sem.
2013. nov. 12. 10:20
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

" Soha nem szóltam semmit...holott felettese vagyok."


Hívj össze egy megbeszélés, és tisztázd a problémákat. Csapj az asztalra, és kezeld nyíltan a problémát. Szólj, ha valakinek nem tetszik valami, akkor nyugodtan felmondhat.


A gondot nálad az okozta, hogy barátként kezelted a beosztottad. A munkahelyen nincs magánélet, barátnőzés.

2013. nov. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig egy főnöknek az a dolga, hogy a tiszteletlen alkalmazottakkal szemben igenis az asztalra csapjon.


Ez a cég érdeke is, hiszen egy olyan főnök akit nem tisztelnek használhatatlan. Ugyanis az utasításokat nem fogják maradéktalanul teljesíteni és ezért nem lesz a főnök hatékony, a cég sem lesz hatékony.


Térj már észhez! Ha meghunyászkodsz és én lennék a nagyfőnök biztos lejjebb tolnálak a ranglétrán. Azért lettél főnök hogy ezeket a dolgokat kezelni tudd, ha kell megrovóan a többiek felé. Nem azt mondta amúgy senki, hogy csapj az asztalra (max képletesen) de igenis meg kell feddni az engedetlen, tiszteletlen dolgozót, mert úgy látszik a munkahelyi hierarchiában nem tudja hogy a helye. Te szót fogadtál volna egy olyan tanárnak suliban aki tűri hogy alázzák? Mert én nem.

2013. nov. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet, de működött és ez jó volt, soha nem jött be senki úgy dolgozni, hogy nah, ma is mit talál ki, vagy rettegve, ellenörzések miatt. indig elvégezték a munkát, hatékony csapat. 1 hónapja dolgozom újra, sok változás van, és vissza is kell szoknom, olyan mintha újra tanulnám, elkelne a segítség és ellenségeskedést kapok....változtatnom kell, de fájni fog.
2013. nov. 12. 10:29
 9/12 A kérdező kommentje:

7 válaszoló:)

Én igen, szót fogadtam, ezért vagyok ott, ahol vagyok...de ez más tészta.

Váltani kell stratégiát, uszály lesz!

Köszönöm a tanácsokat, az előléptetési procerúrán részt veszek, feltéve ha meghív.

2013. nov. 12. 10:32
 10/12 anonim ***** válasza:

"az előléptetési procerúrán részt veszek, feltéve ha meghív"


De hová léptetik elő? Veled egy szinten fog dolgozni?

Nem lehet, hogy a helyedre hajt? Nem ő volt a helyettesed, amíg szülésin voltál?

2013. nov. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!