Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem segítenek...

Az emberek miért nem segítenek egymáson? Ennyire önzőek?

Figyelt kérdés

Pl: elestél, nem tudsz felálni, de senki nem segít mert azt hiszik, hogy be vagy rúgva.

Ez csak egy példa a sok eset közzül.


2013. dec. 29. 21:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%

21:54


Majd, ha már nem 20 éves lány leszel,

a miniszoknyádból égnek álló lábakkal...

...akkor majd neked se fognak 5-en odaugrani!

2013. dec. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a jelenséget nem önzésként,inkább közönyként lehetne jellemezni,ám abban igazad van,hogy az emberek döntő többsége közömbös mások nyomora iránt.Ez egyrészt abból fakad,hogy olyan világot élünk,amilyet,és bizony ebben a világban nagyrészt az érzéketlen emberek érvényesülnek,másrészt pedig a jóságot sokan képtelenek értékelni,hálátlanok,így egy idő után belefárad az ember,s felhagy a segítőkész viselkedésmóddal.
2013. dec. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen téren nekem is csak pozitív élményeim vannak...

pl. bicikliztem a városban, elég lassan mentem, direkt lassítottam mert láttam, hogy gyerekek jönnek szembe. Az egyik pont előttem kezdett el viszont valami után szaladni, kitértem, közben meg egy másik elémszaladt és összeütköztünk. A gyereknek konkrétan semmi baja nem lett, rám rámesett a bicikli és végighorzsoltam a karom-lábam. Az anyja persze nekiállt velem üvölteni, mire odajött 3-4 ember, és rászóltak! hogy mi a fene baja van, és megkérdezték jól vagyok-e, kell-e segítség, megy-e a biciklim.


Vagy olyan is volt, hogy a buszon felejtettem a személyim, lakcímkártyám és egyéb irataimat, mire másnap a buszsofőr eljött a címünkre, becsengetett, hogy ezt elhagytam!


Az is előfordult velem, hogy a patikában fizetésnél 10 ft-al kevesebb volt nálam, mint amennyi anyukámnak a gyógyszer lett volna. Egy néni rögtön felajánlotta, hogy kisegít annyival.


Szóval nekem nagyon pozitív tapasztalataim vannak csak, és ebből kifolyólag igyekszem én is előzékeny, segítőkész lenni az emberekkel.

2013. dec. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan az a szöveg, amit mindenki elmond egy évben egyszer, miközben maga sem viselkedik másképpen. Most őszintén, kedves kérdező, ha magadba nézel, te talán mindenkinek segítesz, mindenkit magad elé helyezel és mindenkivel önzetlenül bánsz?
2013. dec. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
42%

,,Majd, ha már nem 20 éves lány leszel,

a miniszoknyádból égnek álló lábakkal...

...akkor majd neked se fognak 5-en odaugrani!"


Nem hordok miniszoknyát. Egyszerű vidéki lány vagyok. És szeretnék hinni abban, hogy vannak segítőkész emberek.

2013. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már a 13-as válaszolóhoz hasonló pozitív tapasztalatom. Egyszer a boltból kifelé jövet kiesett a pénztárcámból két kártya. Az egyik egy bizonyos üzletben igen magas kedvezményre jogosító kártya volt a másik pedig csak egy DM kártya. Hatalmas hó volt ráadásul csak este vettem észre, hogy eltűnt ezért úgy voltam vele, hogy búcsút mondhatok nekik. Erre két hét múlva jött egy boríték és benne volt mind a kettő kártyám. A megtaláló a nevem alapján kiderítette a címemet és elpostázta a kártyáimat. Vannak még jó emberek. :)
2013. dec. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
67%
De most komolyan, ha egy teljesen átlagos ember vagy, és elvágódsz, mi az, ami miatt nem tudsz felkelni? Ha látnék valakit vergődni a földön, mert láthatatlan erők lent tartják, bizony én is azt hinném, hogy részeg.
2013. dec. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én tavaly télen elcsúsztam mikor nagyon jeges volt a járda pedig óvatosan mentem mégis megcsúsztam.

Az emberek néztek ( a buszmegálló közel volt),hogy ez meg mi?

De senki nem jött volna oda segíteni..

22/L

2013. dec. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

szoktam segíteni, és nekem is szoktak. hiszek abban, hogy amit adsz, azt visszakapod.

bár nálam alap hogy mielőtt önként elkezdenék szervezkedni, megkérdezem, h segíthetek-e.


pl. volt egy defektünk, a fickó a lakása ablakából pont látta, és lejött segíteni arrébb tolni az autót.

másik durva sztori: Horvát autópályán volt egy kritikus meghibásodása a kocsinak, vissza kellett tolni a kapuig. az autópályás fickó szó nélkül kölcsönadta a telefonját hogy kihívhassuk rajta az assistace-ot, és még egy üveg bort is felciccentett nekünk a nagy ijedtségre :)


nyáron volt olyan, h két srác lekéste a vonatot Agárdon, mi pedig felhoztuk őket Pestre :)

én leginkább néniknek segítek a nagy csomaggal leszállni a buszról, és olyan cukik amikor hálálkodnak. valahol ez is önzés, de legalább ő is profitál belőle.

2013. dec. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ez a tömegeffektus. A Discovery is vizsgálta ezt :

Volt 1 átlag ember és kb 5 beavatott színész. Valamit néztek az utcán,aztán az egyik színész a másik színész táskájából kivett egy pénztárcát a be nem avatott ember szeme láttára. De mivel senki nem tett semmit,az átlag ember is hagyta elfutni a 'tolvajt'.


Vonattal szoktam utazni,vegyes kalandjaim voltak eddig.

Sok ember tulakodik vonatajtónál,még 1 embert is képesek beelőzni-mintha az az 1 számítana... Viszont többször tapasztaltam,hogy a férfiak a nőknek kinyitják az ajtót és előre is engedik őket.

Egyszer ültem a padon és vártam a vonatra,amikor odajött egy kb. 2 évvel idősebb srác. 2 db zsepit kért,én persze adtam neki. Aztán mosolygott,megköszönte és szép napot kívánt. Majd elköszönt. :)

Máskor egy újságárusnál vásároltam,majd amikor mentem volna ki az ajtón,egy férfi (aki velem szemben állt,tehát nem volt belül az árusnál) utánam szólt,hogy kiejtettem a zsebkendőcsomagomat a földre. Megfordultam,de akkor már egy srác hozta volna utánam. Én megköszöntem. :)

Sokszor van,hogy idős nénik cipelik a nehéz bőröndöt... És sok ember csak úgy tehetetlenül áll. Én szoktam nekik segíteni (egy darabig),még akkor is,ha ellenkező irányba mennek.

2013. dec. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!