Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék kilépni ebből a...

Hogyan tudnék kilépni ebből a gödörből, és hogyan tudnék újra önmagam lenni?

Figyelt kérdés

A történet, ami miatt ebben a helyzetben vagyok, úgy 2 éve kezdődött, amikor is megtudtam, hogy anya megcsalja apát, azt is tudtam kivel.

Senkivel nem tudtam erről beszélni. Anya nem tudta, hogy tudom, a testvéremnek pedig nem mertem elmondani. Még a barátaim előtt sem mertem igazán szóba hozni. Nekem ez nagyon fájt akkor belül, és egy erős lányból egy roncs lettem. Sokszor volt, hogy elkezdtem sírni minden ok nélkül és egész nap nem bírtam abba hagyni, elkezdtem magamat hibáztatni mindenért, pedig tudom, hogy nekem nincs ehhez közöm. Aztán egy nap anya nagy nehezen bevallotta, persze megkönnyebbült, hogy én ezt már tudtam és nem arról volt szó, hogy haragudtam rá, csak fájt belül, de úgy tettem, mintha minden rendben lenne.

Viszont ezután még rosszabbul éreztem magam, mert így, hogy elmondta nekem, már előttem is mert vele telefonon beszélgetni meg egyebek. Én azóta már teljesen beletörődtem az egészbe és már egyáltalán nem zavar, hogy ők együtt vannak. A férfi születésemtől fogva ismer, és most úgy bánik velem, mintha a lánya lennék, mindenben próbál segíteni, ő intézett nekem nyárra munkát is és mivel azon a területen szeretnék dolgozni, amiben ő, ezért szakmailag is hasznos tanácsokkal lát el.

Viszont ami engem zavar, hogy amikor ez az egész elkezdődött én megváltoztam. Erős lány voltam, nem lehetett csak úgy szavakkal megtörni, most meg már egy kis piszkálódást is nagyon a lelkemre tudok venni, persze mások előtt nem sírok, de itthon mindig kitör belőlem. Mosolygós lány voltam, mindig vidám, most alig mosolygok és sokszor szomorú vagyok. Nekem nem kell minden nap iskolába járnom, így amikor itthon vagyok, állandóan csak a szobámban vagyok, csak azért jövök ki, ha enni akarok. Sokszor vagyok mogorva a családtagjaimmal, nem direkt, de sokszor már nem tudom visszafogni magam. Apával igazából a legrosszabb a helyzet, mert ő az aki már csak azzal is fel tud idegesíteni, ha hozzám szól és egyszerűen nem bírok normálisan hozzá szólni.

Már nincsen kedvem soha semmihez. A társadalmi életem is megromlott, szerencsére az akkori barátaim most is mellettem vannak.

Most lett elegem ebből, hogy állandóan szekálnak, hogy ne legyek egész nap a szobámban, ne aludjam át a fél napot, csináljak már valamit, mosolyogjak stb. És tudom, hogy ezt kellene, utálom magam, hogy így viselkedek és csak céltalanul élem a minden napjaim és úgy érzem, mintha nem is lenne jövőm, minta nem lenne miért élnem.

Hogyan térjek vissza a régi önmagamhoz? Ha így folytatom nem lesz belőlem senki, és csak mindenkit elüldözök magam mellől. Unom már, hogy ennyire sz*r minden. Nem akarok én is egy küszködő ember lenni, akinek az élete csak abból áll, hogy munka, aztán küszködés a mindennapokban. A mélypontról felkapaszkodni újra a normálisra, de hogyan, mert egyenlőre nem nagyon látom magam előtt, de az elhatározás meg van.


(Bocsánat, hogy hosszú lett!)


2014. jan. 6. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Nem érthetö, ha anyád barátja apaként viselkedik veled, kakor ök együtt élnek? Vagy ha nem, akkor hogy lehetséges ilyen?


2. Apád tudja azt, hogy anyádnak van barátja? Mert ha nem, akkor anyádnak sürgösen közölnie kellene vele, amennyiben nem teszi, akkor meg neked.


3. Azt nem értem, apáddal mi a bajod - ö az, aki tényleg nem tehet semmiröl.


4. A legokosabb lenne, ha elköltöznél - föként mivel van munkád is és a saját életeddel foglalkoznál. (Nem kell kapásból egy lakást kivenni, elég, ha valahol van egy szobád.


5. Az állandóan mosolygós lány viszont igen idegesítö valaki, minden normális embernek vannak rosszabb napjai is.

2014. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most te kivel élsz? Az anyud elment élni a pasijával?Fogd fel ugy, hogy az anyud,apud már nem tudnak meg lenni együtt és tegyél pontot a végére.Az apudat szeressed továbbra is és tiszteljed!
2014. jan. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazából itt már régen nincs köze a dologhoz, hogy mi van anyával meg apával, mert mint írtam, azon már túltettem magam és teljes mértékben elfogadtam, csak valahogy megragadtam abban a hangulatban, amibe akkor kerültem, és nem tudok abból kilépni, pedig már nem lenne akadálya.


De azért tisztázásképpen leírom.

Nem dolgozok, tanulok! Abban segít szakmailag anya barátja.

Anya még itthon él velünk, mert a ház az enyém és a testvéremé, anya pedig még nem tud elköltözni, így tulajdonképpen az van, hogy a szüleim nem beszélnek, az egyikük van az egyik helyiségben, a másikuk a másikban. Apa tudja, hogy mi a helyzet.

Apára azért vagyok ideges, mert sokszor káromkodik meg felemeli a hangját, tehát mondjuk leejt egy villát és rögtön szentségel stb., én pedig ettől ingerült leszek, mert utálom, hogy ilyen (és közben meg nem veszem észre, hogy én is ilyen vagyok vele). A másik dolog pedig, hogy nem igazán viselkedett és viselkedik úgy, mint egy apa. Kiskoromban sem, most sem. Most erre nem akarok konkrétan kitérni, hogy miért nem, de anya barátját pl. jobban érdekli a jövőm, mint a saját apámat, és kissé elszomorít, hogy nem támogat és nem érdeklődik felőlem ilyen téren. Persze tudom, hogy szeret, és bánt engem is, hogy nem tudok szépen beszélni vele, és mindig próbálok ezen változtatni, de úgy érzem inkább csak egyre rosszabb lesz.

2014. jan. 6. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!