Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki pszichológushoz jár (a...

Aki pszichológushoz jár (a drogos, alkoholista és sokkos eseteket leszámítva) vagy különféle címkéket aggat magára mentális betegségekkel, az miért nem veszi észre a következő dolgot?

Figyelt kérdés
Azt, hogy senki sem normális. Nézzetek már körbe, nézzétek meg az embereket, senki sem normális, mindenki egy különféle deformáció, ahogy halad előre az élete 1-1 embernek úgy deformálódik a személyisége és ez egy másik ember szemszögéből nem tűnik normálisnak, mert neki viszont az ellenkező irányba deformálódott. Miért kell mentális béklyókat aggatni saját magatokra? Ébredjetek már fel, senki sem "normális".
2012. dec. 26. 17:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%
Hogy ezzel mennyire egyetértek! Teljesen igazad van, habár tagadhatatlan, hogy vannak olyan klinikai esetek, amiket jócskán kezelni kell(ene). De az utcán rohangáló emberek 99 százaléka beteg. Avagy senki sem.
2012. dec. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
És ez így is van rendjén, csakhogy aki azt csinálja, amit a kérdésben leírtam, az önmagát gyengíti a többiekkel szemben, mert örökké az lesz előtte, hogy "én vagyok a beteg, ők meg a normálisak".
2012. dec. 26. 17:18
 3/25 anonim ***** válasza:
Szóval annak, aki pszichológushoz jár valami miatt, annak "fel kellene ébredni"? Neked attól sokkal rosszabb az életed, ha valaki segítséget kér és kap (nem tőled, hanem egy szakembertől, természetesen)? Csak azért, mert tény és való, mindenki szenved (vagy nem szenved, észre sem veszi) valamilyen deformtól, attól az, aki a pszichológustól jobban lehet, ne menjen, mert szerinted csak mentális béklyókat aggat magára? "Ébredj már fel", nem körülötted forog a világ. Illetve: a saját világodon kívül senki másé nem forog körülötted. A többi ember pedig hadd csináljon a saját világában azt, amit akar, anélkül, hogy pár megmondóember, unatkozván karácsonykor, világot akarjon megváltani azzal, hogy ráébredt egy darab olyan mondatra, amin a pszichológia, és az emberek nagyobb része már túllépett.
2012. dec. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

"az önmagát gyengíti a többiekkel szemben, mert örökké az lesz előtte, hogy "én vagyok a beteg, ők meg a normálisak""


Arról nem is beszélve, hogy abban az esetben, ha a páciensnek erre van szüksége, a pszichológus pont ebben segít neki: hogy belássa, mindenki a maga világában normális, a maga megküzdési stratégiáival. Konkrétan arra lett "kitalálva", hogy segítsen az embereknek túljutni a szakadékon. Nem mindenkinek, hanem annak, akinek szüksége van rá. A legtöbbnek nincs. Akinek meg igen, annak nem a te szóhasználatoddal élve kellene felébredni.

2012. dec. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

A betegségek mértéke és súlyossága a lényeges.Az hogy a tényleges életedet mennyire befolyásolja. Pléda:

Azt már számtalanszor bebizonyították hogy az emberek 100%-a hogy egyszerűbbé tegye az életét, sémákat követ.Amiket mi úgy tanultunk vagy úgy szoktunk meg és eszerint élünk.Ez teljesen normális dolog.A lényeg nem ez, a lényeg az hogy az adott sémától való esetleges eltérésre milyen reakciót adsz.Ha súlyosat akkor az gond,kezelni kell,ha nem akkor teljesen normális hogy nem vagy normális.

2012. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy a gyakorikérdéseken meg lehetne változtatni a világot :D.


"hogy ráébredt egy darab olyan mondatra, amin a pszichológia, és az emberek nagyobb része már túllépett"


Csak hiszed, hogy túllépett. Ez az észjárás szerint már túl kellett volna lépnie az emberiségnek a jelenleg fennálló problémák 90%-án, de még mindig nem sikerült (kisebbségi kérdések, határviták etc.). De most őszintén.. átgondoltad ezt a kijelentésedet? :D Beállítani úgy az emberiséget, mint akinek elég egyszer valamit megtanulnia és aztán végleg tudni fogja.. mesébe illő :).


""Ébredj már fel", nem körülötted forog a világ. "


Mindenki körül a saját világa forog, nem mások világával kéne foglalkozni. Általában akkor gondolja valaki azt, hogy pszichológushoz kéne mennie, ha összehasonlítja a saját világát valaki más világával, öreg hiba. A társadalomra veszélyes embereknek és a függőknek, sokkot átélteknek van szükségük igazán ehhez hasonló kezelésekre.


"a pszichológus pont ebben segít neki: hogy belássa, mindenki a maga világában normális"


A pszichológus kivetíti a saját világát és érzelmi állapotát a "betegre" aki a kezelés során nyitott és ezzel megnyugszik, de mi történik ha a pszichológus nyaralni megy vagy meghal? A beteg keres egy másik pszichológust.


De figyelj, ha pszichológus vagy: Nyugi, lesz munkád. Ha nem: Nyugi, lesz munkájuk. Ha te jársz pszichológushoz: Nyugi, mindig fogsz találni valakit aki megnyugtat.

2012. dec. 26. 17:38
 7/25 A kérdező kommentje:

ma 17:32


Így van! :)

2012. dec. 26. 17:38
 8/25 anonim ***** válasza:

"De most őszintén.. átgondoltad ezt a kijelentésedet? :D Beállítani úgy az emberiséget, mint akinek elég egyszer valamit megtanulnia és aztán végleg tudni fogja.. mesébe illő :)."


Ki beszélt itt az emberiségről? Az emberekről volt szó. Az embereknek is csak egy nagyobb részéről, olvass vissza. És azt is próbáld meg értelmezni, hogy milyen szövegkörnyezetben hangzott ez el, mert látom, az is nehéz, de inkább segítek: azt hiszed, te most kitaláltad, hogy "Nézzetek már körbe, nézzétek meg az embereket, senki sem normális, mindenki egy különféle deformáció..", holott ezt az emberek nagyobb része tudja, ennek tudatában nem egy komplett rendszer ki is épült, ilyen a pszichológia, pszichiátria, orvostudomány, kereskedelem... Tehát nem te szartad a spanyol viaszt.


"Mindenki körül a saját világa forog, nem mások világával kéne foglalkozni."


Újra kérdezem: olvastad azt a mondatomat, amit az általad kiragadott rész után írtam? Mert ha igen, akkor nem cáfolnál engem egy olyan kijelentéssel, amit előtte én írtam le.


"A társadalomra veszélyes embereknek és a függőknek, sokkot átélteknek van szükségük igazán ehhez hasonló kezelésekre."


Elég sok helyen tűnik úgy, hogy a fejedben keveredik a pszichiátria és a pszichológia.


"a pszichológus pont ebben segít neki: hogy belássa, mindenki a maga világában normális"


"A pszichológus kivetíti a saját világát és érzelmi állapotát a "betegre" aki a kezelés során nyitott és ezzel megnyugszik, de mi történik ha a pszichológus nyaralni megy vagy meghal? A beteg keres egy másik pszichológust."


Az a pszichológus, aki bármit is kivetít a betegre, az vette a diplomáját az ecserin. Nem vetít ki semmit sehova, de már megint úgy okos mindenki, hogy csak a tv-ben látott pszichológusokat.


"De figyelj, ha pszichológus vagy: Nyugi, lesz munkád. Ha nem: Nyugi, lesz munkájuk. Ha te jársz pszichológushoz: Nyugi, mindig fogsz találni valakit aki megnyugtat."


Egyik sem talált, de neked máris segítettek a pszichológusok azzal, hogy témát adtak számodra, amivel kitombolhattad magad.

2012. dec. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

"azt hiszed, te most kitaláltad, hogy" "Tehát nem te szartad a spanyol viaszt. "


Én nem akarlak megsérteni, de hogy lehet az, hogy mindig előbukkan valaki, aki mintha csak egy barlangban élte volna le az egész életét elzárva a társadalomtól és fogalma se lenne semmilyen előadásmódról, retorikáról írásbeliségről vagy egyébként semmiről.. Tudod ez egy íratlan szabály, ahhoz, hogy meggyőzően írj ki valamit !legfőképp fórumra! annak vannak bizonyos eszközei. Nem én találtam ki világos? De nem árt ha valaki felidézi, mivel a te elméleteddel ellentétben az emberiségnek nem elég egyszer megértenie valamit, nézz körül például ezen az oldalon, kiír egy 15 éves valamit amit aztán szépen kiveséznek, de hiába, következő nap jön egy másik 15 éves aki ugyan azt írja le. De ez igaz az országgyűlésekre vagy bármely szervezetre az egész világon. Szóval még egyszer: nem én találtam ki, csak megfogalmaztam valamit ami esetleg más emberek fejében is megfordulhat, ilyen például az első válaszoló, ő értette miről beszélek és nem kötött bele, mert felfogta miről van szó.


"Elég sok helyen tűnik úgy, hogy a fejedben keveredik a pszichiátria és a pszichológia."


Ennek fikarcnyi köze sincs a kérdéshez, nem ez a lényege, felesleges ilyen mellékutakba belemenni, ha útvesztőzni akarsz keress egy rejtvényújságot.


" Nem vetít ki semmit sehova"


De, ezen alapszik maga a gyógyítás, de erre még nem jöttek rá. A pszichológus nem a tudásával gyógyít, hanem a lélekjelenlétével, ezért van az, hogy egyesek sikeresebbek másoknál ugyanazon eljárásokkal. Leteszi a sátán a diplomát és jézus is, kihez jelentkezel be inkább? :) De mondhatnám ezt Kvazimodoval és a szőke herceggel is. :D

2012. dec. 26. 18:07
 10/25 anonim ***** válasza:

Kérdésed elég megmosolyogtató. Gondolod, hogy az ember azért megy pszichológushoz, mert nem érzi magát normálisnak, mikor bezzeg mindenki más az? Aki depressziós, súlyos szorongással küzd, pánikrohamokkal, esetleg felnőttként undorodik a szextől, elég volna arra gondolnia, hogy "senki sem normális" és ettől boldog lesz és felszabadult?

Mikor én pszichológushoz fordultam lesz*rtam, hogy milyen a többi ember, a saját korlátaim közül akartam kiszabadulni, magam mögött tudni a szenvedéseimet, és nem ahhoz mértem, hogy a szomszéd Józsi hogy él, bárcsak olyan lennék, mint ő.

Ettől még látom, hány sérült ember rohangál, és hogy sokan elvannak mint a befőtt, mert nem magukban tesznek kárt, vagy legalábbis nem olyan mértékben, hogy pszichológusi segítségen gondolkozzanak. Saját traumáimat nem csökkenti, hogy másnak is meg van a maga baja.

2012. dec. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!