Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van ennyi alkoholista,...

Miért van ennyi alkoholista, dohányos, drogos?

Figyelt kérdés
Soha életemben nem ittam egy korty alkoholt sem, nem dohányzom, nem fogyasztottam semmilyen drogot. Társaságban is sosem fogadtam el az alkohollal való kínálást, mivel annyira utálom a szagát is. Viszont azt olvastam egy kutatásban, hogy az antialkoholisták kevesebb ideig élnek, mivel nem tudják levezetni a feszültséget, periferikus elemmé válnak, ami egyenes út a depresszióhoz. Furcsa, hogy ezen tulajdonságok miatt nem tud valaki másokhoz közelebb kerülni. Nem tudom, miért olyan érthetetlen, ha másnak ezek a dolgok nem esnek jól. A bármilyen könnyű drogot szerintem meg idiótaság kipróbálni, mivel ki tudja, milyen problémákat okozhat a későbbiekben. Vélemények?
2014. jan. 23. 00:07
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Igen, volt már rá példa, hogy győzködtek. Szerencsére én mindig ellen tudtam állni. A másokhoz hasonulás hozza létre azt, hogy valamire rászokunk. A nagy többség követi a csordaszellemet inkább, mint a saját útját járná. Inkább próbálok nem törődni a közvéleménnyel sem most már. Köszönöm a hozzászólásodat.
2014. jan. 24. 10:58
 22/22 anonim ***** válasza:

26 éves koromra még soha nem voltam részeg.

Inni is egy kezemen meg tudnám számolni.

Dohányozni egyáltalán nem.


Rendszeresen sportolok.

Én ezzel vezetem le a "feszültséget".

Illetve edzés közben felszabadul az endorfin nevű hormon,ami boldogságérzést ad.És én érzem is,hogy olyankor rendesen jó érzésem van,hogy jót tettem.


Nyilván,ha fél évente valaki megiszik egy pohár vmit annak még nem lesz baja,de nem hiszem,hogy azoknak nagyobb az esélyük a hosszabb életre,akik hetente vagy naponta piálnak,a depresszió csak egy rövid időre száll el,aki depressziós az állandóan az.


Szerintem inkább ezt csak azért találták ki,illetve akarják elhitetni az emberekkel,hogy eladják az alkoholt.


Egy ilyen kutatást teljesen semmitmondó,ugyanis nagy eltérések lehetnek két alkoholt nem fogyasztó ember életmódjában is.

Pl sportol,soha nem sportol.

dohányzik,nem dohányzik.

Stressze melója van,nincs stresszes melója.

kiegyensúlyozott a magánélete,vagy nem.

2014. okt. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!