Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 22 évesen késő újrakezdeni az...

22 évesen késő újrakezdeni az életem?

Figyelt kérdés

Anno érettségi után nagyon rossz pályát választottam. Igazából már menet közben rájöttem, de úgy voltam vele, ha már belekezdtem, akkor véghez is viszem. A jelenlegi szakmámmal könnyű volt elhelyezkedni, a fizetésemre nincs panasz, viszont nagyon utálom, abszolút nem illik hozzám és 0 szabadidőt hagy, miközben fizikailag és idegileg teljesen kikészít. Azt tudom, hogy nem ebből akarok nyugdíjba menni. Rosszul választottam, de ezt már nem lehet visszacsinálni.


Szeretnék még tanulni, de nem tudom, hogyan.

Egyetemre szeretnék menni, de nincs emelt szintű érettségim, tehát újra fel kellene valahogy készülnöm az érettségire.

Mire elvégezném az adott szakot, legalább 27 éves lennék, és nem lenne anyagi hátterem, mivel diákmunkával nem lehet meggazdagodni. Államilag támogatott levelező tagozatra bekerülni -ami mellett dolgozni is tudnék- nagyon nehéz. Arról nem is beszélve, hogy 27-28 éves korom körül én már gyereket szeretnék.


Szóval úgy érzem, hogy csapdában vagyok, nem tudok kitörni a mókuskerékből és bedarál a jelenlegi életem.


Ti mit tanácsolnátok? Volt már valaki hasonló helyzetben?



2014. márc. 3. 21:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ne viccelj, más 30 vagy 40 évesen kezd új dologba, vagy mert érdekli, vagy mert úgy járt, hogy muszáj.
2014. márc. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Én is csak azt mondom levelezőin tanulj és dolgozz mellette.... Amúgy én is 22 vagyok és nem éppen örülök annak amit most elvégeztem szóval ugyan ott állok ahogy te... de nekem muszáj ,nincs választásom ha neked van erőd és kitartásod persze hogy nincs késő meg ha nem vagy olyan helyzetbe hogy muszáj dolgoznod, akkor csak vágj bele....
2014. márc. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Sohasem késő! 22 évesen pedig nagyon nem. Kicsit ülj le, gondold végig hogyan képzeled a jövőd, aztán ha megvan az elképzelés vágj bele. :) hajrá
2014. márc. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!