Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinál otthon egy munkanél...

Mit csinál otthon egy munkanélküli? A szülei, párja jogosan hiszik, hogy nem csinál "semmit"?

Figyelt kérdés

Felkelek, megnézem az emailjeimet. Megnézem a legfrissebb álláshirdetéseket, ha van újság azt böngészem.

Hetente egyszer körbejárom a várost, hátha valamelyik üzletbe keresnek kisegítőt, takarítót stb.

Házimunkát végzek itthon, ha van állásinterjú arra elmegyek.

Kicsit rosszul esik, hogy csak annyit lát mindenki az egészből, hogy egész nap internetezek, meg délig alszok.


2014. márc. 28. 13:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
35%

ismerem ezeket a munkanélkülieket.

ilyen volt a barátnőm is, de rájöttem hogy nem is akar dolgozni, és valójában, csak úgy csinált hogy munkát keres, valójában abból élt, hogy az anyja apja küldött neki pénzt, és azt felélte, nekem meg azt mondta nm talál munkát.

takarítani nem akart elmenni dolgozni, mert mi lesz ha valaki meglátja, és kineveti, pedig többször is lett volna ilyen munkája, kisegítő munkát sem akart étteremben végezni, mert az nem az ő szintje.

végén kiderült, hogy fel sem havta az állás hirdetéseket, és direkt olyan emaileket küldött a munkáltatóknak,amiben olyan önéletrajzot írt, hogy tuti nem veszik fel, sajnos megnéztem egyszer, akkor derült ki.

azt tudom tanácsolni, az ilyen embert messziről kerüld el, mert soha nem akar dolgozni, csak álmodozik, hogy majd ő dolgozik.

2014. márc. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
58%

"a házimunka az nem munka..vagyis nem olyan munka, amire azt kell mondani, hogy -na, ez igen! le a kalappal!"


hát ne haragudjál én egy háromszintes kertes házat tartok rendben, nem egy vacak panelt, úgyhogy ez is kemény munka

2014. márc. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%

utolsó

kegyed talán egy gyerekekkel otthon ülő, anyuka, akit a férje tart el, és ezért úgy csinál, mintha a ház takarítás lenne a legfontosabb dolog a világon?

vagy a gyerek már a suliban van, és akkor még jobban úgy csinál, hogy a takarítás a legfontosabb dolog a világon, mert a férje eltartja?

mert sajnos ilyen nővel már volt dolgom, de soha többet!

2014. márc. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
57%

Annyi buta és primitív ember van, akinek van EGY nézete és attól nem tágít, mert beszűkült, gondolkodásra képtelen.

Írom mindezt dolgozó emberként, csak egyszerűen felháborít,hogy emberek ennyire idió.ták tudnak lenni.

Igen is NEHÉZ munkát találni, különösen úgy, hogy ide írunk az ország MINDEN területéről és vannak települések, ahol EGYÁLTALÁN NEM lehet találni. De hogy is tudná? Hiszen ő csak egy várost ismer, ahol él!

2014. márc. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Adtam fel több oldalra hirdetést (apród, jófogás) hogy állást keresek. Feltöltöttem az önéletrajzomat több oldalra amik ezzel foglalkoznak (profession.hu stb)

Naponta is járhatom a várost, de ha nincs munka, akkor nincs. A megyeszékhelyre nem tudok naponta bebuszozni, mert az túl sokba kerül.

Egyébként hülyeség hogy a pályakezdőknek könnyű, mert az vagyok. SEHOVA nem vesznek.


A házimunkát csak azért írtam, hogy azért cserébe csinálok valamit, mert a szüleim eltartanak. Tehát nem csak úgy vagyok, hanem helyettük megcsinálok mindent amit tudok.


1 emailre se kaptam választ eddig, ahová személyesen vittem az önéletrajzom, megköszönték és eltették. Volt aki szerint nem fekete-fehéret kellene odaadnom ,hanem színeset... Csak az egyik 10 ft, a másik 120.. És ha egy hónapba "elszórok", 15-20 db-ot...az sok anyagi ráfordítás. Kiváltottam az erkölcsit is, mert egy m.helyen azt mondták felvesznek, aztán hopp, egy ott dolgozónak az ismerősét vették fel.

2014. márc. 28. 14:56
 16/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is munka a házimunka, én nagyon tudnám értékelni! Amikor a férjem munkanélküli volt 2 hónapig, álláskeresés mellett vitte az összes házimunkát, főzött is. Nekem semmi dolgom nem volt miután hazaértem este fáradtan. Tudom hülyén hangzik, de nagyon szerettem ezt az időszakot.
2014. márc. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
60%
12-es, nálunk 3 gyerek van, plusz 300nm-es ház, kerttel, kutyával... mellette dolgozunk, mégse tartom ezt egy hüüü, de nagy dolognak..
2014. márc. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
91%
Nekem azt se mondja egyik hős anyuka se itt, hogy ő sosem fárad el egy nagy takarításban. Ugyan már..de mi az, már NŐNEK lenni is szégyen? Nem katonának vagyunk kiképezve!
2014. márc. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Pályakezdő nem kell sehova. Mivel még tanulok, ezért olyan munka kellene, ami alkalmazkodik az órarendhez, és nem teljes munkaidős, de ilyen munka egyszerűen nincs. Úgyhogy beléptem egy egyetemi projektbe, legalább gyakorlatom legyen, mert anélkül nem fogok kelleni.
2014. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
47%

" Nekem azt se mondja egyik hős anyuka se itt, hogy ő sosem fárad el egy nagy takarításban"


Én nem fáradok el benne.

Tudod miért? Mert rendszeresen, és közösen végezzük el a férjemmel. Heti 2-3x takarítunk, mindent mindig rendbe teszünk elalvás előtt, így nincs hétvégén semmi, amit 6 órán át sikálni kellene... így többször, kevesebb időt igényel, és egyáltalán nem fárasztó.

2014. márc. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!