Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy férj ennyire...

Hogy lehet egy férj ennyire elvetemült?

Figyelt kérdés

Az irigység, a pénz utáni hajsza, a bulizós élet miatt előbb megfojtja a feleségét, majd a 2 éves lányát megfojtja. Mindkettőt bőröndökbe teszik, és bedobja a folyóba. Majd a 3 éves kisfiát, és 4 éves lányát felkelti, kocsiba ülteti őket, és a folyó hídjánál párnahuzatokba pakolt szikladarabokat kötött a gyerekek lábára, és a folyóba dobta őket. Csak azért, hogy Bulizhasson, legyen pénze..

A gyomrom fordult fel amikor hallottam erről.

Hogy lehetnek ennyire elvetemültek egyes emberek???


2014. márc. 31. 00:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Vannak ilyenek de nem csak férfiba nőben is. Mai napig emlékszek,hogy pár éve egy magyar nő dobálta ki a gyerekit a tizedik emeletről, de számtalan esetvolt azóta is a híradóba.Nem kell ehhez külföldre menni.
2014. márc. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Atya ég..

Ez most nagyon megrázott...

Borzalmas!:(

Ilyenkor értékelem át az életemet, családi helyzetemet...

2014. márc. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

elsőnek..

Nem tudom te milyen sztorira emlékszel, én egy miskolci esetre emlékszem a 80-as években. Egy apa féltékenység miatt mind az 5 gyerekét a 10 emeletről ledobta. A legidősebb fia csak azért menekült meg, mert őt küldte el az anyjához, hogy szemtanúja legyen a tettének. Tudom, hogy nem kell külföldre menni, hogy ilyen borzalmas hírt halljunk, de nagyon megrázott, hogy valaki ilyen elvetemült.

2014. márc. 31. 00:15
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Megtaláltam.

[link]

2014. márc. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

a kérdésben szereplő eset hol történt?

amúgy tuti valami drog is volt a dologban, ilyenre épelméjű ember nem vetemedik. vagy valami/valaki nagyon megzavarta a fickó gondolatait.


a debreceni esetre van pár alternatíva a magyarázatok közt. pl. hogy a fickó lelki terrorban tartotta a nőt és a gyerekeket, a nő félt hogy egy keresetből nem tudja felnevelni őket.

2014. márc. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Ilyenre nincs magyarázat még árvaházban is jobb lett volna nekik. Olyan férfinak aki meg terrorba tart nem szülők gyereket, az azért nem csak több év alatt jön ki.
2014. márc. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Engem az ilyen esetekben az lep meg, hogy a családnak nem tűnt fel milyen is ez az ember. Azt nehezen hiszem, hogy ezeknek a dolgoknak nem lenne súlyos előzményei. Az, hogy sem a feleségnek, sem a szülőknek nem tűnik fel, hogy nagy baj van az adott embernél.

Olyan ez, mint a csecsemőgyilkosságoknál: a család nem vette észre, hogy terhes a nő pedig a férjjel nemi életet éltek és az anyós is velük lakott. Mindenki látta a terhességet csak ők nem.

Nem értem, hogy ilyen helyzetekben miért nem lép a család mielőtt tragédia történne.

2014. márc. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Millió meg egy ilyen eset van. Elég csak megnézni 1-1 műsort az Investigation Discovery-n vagy a CBS Reality-n. Ezek az emberek mentálisan betegek, beléjük van kódolva, hogy ölni fognak, és senki nem tudhatja előre, mert sokszor egyik pillanatról a másikra történik az egész. Sajnos vannak ilyenek, és akár te is hozzámehetsz egy hasonló emberhez. A hírekben is nap mint nap hallani olyan hírt, hogy a férj leszúrta a feleséget, vagy fordítva, egy kis veszekedés miatt. Bár most szingli vagyok, de a következő pasim akár engem is leszúrhat, sose tudni. Valószínűleg én már megedződtem az említett csatornákon vetített műsorok által, mert már nem ráznak meg az ilyen sztorik, sőt, kifejezetten szeretem meghallgatni a kriminálpszichológusok magyarázatát, hogy ki miért ölt. Még ha brutális is.
2014. márc. 31. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én meg azt unom, hogy ki kell hangsúlyozni, hogy ő egy férj. Igen elvetemült emberek vannak. Emberek, nem férjek vagy ilyesmi. Ennek semmi köze a családi állapotához. Ugyanolyan borzalmas ha másokkal tesz ilyet. Ez a viselkedés nem normális, egy kis ferde jellem nem elég hozzá, ez betegség, komoly probléma, és nem csak annyi váltja ki, hogy bulizni akar, és igen ilyenek sajnos mindig voltak és mindig lesznek. Persze kell tenni ellene, de teljesen sosem fog megszűnni. Ilyen a világ. Őrjöngeni teljesen felesleges miatta, attól nem lesz jobb a helyzet, csak neked rosszabb.
2014. márc. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Én is unom az ilyen primitív kérdéseket, mintha egy bulvároldalt látnék. Mit vár a kérdező, közös kaszakiegyenesítést, összehangolt fröcskölést? Nevezzem agyatlan nősténysovinizmusnak a jelenséget? Alapavetően a nő biztonságkereső, akkor is, ha ezt nem rakja össze magában, márpedig elég ritkán rakja össze. Az ilyen kérdéseket is a biztonságérzet helyreállításának ösztönös célja szüli. Kár, hogy szinte mindig társul az agyrohasztó és káros összevonó-egyszerűsítő gondolkodással, a nők többségére ez jellemző. Lehet jönni azzal, hogy a bejövő információk csoportosítás megkönnyíti a gondolkodást, igaz, slágerérv. De nem az ilyen szintű. Egyszerűen nincs elég ész és bejáratott panelekkel támasztják alá, hogy megszülethessen a jövőben is végtelenszámúszor az "úristen, szörnyűlködjünk már közösen egy sort azon a nemen, akihez ha egy csavart be kell csavarni, már rögtön szaladunk". Nem kell ez. Ahogy már előttem is leírták, felesleges nemekre bontani az ilyen eseteket, számos momentum,személyiségvonás, életesemény, élethelyzet, érzelmik együttállása kell egy ilyen kimenetelhez. A lefontosabb talán az érzelmi intelligencia, miként dolgozzuk fel a hatásokat, hogyan reagáljuk és rakjuk össze az eseményeket, küzdjük le indulatainkat, mit mivel, hogyan akarunk megoldani. A pillanatnyi elmeállapoton kívül (nyilván ez az eset sem egy kiegyensúlyozott, köznapi tudatállapotban cselekvődött, így ezt számba venni illik a szörnyülködéskor) ez az alapjellemző segít hozzá minket a bajhoz vagy épp tart távol tőle. Önrontástól, másoknak való károkozástól. Biztosan van itt, aki azt írja erre: túlbonyolított okoskodás ez, pedig csak nem érzelmekkel gondolok a felvetésre (e ponton ajánlanám a női magazinokat meglátogatni, ha bugyuta és sehova nem mutató, tanulság nélküli dráma kell folyamat), hanem levezetem, gondolatokkal, de ugye ez bonyolult és felesleges.. Ezt az egészet teljesen feleslegesen írom, mert aki érti ezt, enélkül is érti, aki meg nem, az már az első 2 mondat után feladta. Azért beírtam.:)
2014. márc. 31. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!