Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Voltatok már úgy, hogy valaki...

Voltatok már úgy, hogy valaki feltett egy kérdést, és az ő állítása szerint teljesen máshogy értette, mint ahogy ti?

Figyelt kérdés

Esetleg egy egész sztorit is kreáltatok a fejetekben a kérdés mögé, hogy mit is akar ezzel mondani, vita/veszekedés lett ebből, és később esett le nektek, hogy tulajdonképpen teljesen máshogy értette a másik?


Ha igen, mi volt az, amit félreértettetek? Hogyan sikerült rájönnötök, hogy a másik mit akart tulajdonképpen kérdezni? Írjatok nemet, életkort, és a kapcsolat fajtáját is, légyszi (tehát pl. párkapcsolat, rokoni kapcsolat, barát, ismerős,stb.). Főleg az olyan történetek érdekelnének, ahol ez akár többször is előfordult.


(Nincs megoldanivaló problémám, tényleg a kérdéssel kapcsolatos válaszok érdekelnek).



2014. márc. 31. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Párommal milliószor van ilyen. Mondok valamit és tök mást lát mögé és kész a vita...fárasztó dolog.


25\N és 39\N

2014. márc. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem önbizalomhiány miatt van, hogy sokszor mást látok, ahelyett hogy szimplán örülnék valami jónak


pl a párom amikor összejöttünk, sokszor kérdezett rólam a volt barátomtól (a nyakára járt a teloszámom miatt), nyomozott utánam kivel hol élek és váltig meg voltam győződve olyanokról, hogy kibeszélnek, a hátam mögött röhögnek rajtam, ki akarnak használni, egymás között adnának vennének mint egy darab húst, stb


csupán egyszerű kíváncsiság volt részéről, hogy ki ez a lány, mert érdekel ez a lány :)


és mint minden, később esik le.

pl hogy nem kibeszéltek, abból vettem észre, hogy akármiről sztroriztam, vagy meséltem az exről, soha nem volt képben semmivel, így tudtam pl azt is meg, hogy az exben annyi tartás van, hogy az exeiről nem kezd regéket gyártani és nem hordja le őket, nem beszéli ki őket, akkor még rá is felnéztem.


de addig...féltem hogy az ex kibeszél, hogy simán "átpasszolásról" van szó a haverjának, mert az is csak át akar menni rajtam, meg hasonlók.

2014. ápr. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Sokszor nem arról van szó, hogy más sztori van a te fejedben és más sztori van a másik fejében, hanem ugyanaz a sztori van, csak mindketten másképp látjátok - ez a leggyakoribb oka a félreértéseknek, mert adott helyzetet két személy akár teljesen ellentétesen is láthat, hogy már olyannak tűnik az egész, mintha nem is ugyanarról a dologról lenne szó. Erre mondják, hogy ahány ember, annyi világ és annyiféle gondolkozás.
2014. ápr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem van ezzel egy eléggé emlékezetes esetem, egy 20 éves barátommal. :D 13 vagyok, és sokat szoktunk beszélgetni. Én lány, ő fiú. :D


Kezdjük ott, hogy nekem a figyelmem eléggé csapongó. Nem is picit. És emiatt sokszor nem jegyzek meg olyan dolgokat, amik elhangzottak illetve nem értem meg mit akar egyik ismerősöm. S jön a szokásos "nem értem, kérlek magyarázd el" kérésem. ><


Valamiről beszélgettünk ezzel a barátommal. S az volt, hogy kérdőjelet akart írni. De helyette véletlenül "..." lett. S leírta valahogy utána egy mondatban, nem teljesen egyértelműen (de az okosabbak rögtön rájöttek volna mit akart), hogy az kérdőjel akart lenni. Vagy valami ilyesmi.

Én pedig nem értettem, hogy jön oda az a mondat. És megint jött, a "kérlek, magyarázd el" effektusom.


Ő magyarázta is. Viszont én teljesen félreértettem. :D Azt hittem nem érti meg, hogy mit akart magyarázni. Már majdnem mondtam volna: idióta, nem arra gondolok! :D Viszont bennem volt az, hogy lehet én tévedek. S így is volt. Csak én nem fogtam fel. De több mint 42 percig el tudtunk vitatkozni egy ilyenen. >< Megdöntöttem az értetlenség rekordomat akkor. :D

2014. ápr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 2. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!