Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hova lett a művészi énem?

Hova lett a művészi énem?

Figyelt kérdés

Körülbelül 13-14 éves koromig művészléleknem éreztem magamat.

Sokat fotóztam, imádtam a virágokat, szerettem rajzolni, minden emberben láttam valamilyen szép jellemvonást (akár a kisugárzását, akár egy arckifejezését, akár egy mozdulatát...stb) és persze erősen vonzottak a SZÉP tárgyak.

Tetszett a természet különösebb jelenségei, vagy csak egyszerűen a ropogó tűz, ropogó falevél hangja, vagy a gallyon való járkálás reccsenő hangja. Tetszett a kopott, régi stílusú, konzervatív tárgyak is, és rengeteg minden...

Órákig tudtam elmélkedni egy festményben, egy képben, sőt... napokig, vagy akár hónapokig is.

Szerettem nagyon sok mindent, ami művészi jelenség volt. Legalább is szerintem ezek azok + romantikus jegyek is.

Még egy festékpaca láttán is annyira eltudtam mélyedni.

Most 19 éves vagyok (lány/nő) és a fent leírtakból, körülbelül már semmi sem igaz rám.

Ha meglátok egy 2festékpacát" amit az emberek művészi festménynek neveznék, azt gondolom, hogy mi ez a sz*r ?!

És megyek tovább....

Régen az abstract művészet is nagyon vonzott, de már az se... Talán van pár festmény ami tetszik és abstract, de köti le már a figyelmemet, csak maximum ránézek és tetszik.

Rajzolásért se vagyok nagyon oda. Ez körülbelül pár hónapja halt meg bennem, hogy a rajz se egy túl hasznos a számomra és ha lehet kerülöm azt, hogy rajzolnom kelhessen.

A fotózás az olyanná vállt, hogy ha van hozzá kedvem, akkor fotózok 1-2 óráig max (évente 2 nap kb.) és ennyi.

Régen más szemmel láttam a világot fotózás terén, de már annyira nem látom másként.

Annyi mindenben láttam a művészetet, a finomságot, a romantikát, de egyszerűen kezd bennem eltűnni vagy csak elveszni?!...Én nem is tudom már melyik, de egyre kevésbé érdekelnek. Valahogy az agyam arra is kezd át állni, hogy ami tényleg igazán hasznos (pl: könyvelés, másoknak való segítség a mai informatika területén...) sokkal hasznosabb, mint ezek. Miért érezhetem ezt?

Vagy csak szimplán elhanyagoltak volna a szüleim?

Egész életemben szerettem dekorálni, csinosítgatni a lakást, szerettem ha minden szép körülöttem. Egy kész harc az életem... elmentem dekoratőrnek, de ott is hagytam, túl művészi volt, bezzeg ha 6 évvel ezelőtt mentem volna el ennek, biztosan jobban ment volna és végig tudtam volna csinálni, mert voltam hozzá elég művészi, de mára már körülbelül kicsit vagyok az... Ott is hagytam ezt a szakot fél év után, már egészen más, logikai szakmával foglalkozom.


Szerintetek velem van a baj? Vagy csak egész életemben hittem magamról valamit, ami később derült ki, hogy nem is én vagyok? Vagy elhanyagoltak és ez lett a következménye? ... :-S (mert én szerintem el lettem hanyagolva eléggé...)


Köszönöm előre is!



2014. ápr. 5. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Minden a helyére kerül a fejedben ha lesz végre egy pasid. Most inkább pasizz és hagyd a pacákat, a többi jön magától.
2014. ápr. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Volt rajzórád középiskolában? És más órákon firkálgattál? Mert lehet köze hozzá.
2014. ápr. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Körülbelül 1 éve lett vége a kapcsolatomnak és előtte meg az első párom jött be az életemben. Körülbelül tőlük kezdődött.

Azt érzem is, hogy nem minden van a helyén a fejemben...

Nekem kapcsolat nem kell, bőven elég volt ami 1 éve volt... túlságosan is sok volt és sokáig is tartott, hosszú évekig látni se akarok 1 fiút sem a közelemben. Amúgy sem bízom bennük!

2014. ápr. 5. 13:28
 4/15 A kérdező kommentje:
Rajzóráink voltak a középiskolában, de kb 11-12-ben és azok se voltak megtartva.... a tanár is sokszor hiányzott és ha ott is volt, akkor is ink valamit levetített...
2014. ápr. 5. 13:29
 5/15 A kérdező kommentje:

Még valaki?

Hasznos véleményeket várok!

2014. ápr. 5. 14:00
 6/15 anonim ***** válasza:
43%

De végülis mire? Ez nem kérdés, ez egy segélykiáltás, hogy végre rád is figyeljen valaki. Ami még nem jelenti azt hogy nem figyelnek rád, csak annyit jelent hogy neked még ez a figyelem kevés.

Hova lett a művészi éned? Épp ott ahol eddig volt, csak a libidod jelenleg ezt háttérbe szoritja.

Érdemi tanács? Már kaptál: pasizz és ne irogass ilyen butaságokat hogy most te egy évig nem, meg jaj most nem mert már eleged van meg blabla.. ez több mint álátszó. Semmi baj a pasikkal, csak egy számodra megfelelőt kell találj.

2014. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
"Szeretem", ha valaki nekem meg mondja, hogy ÉN mit akarok jobban... Nem segélykiáltás, rám figyelnek eleget és velem foglalkoznak eleget, nem szorulok más sajnálatára, amúgy is azt szánalmasnak tartom. És ha egyszer azt mondtam, hogy elegem van a férfiakból, akkor elegem van és kész.
2014. ápr. 5. 14:19
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

Össze-vissza beszélsz, kétszer leirod hogy elhanyagolnak, most meg kikéred magadnak hogy veled ne törödnének. Még azt sem mondhatod, hogy nem igy van, hisz itt vannak a soraid az orrom elött.

A pasikból pedig épp addig lesz eleged mig nem találkozol Brad Pitt bétával, ezt konkrétan rajtad kivül az egész világ tudja, szóval felesleges ebbe belelovalnod magad.

2014. ápr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szerintem húzzál innen és tanulj meg olvasni!

Törődnek velem és elhanyagolnak dolog... tudod, az embernek vannak BARÁTAI, de látom te azt se tudod mi az.. ők törődnek velem, a szüleimet meg lesz*rom...

Utálom a Brad Pitt féle szar pasikat...

2014. ápr. 5. 14:53
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
Na, csak nem Woody Allenre buksz?
2014. ápr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!