Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy nő hogyan védje meg magát...

Egy nő hogyan védje meg magát kulturáltan ilyen helyzetekben pl?

Figyelt kérdés

Nem pont fizikailag, hanem verbálisan. Az más dolog, hogy utána következménye, hogy megverik vagy nem bír uralkodni az idegein...


1. Bevásárlásnál a pénztárnál a seggébe tolják a bevásárlóautót vagy szintén a pénztárnál odébb tolja a mögötte álló a cuccait a szalagról, holott van még ott hely.

2. Majdnem fellökik az utcán úgy közlekednek egyes emberek.

3. Majdnem elütik és még be is szólnak neki, visszaordít, kiröhögik, azoknak is visszaszól akik röhögnek.

4. Munkások, egyéb népek megjegyzéseket tesznek.

5. Átmegy a zebrán és közben bokán rúgják, annyira nem figyelnek.

6. Konditeremben megkérdezi egy csaj, hogy segíthet-e beállítani a futógépet, mert lassan fut, de érezni, hogy gec.iskedésből kérdezi, és még ott mellette kibeszélik a barátnőjével.

7. Futópályán majdnem fellökik és beszólnak, hogy nem itt kéne futtatni a kutyákat, de a kutyák nem is az övé, csak elmennek vele.

8. Foglalja a parkolóhelyet valakinek, aki 10 percen belül ott lenne, erre majdnem elütik és be is szólnak neki.

9. Kalauz átveri a pótjegy összegével.

10. Futópályán a másik irányba is fut körbe, hogy jobb minőségű legyen az edzése, figyel a szembe jövőkre, mégis beszólnak neki, hogy nem így kéne futni.

11. Próbafülkénél huzigálják vagy fél percig a függönyt, beszól és még a leskelődő sértődik meg.

12. Megkérdezik tőle mikor lesz a baba amikor hasig felérő nadrágot vesz fel, hosszú egybe ruhával.

13. Képébe mászik egy idegen a villamoson, hogy tud-e pénzt adni, szinte már lesmárolja.


Visszaordít valaki vagy normálisan próbálja megoldani akkor még ő lesz a hülye nyafogós, problémázós pi.csa. Mégis mindent el kell tűrnie egy egyedülálló nőnek?...


2014. ápr. 12. 19:10
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Még én vagyok agresszív, fasza, ezért nem védhetik meg maguk a nők, mert egyből az a rossz akit megtámadnak. :/ Lassan gázsprayivel kell járkálni ha meg akarja védeni magát az ember.
2014. ápr. 12. 20:29
 12/35 A kérdező kommentje:
Amikor majdnem elütöttek akkor...
2014. ápr. 12. 20:30
 13/35 anonim ***** válasza:
82%
Támadásról nem írtál a 13 pontban :S
2014. ápr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
De lehetett volna... Már az, hogy belemászik az ember intim szférájába ilyen szemtelenül... Undorító...
2014. ápr. 12. 20:32
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden erről a listáról engem is idegesít, de nem kéne ennyi mindent magadra venni. Persze 1-2 feszült nap végén én is képes lennék megtépni pár embert ilyen apróságokért, de azért ne ez elegyen az alap opció.

Az első esetben, pl ki tolja a seggedbe a bevásárlókocsit? Mert mikor még gyerek voltam egy idős néni olyan agresszívan jött nekem a kocsival, hogy már szinte beleestem, akkor elengedtem, ha ennyi idősen nem tud viselkedni már nem is fogja megtanulni... Ha az illetőn látom, hogy alacsony az ingerküszöbe és potenciálisan megverhet hagyom a fenébe, amúgy meg szólok, hogy hagyjon már egy kis személyes teret a seggem és a bevásárlókocsi között ha lenne olyan kedves... Az nem érdekel ki tologatja a cuccom.

2. Beállok egy nagyobb méretű ember mögé és úgy megyek, általában meg van így oldva a probléma, borús napokon meg van nálam egy nagy esernyő, na akkor mindig van helyem a bkv-n...

3. Budapesten hozzászoksz az ilyenhez és ált hagyom... De amúgy középső ujj, ha olyan embernek látszik aki nem száll ki, hogy megverjen.

4. Csak megyek tovább

5. "Figyeljen már oda..."

6. Bunkón bámulom, kb szemmel verem őket, általában abbahagyják

7. Nem foglalkozok vele

8. Előre odaszólsz, hogy foglalt a parkolóhely, viszlát

9. Úgy se ismeri be sose, megy a zsebébe...

10. Nem foglalkozom vele

11. "Foglalt!" Nem érdekel ki sértődik meg emiatt...

12. Engem is ért már ilyen kritika, egyrészt mindenkin találni ilyen fogást... Nem mondom, hogy nem esik szarul, de annyira nem üt ez szíven, hogy sírjak rajta.

13. Már előre mondom, hogy nem, vagy felállok és előrébb sétálok ha látom, hogy hamarosan úgy is leszállok... Rám is nyomult már kéregető, hogy mi már találkoztunk. Mondom nem, viszlát. Dobott a kezével felém egy csókot és ment tovább... Kirázott a hideg, történet vége.


Amúgy szerintem is tök felesleges dolgokon húzod fel magad, ebből néhány alkalommal teljesen felesleges pampogni szerintem, mert csak annyit érsz el, hogy a másikat is meg saját magad is jól felcseszed. Alapból felmérem, hogy mennyire agresszív lehet az ember, aki olyan, akkor 1 rossz szót se szólok, mert azért ésszel ér az ember. Persze nap végén panaszkodok ezekről otthon vagy egy barátnak, de nem hagyom, hogy ennyire meghatározzák a napomat az ilyen dolgok.

2014. ápr. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy talán egyszer hasznát veszed:

[link]

2014. ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Most ez egy ilyen napra sikeredett...
2014. ápr. 12. 21:12
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, ezekből lesznek a konfliktus források, úgy hívják ezeket, hogy vélt sérelmek, egy átlag ember ilyeneket fel sem vesz, nem idegesíti magát rajta.

De ha valaki ennyire ki van hegyezve ezekre a hétköznapi dolgokra, eléri, hogy előbb utóbb laposra verik.

Még ha nő, lehet akkor is.


Nagyon sok kiinduló konfliktusforrás a nőknek az extraérzékeny lelkülete, amikor úgy vágnak neki egy napnak, hogy ők a tuti jó nők, mindenki őket fogja nézni, mert milyen szépek, ehhez képest ha egy ember véletlenül nekitolja a bevásárlókocsit, képesek megölni érte.

2014. ápr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Nem a véletlen esetekről van szó, hanem a szándékos gec.iskedésről és, hogy keresztül gázolnak ha valaki szembe jön velük. az ösztönös tirpákság, ha valaki nem veszi észre magát és úgy egy tuskó, mint pl. a csomagpakoló pasi vagy a konditermes nő.
2014. ápr. 12. 22:25
 20/35 anonim ***** válasza:
78%

"egyedülálló nőnek?"



Ez itt a lényeg!!!


Ennek mi köze az egészhez? Ha lenne párod, ezekben a szituációkban amúgy is egyedül lennél, akkor jobban el tudnád tűrni, vagy akkor megtanulnád kifejezni magad, vagy mi változna???!!


Megmondom, mi változna!

Ezeket a dolgokat egyszerűen bevonzod.

Ezzel a legutolsó odabiggyesztett megjegyzéssel nyilvánvalóvá tetted, hogy tudat alatt elégedetlen vagy az életeddel, így saját magaddal is.

Márpedig ha valaki nincs békében magával, az nincs békében az egész világgal sem!

Akármennyire nem látod, vagy nem látod be tudatosan, hogy ez így van, attól ez bizony még így van, ezek a dolgok, pláne így sorozatosan nem történnek véletlenül.

Nincsenek véletlenek.

2014. ápr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!