Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy nő hogyan védje meg magát...

Egy nő hogyan védje meg magát kulturáltan ilyen helyzetekben pl?

Figyelt kérdés

Nem pont fizikailag, hanem verbálisan. Az más dolog, hogy utána következménye, hogy megverik vagy nem bír uralkodni az idegein...


1. Bevásárlásnál a pénztárnál a seggébe tolják a bevásárlóautót vagy szintén a pénztárnál odébb tolja a mögötte álló a cuccait a szalagról, holott van még ott hely.

2. Majdnem fellökik az utcán úgy közlekednek egyes emberek.

3. Majdnem elütik és még be is szólnak neki, visszaordít, kiröhögik, azoknak is visszaszól akik röhögnek.

4. Munkások, egyéb népek megjegyzéseket tesznek.

5. Átmegy a zebrán és közben bokán rúgják, annyira nem figyelnek.

6. Konditeremben megkérdezi egy csaj, hogy segíthet-e beállítani a futógépet, mert lassan fut, de érezni, hogy gec.iskedésből kérdezi, és még ott mellette kibeszélik a barátnőjével.

7. Futópályán majdnem fellökik és beszólnak, hogy nem itt kéne futtatni a kutyákat, de a kutyák nem is az övé, csak elmennek vele.

8. Foglalja a parkolóhelyet valakinek, aki 10 percen belül ott lenne, erre majdnem elütik és be is szólnak neki.

9. Kalauz átveri a pótjegy összegével.

10. Futópályán a másik irányba is fut körbe, hogy jobb minőségű legyen az edzése, figyel a szembe jövőkre, mégis beszólnak neki, hogy nem így kéne futni.

11. Próbafülkénél huzigálják vagy fél percig a függönyt, beszól és még a leskelődő sértődik meg.

12. Megkérdezik tőle mikor lesz a baba amikor hasig felérő nadrágot vesz fel, hosszú egybe ruhával.

13. Képébe mászik egy idegen a villamoson, hogy tud-e pénzt adni, szinte már lesmárolja.


Visszaordít valaki vagy normálisan próbálja megoldani akkor még ő lesz a hülye nyafogós, problémázós pi.csa. Mégis mindent el kell tűrnie egy egyedülálló nőnek?...


2014. ápr. 12. 19:10
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Akkor nem mernének packázni velem ha látnák, hogy nem vagyok egyedül. De látják, hogy megtehetik velem, mert egyedül vagyok.


Egyszerűen az egyetemes ostobaság és primitívség ellen harcolok.

2014. ápr. 12. 22:31
 22/35 anonim ***** válasza:
55%

Túl alacsony az ingerküszöböd, és túl érzékeny vagy. Mármint a városi élethez.

Ha minden ilyesmin felhúznám magamat, már régen szívinfarktust kaptam volna. Persze nyilvánvaló igazságtalanságoknál beszólok, pl elhajtom, aki elém áll a sorban, de azt szinte fel sem veszem, ha nekem jönnek az utcán. Mellesleg nem is sokszor fordul elő ilyesmi, ehhez mindkét félnek nagyon el kell bambulnia.

2014. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
55%

De ahogy már egyszer leírtam, (csak éppen ezt se láttad meg) ezekben a szituációkban amúgy is egyedül lennél, semmit nem látnának mások, hogy amúgy van párod.


Meg azt se látod, hogy 22 válasznál tartunk, és ebből ilyen-olyan kiegészítéssel mind ugyanarról szól:

A harcod forrása te magad vagy!


Ahogy már írtam, (úgy látszik nem árt ismételni)

"nem látod, vagy nem látod be tudatosan, hogy ez így van, attól ez bizony még így van"


Ez elég egyszerű pszichológiai alap tétel, amit első körben fel kell ismerni, aztán el kell ismerni, aztán el kell fogadni.

Amíg ez nem történik meg, addig ne várj változást.

2014. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon jól írja a #23-as!


Az orvosi szaknyelvben "apenia dolorosa"-nak nevezzük a kérdező állapotát (bár emellett még személyiségzavart se zárnék ki, mely az előző állapot oka is lehetne akár).


Ebből kifolyólag harcban állsz a világgal és a mindennapi konfliktusokat jobban magadra veszed és megjegyzed, sőt egy részüket tudat alatt "bevonzod"/kiprovokálod.

Az ilyen nő számára a szürke hétköznapok is végeláthatatlan szélmalomharcnak tűnnek, mindenki g*ci és/vagy hülye, csak ő a helikopter.


Meg kell tanulni a dolgokat a maguk helyén kezelni. Ha az utcán látod, hogy ütközőpályán vagy egy surmó, lecsúszott prolival, akkor bizony neked XY managerként (fiktív példa) kell kitérni, nem pedig a járdán kell státuszharcot vívni. Ha a konditeremben/pályán beszólnak ill. a villamoson lelejmol a csöves, akkor azokat le kell tojni. Kik neked ők? Senkik! Minek adsz a senkik véleményére?

Egészséges önbizalommal és önképpel könnyedén túl kell lépni a dolgokon. Ha kiegyensúlyozottan és nem hisztikirálynőként fogsz viselkedni, akkor előbb-utóbb a férfiak is fel fognak figyelni rád (és ez a kegyetlen világ rögtön békésebb hely lesz számodra).


U.i.: A kiegyensúlyozottság és önbizalom NEM beképzeltséget jelent és ismétlem, nehogy "pozícióharcba" bocsátkozz közemberekkel mindenféle apróságon!

2014. ápr. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy miért mindig nekem kellene meghúznom magam és miért nem állhatok ki magamért és az elveim mellett. Miért mindig nekem kell megalázkodni és alávetni magam mások bunkóságának? Valaki nekem jön, egyértelmű, hogy nem hagyom magam...

Mindenki más megtehet minden szemétséget, de én meg lapítsak...

2014. ápr. 13. 00:43
 26/35 A kérdező kommentje:

Amúgy jó tudni, hogy egy komplett pszichológiai elemzést tudtok felállítani úgy, hogy szart sem tudtok rólam, csak ezt a pár sort amit írtam, de ezen kívül írhatnék még rengeteg másról is. Igazából az érdekelt, hogy ki hogyan oldja meg, hogyan vág vissza azoknak akik gec.iskednek másokkal... Hogyan kezelik az ilyen gyökereket vagy hogyan védtek meg olyanokat akiket jog nélkül bántanak.

Sajnos legtöbb embernek eszébe sem jut másokat megvédeni, de rájuk is kell gondolnia valakinek.

2014. ápr. 13. 01:06
 27/35 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Kérdező, teljesen igazad van, és helyesek a meglátásaid. Ne hagyd, hogy a rosszindulatú válaszolók beléd magyarázzák, hogy ezekről Te tehetsz.

Nem Te tehetsz róluk, és teljes joggal veszed zokon ezeket a sérelmeket!


Nem igaz, hogy Veled van a baj, és nem igaz, hogy ezeket a sérelmeket zsebre kell tenni.

Nem igaz, hogy minden városban így viselkednek az emberek: ez csak Magyarországon igaz, meg keletebbre, ott divat a nőket semmibe venni, kihasználni, megalázni.

Én is nő vagyok, csak nekem az a mákom, hogy 180 cm vagyok, izmos, látszatra tele vagyok önbizalommal, és ha felszívom magam, akkor keményen reagálok. De még ezzel együtt is folyamatosan megpróbáltak kihasználni, beszólni, háttérbe szorítani, amíg még Magyarországon éltem.

Itt, Németországban azért jobb a helyzet; például itt építőmunkások egyszer próbálkoztak bizalmaskodni - természetesen magyarok voltak; ezeknek elmagyaráztam, hogy ez itt már nem Magyarország, itt kötelező normálisan viselkedni - erre jól behúzták a farkukat. De azért írtam egy reklamációt az őket foglalkoztató cégnek is. Ez hatékonyan megoldotta a dolgot. (További egyszer szóltak be bunkó módon a boltban, azok is magyarok voltak.)


Magyarországon konkrétan gázsprayjel mászkáltunk a párommal (ő is nő), és volt, hogy használni is kellett. Általában már az is hatott, hogy elővettük a sprayt, és hangosan reagáltunk.

Egyik plázában meg valami turbómagyar nő majdnem fellökött, annak utánamentem és felkentem a falra.


Természetesen a perverzek mindenhol ott vannak, volt, hogy a Burger King előtt a figura rám tapadt, és mikor megyek odébb, jön utánam, mintha csak véletlen lenne. Jó hangosan rá kellett szólnom, hogy "Tartsuk a távolságot, jó?", erre az emberek felfigyeltek, és kénytelen volt leállni a perverzkedéssel. Tele van ilyen aberráltakkal a világ, mint például a Te kukkolód, meg hasonlókkal. A Te esetedben például határozottan az eladókhoz kellett volna fordulni és jelezni, hogy egy kukkoló van jelen.


Hasonló helyzetben ne félj hangosan rászólni, úgy, hogy magadra vond a figyelmet, és a környezetedben lévőket a magad oldalára állítsd.

Például többször fordult elő, hogy sorbanálláskor valaki okosan be akar állni előre, ilyenkor határozott hangon, jó hangosan rászóltam, hogy "itt hátul van a sor vége!" - a többi sorbanálló nem szólt, de ezzel magam mellé állítottam őket is, és a próbálkozó csendben hátrasunnyogott.


Nyugodtan írj privátot, ha tudok tanácsot adni, segíteni!

2014. ápr. 13. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
72%

"orvosi szaknyelvben "apenia dolorosa"-nak nevezzük a kérdező állapotát"


Köznyelvben pedig b.@szatlan pi.csa szindrómának nevezzük, csak eddig nem akartam ilyen durván írni.


A lepontozások miatt viszont elírom:


Maga a kérdés is átlátszó.

Még hogy hogy védje meg magát? Hiszen te magad mondod, hogy ha valami történik veled, akkor beszólsz mindenkinek, tehát ezzel nincs gond.

Fogyatékos se vagy, meg tudod fogalmazni a gondolataidat. Magyarul is tudsz, ez se akadály.


Ez az egész dolog, hogy időt, energiát áldozol arra , hogy listát készítesz a hatalmas sérelmeidről, kizárólag arra jó, hogy felhívd rájuk mások figyelmét, hogy ezt a lehetőséget is kihasználhasd rá, hogy valakinek panaszkodj, hogy kiírhasd magadból azt ami bánt.


Nem választ vársz, hanem megerősítést!

Ezt tökéletesen tükrözi a pontozás!


Aki debil módszerrel szájbarágósan konkrét mondatokat ír a problémádra, (támogatja a sértettségedet) azt felpontozod, pedig lássuk be, ilyen megoldásokat te is tudnál, mint ahogy minden középső csoportos óvodás is.


Aki meg rávilágít a probléma valódi gyökerére, a gyengeségeidre, a hiányosságaidra, azt meg lepontozod, mert eszed ágába se jut komolyan venni, és elgondolkozni rajta, ebben is csak a támadást látod, amit ilyen pitiáner bosszúval akarsz megtorolni.


Teljesen átlátszó, napnál világosabb, igazán klasszikus eset.


Nem baj, lepontozhatsz, és elég stabil vagyok mentálisan, megbírom.

Nem felpontozásért járok ide, nem megerősítésért, nekem nincs rá szükségem.

Csak az igazságot írom, hogy azt ki hogy kezeli, az intelligencia kérdése.

2014. ápr. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
0%

A 27-esre szó szerint vonatkozik a 28-as diagnózisa :)


Nade viccet félretéve, 28-as ez aztán egy igazán jó tanács, hogy kend fel a falra, ki neked megy. Ja és akkor ezt naponta hányszor gondoltad megtenni? Buszon hozzád ér valaki véletlenül, azt kidobod az ablakon?

Legtöbbször még Pesten is elnézést kérnek egymástól az emberek, ha összeütköznek, hiszen VÉLETLEN történik. Nem ellened és a kérdező őnagysága ellen esküdött össze a világ.

Persze még egyszer mondom, a nyilvánvaló genyózás ellen én is fellépek. Sorban előre furakodást pl nem bírom én sem.

2014. ápr. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
62%

...mármint most én lennem megszólítva??? O.O

Írtam volna valahol, hogy bárkit fel kell kenni a falra??

Visszaolvasva se látok ilyet, pedig én vagyok a 28-as...


Hú... hát ez a színvonal már nem az én kategóriám. Részemről ennyi.

2014. ápr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!