Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzem magam felnőttnek....

Nem érzem magam felnőttnek. Mikor fogom?

Figyelt kérdés

19 vagyok, idén érettségizem. Itthon lakok még, és fogok is minimum a szakmám megszerzéséig.. Budapest mellett lakunk, drágák az albérletek, nem tudnám diákmelóból finanszírozni.

Egyáltalán nem érzem magam felnőttnek.. Mi lehet a gond? Mármint gondolkodásomban és lelkileg és sokat változtam az elmúlt 2 évben, de valami még hiányzik. Viszont ha az hiányzik, hogy saját magamat tartsam el, akkor még 21 évesen sem fogom felnőttnek érezni magam? Elég abszurd.


2014. ápr. 18. 21:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19 évesen még nem vagy felnött..21 évesen se leszel az, tényleg csak akkor leszel az, ha majd eltartod saját magad, dolgozni fogsz stb. stb.
2014. ápr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Hát ez elég gáz. És ha még gyűjteni akarok pénzt, és itthon lakok mondjuk 25 éves koromig? Addig sem fogom felnőttnek érezni magam?

Most is dolgozok, "semmi hatás"

2014. ápr. 18. 21:06
 3/23 anonim válasza:
70%

27 éves vagyok és még mindig nem érzem magam felnőttnek, jóllehet van saját lakásom, munkám.


De egész egyszerűen engem még mindig jobban lekötnek a játékok. Számítógépes, társas. Meg a hülyéskedés.


Én tényleg olyan felnőtt lettem mint amilyen gyerekként akartam lenni. Saját fizetés, pénz amiből a mindenféle hóbortjaimat finanszírozom..


Nem tudom erre gondoltál e, te is így érzel e de van ilyen.


27/F

2014. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem így értettem :) Ilyen szempontból komoly vagyok.
2014. ápr. 18. 21:07
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
ha olyan szerencsés vagy mint én, akkor sosem (59/F)
2014. ápr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

19 évesen érettsegiztem ..

Koleszos voltam..majd egyetemen is.. 23 évesen költöztünkössze a párommal...de csak egy fél évre rá, amikor már egy ideje dolgoztunk és belerázódtam a saját haztartásba stb akkor éreztem magam felnőttnek..

2014. ápr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%

mindenki 18 eves koratol lesz felnott.

nem anyagiak/lakber/munka/egyetem/penz stb tesz valakit felnotte, azelozo aki ezt irta eleg nagy marhasag volt a reszerol.

akkor szamitasz felnottnek mikortol felelosseget valalsz tetteidert ill. viseled azoknak kovetkezmenyeit egyarant, tovabba beleteszel minden energiat a mindennapjaidba es megteszel mindent onmagadert amit tudsz, ez lehet tanulas, munka vagy egyeb elhivatas.

tudod egy anya se feltetlen attol anya, hogy a vilagra szul 6 gyereket…

ellehet gondolkodni. attol mert anyudekkal vagy meg nem szamitasz gyermeknek.

es mi van a pl 40 ev koruli emberekkel? ismerek parat aki mar reg kulon eli eletet megse nevezheto felnottnek messzirol sem.

2014. ápr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
43%

amint elkezdesz 3 műszakban vagy 6+2 vagy 12 órában dolgozni és rájösz hogy nincs többé se téli, se tavaszi, se őszi, se nyári szünet, hogy a 2 centis hó miatti busz késésből kifolyólag 20 percet késsel melóból, és mikor azt tervezed hgy ezt meg azt veszel a fizetésedből vagy ennyit meg ennyit fogsz félrerakni a fizudból, de amikor meglátod a bérpapírt a sírógörcs kap el, azért amennyit kaptál a 160 órádért, vagy többért.....


nah akkor már érezni fogod hogy felnőttél, és örültél volna ha nem történik meg...

2014. ápr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"akkor szamitasz felnottnek mikortol felelosseget valalsz tetteidert ill. viseled azoknak kovetkezmenyeit egyarant, tovabba beleteszel minden energiat a mindennapjaidba es megteszel mindent onmagadert amit tudsz, ez lehet tanulas, munka vagy egyeb elhivatas."


na, éppen ezekért, aki otthon lakik, pláne idösebb korában is, ezért nem számit felnöttnek :-D

mert ugye, ha felelösséget vállalna, ha vállalná a következményeket, ha megtenne mindent önmagáért,- munka, tanulás, elhivatás,- akkor nem otthon élne a szüleivel


nagyon szépen, ellentétekbe keveredve leirta itt ezt az egyik válaszolo :-DD

2014. ápr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Olyan pályát választottam, ahol fix 8 órás munkaidő van.
2014. ápr. 18. 21:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!