Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzem magam felnőttnek....

Nem érzem magam felnőttnek. Mikor fogom?

Figyelt kérdés

19 vagyok, idén érettségizem. Itthon lakok még, és fogok is minimum a szakmám megszerzéséig.. Budapest mellett lakunk, drágák az albérletek, nem tudnám diákmelóból finanszírozni.

Egyáltalán nem érzem magam felnőttnek.. Mi lehet a gond? Mármint gondolkodásomban és lelkileg és sokat változtam az elmúlt 2 évben, de valami még hiányzik. Viszont ha az hiányzik, hogy saját magamat tartsam el, akkor még 21 évesen sem fogom felnőttnek érezni magam? Elég abszurd.


2014. ápr. 18. 21:03
1 2 3
 11/23 bumbi02 ***** válasza:
100%
1,5 éve dolgozom, fizetem a saját albérletemet egyedül, egyedül alakítom az életemet, hivatalos ügyeimet intézem, csekkeket fizetek be, és minden hasonló dolgot csinálok,amiről azt hittem 10-12 évesen hogy majd attól leszek felnőtt. De nem érzem magam annak. De nem is kell az embernek annak éreznie magát. Elég ha csak él szimplán, és tart valamerre. 21F
2014. ápr. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

# 9/11 Időpont tegnap 21:22


Miért ne lehetne valaki felelősség teljes azért mert a szüleivel él?


Mert nem fizet albérletet?


Nyilván egy felnőtt ember nem egy tini "akkor is elköltözök innen ha belehalok mert utálom a szüleimet mert nem lehetek fent hajnali 1-ig" mentalitásával rendelkezik, és lehetőségeit belátván inkább marad otthon és támogatja a szüleit anyagilag, (hiszen 3 fizu több mint 2) minthogy csak azért albérletbe menjen mert ott aztán hű de a maga ura és nyomorogjon mindkét család...


Felnőtt ember ha elront valamit munkahelyén jelzi a fönöknek, hogy nagyon elbszta, nem próbálja meg elsusmusolni a dolgot, hátha nem derül ki, miközben akár emberi életek is foroghatnak kockán (mint pl az én munkahelyemen)


Láttam én már olyan "felnőtt" embert aki külön élt a szüleitől, dolgozott is, mégis kb egy 5 éves gyerek gondolkodásával bírt. Csak hogy egyet emlitsek: volt 3 hitele, abból kettőt nem fizettet mert nem bírt (ezeket már eleve hülyeségekért vette fel) kapott a munkahelyén egy nagyobb összegű jutalmat, erre ahelyett hogy félre tette volna hogy az adósságait rendezze vett belőle inkább egy motort, mert az neki kellett, hogy facebookra posztolhasson képet róla..

2014. ápr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

7es voltam, latom lelettem pontozva, talan csak nem faj itt egyeseknek az igazsag? gondolom ezek az emberek 20 even feluliek akik meg mindig anyuek feszkeben ulnek :D :D

a 11es valaszolo is helyesen irt le dolgokat szerintem.


amugy hallottatok mar azorol a "felnottekrol" akik nem mernek felnoni ??


Kellemes Husveti Unnepeket mindenkinek!

2014. ápr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

tuti, te vagy a 7-es, mert az teljesen az ellenkezöjét irta le, mint te..

a hetesnek egy 40-es anyjával élö ember, az MÁÁÁÁÁR felnött!

ha te vagy a 7-es akkor össze-vissza beszélsz.

én onnantol kezdve érzem magam felnöttnek, hogy elköltöztem otthonrol 19 évesen, és mindent magamnak teremtettem elö. diploma, lakás, auto..illetve én támogattam a szüleimet és nem forditva!

aki otthonél a szülökkel, SOSE lesz felnött, mert mindig más fogja megoldani a problémákat helyette! anya mossa ruhákat, anyuci föz, átjárkál naponta vagy éppen feljárkál a kis szobába....ahhh, a hideg is kiráz ettöl.

2014. ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

# 14/14 Időpont ma 12:30


aha.. szóval mondjuk azok az emberek, akik megtehetik hogy takarítónőjük van, és mondjuk a teletál ételfutárral hozatják a kaját mert megtehetik nem felnőttek?


a felnőttség nem az hogy elköltöztél és magadnak fizeted a számlákat, meg intézed a dolgokat...

2014. ápr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

hozzatják a kaját, takaritonöjük van, na erröl van itt szo, ök felnöttek! annyira felelösségteljesek, hogy másoknak is munkát adnak! :D


akkor mi a felnöttség, hogy hazamész anyához és eléd teszi az ételt, madj döglik az ember a tévé, a számitogép elött? DE! mindemellett nagggyon felelösségteljesen végzi a munkáját, csak éppen sosem akar felnöni, ezért inkább mama hotelben lakik. :)) hogy nem fizet be egy csekket sem, mert azt se tudja hol a posta? vagy, hogy annnnyira felelösségteljes, és mindent megtesz -önmagáért-, hogy inkább megse probál saját lábra állni?

ahhhha, értem.


mond, te ilyen vagy? vagy inkább olyan, akinek már van 1-2 gyereke, de hétvégénte egyik -szülötöl- a másik estek vasárnapi ebédre? vagy te olyan vagy, aki a szüleitöl kér kölcsön? vagy, aki családostul egy idös ember nyakán lakik? na bökd ki, miért fáj az neked, ha az ember önállo lesz- és ténylegesen felelösséget vállal a tetteiért (tudod, mama hotelben ez nem megy..)? :D

2014. ápr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

hallode 14eske


Van egy nagynenem aki 2 eves koraban egy koros betegseg miatt teljesen lebenult ettol fogva soha nem volt ferjnel. Elvegezett egy egyetemet is, keveset dolgozott de elete 90%at a szulokkel toltotte. Ma 50 ev folotti es meg maig otthon van ugyebar akkor o meg gyermek ugye? Mert otthon maradt….


Te elvagy tevedve itt a diplomakkal meg kulon koltozessel, ezt mindenki megteszi ha lehetosege engedi suli utan, hogy elmenjen otthonrol. En is elkoltoztem 19 evesen, egyetem, kulon elet stb stb. De senkit nem ez tesz felnotte, hogy dolgozik e vagy kulon el e vagy nem. Talalkoztam 1001 emberrel aki ugyanazokat a dolgokat megteszi/megtette amit te vagy en de attol meg a hetkoznapokban nem felnott modjara viselkedik mert egyszeruen nem bir szembesulni azzal, hogy felnottnek kell lennie minden tetteben.


Megkerdezhetlek, hogy TE mitol erzed magad hiteles felnottnek, ill. hiteles nonek/ferfinak (ami epp a te nemed)?

2014. ápr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
es kedves 14es en csak a 7es es 17es valaszokat irtam :)
2014. ápr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

# 16/18


a te szemedbe én nem vagyok felnőtt..


igaz hogy van saját munkám, amit becsülettel elvégzek és nem trógerkedek a munkahelyem mint mások, képzem magam, hogy ha lehetőség lesz a cégnél feljebb tudjak lépni, nem vezetek ittasan, gyorsan, hanem a kresznek megfelelően, és felelőségteljesen


de


az apámmal és bátyámmal élek, nem albérletben, hanem saját lakásban, amit az apám fizet, mert a 250 ezer ft-os fizetéséből kitelik rá, viszont én főzők, járok boltba, adom föl a csekkeket, intézem a hivatalos papírokat.

De szerinted nem számítok felnőttnek, mert nem hagytam magára az apámat, és próbálok neki egészséges étrendet kialakítani, hogy a gyóygszereit beszedje, hogy ha esetleg rossz oldalán alszik és nem ébred fel az órára akkor felébresztem, hogy ne késsen el a munkából.


Hogy a pénzemből félrerakok, nem szórakozom el, nem iszom magam hullarészegre minden hétvégén.


Mint írtam, nem ott kezdődik a felnőttség hogy külön költözöl, hanem ott hogy felelősséget tudsz és akarsz is vállalni a tetteidéért, és elviseled a következményeit is.

2014. ápr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

valoban, az én szememben a te nagynénéd még 80 évesen is gyerek lesz...


hogy mitöl érzem magam felnöttnek? - nem szorulok senkinek a segitségére sem, sem az államéra, sem a szüleimére, elérem a céljaimat, nem csak filozofálok azon, hogy mit hogyan kéne, és nem csak várom a sültgalambot, hanem teszek is értük, képes vagyok döntéseket egyedül meghozni, vállalni a következményeket, (ha rossz döntést hozok, nem siránkozok a szüleim vállán, vagy nem mondom azt, hogy uccu neki inkább hazaköltözök, mert ugy könnyebb).

én alapbol nem buliztam, nem voltam csapodár, és nem kértem pénzt a szüleimtöl, nem fizettek albérletet, és iskolát sem..tudtam, hogy mindent nekem kell elöteremtenem. 19 évesen elhagytam az országot, 4 országban éltem eddig, mindenhol megtaláltam a számitásaimat, hittem magamban és a tudásomban (és nem segitett, lökdösött senki), ezért irtam azt, hogy én 19 évesen már felnöttnek éreztem magam.


az otthon lakás és -felnöttség-..szöges ellentétben vannak egymással...


de tudod mit mondok, akkor lesz felnött valaki, amikor eltemeti apját-anyját.

2014. ápr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!