Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hova lett sok fiatalból a...

Hova lett sok fiatalból a büszkeség? Miért tartatják el magukat 20 év felett?

Figyelt kérdés

Miért élősködnek a szülők nyakán a 20 év feletti felnőttek, hogy nincs annyi büszkeség bennük, hogy tegyenek valamit?

Miért fogadják el azt, hogy a szülők dolgoznak helyettük? Mert hogy ők alantas munkát nem akarnak végezni. De hát régen sem igazgatóként kezdtük az életet. Régen mi még nagyon szégyeltük volna, ha eltartanak, bármilyen szállást, munkát elfogadtunk, csak ne kelljen szégyenkeznünk. Büszkeségből cselekedtünk, meg akartuk mutatni, hogy mi is visszük valamire az életben. Hogy hogy ez már nem fontos nekik?


2014. ápr. 24. 13:08
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Még hozzátennék: azért is van sok álláshirdetés, mert kihasználják a próbaidőt. Odamegy valaki, ledolgoztatják vele minimális összegért (vagy ki sem fizetik) a 3 hónapot, aztán kirúgják. Ezért van adott cégeknek állandó álláshirdetése.
2014. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
vannak, akik nem tudják/akarják megérteni, hogy ma már nem az a világ van, mint az ő gyerekkorukban. amíg ez a probléma áll fenn, addig magyarázni fölösleges.
2014. ápr. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Honnan kell számolni az új világot és az Ő gyermekkorát? :-) A munkaadók valóban gusztustalan dolgokat tudnak csinálni, főleg azok, akiknek van bent emberük a munkaügyi központban vagy a NAV-nál. A hugom papíron cigány, mert így kap rá a főnöke kedvezményt. Pár hónapra bejelnti 4 órásba, párba kijelenti és alkalmi munkavállaló, így megint csak nem kell utána fizetni semmit.Egyes cégek vezetői fizetnek azért iskola igazgatóknak, hogy diáknak jelentik be az alkalmazottakat. A diákok után nem kell fizetni TB-t, ha nappalin van. Soroljam még? Szóval valóban nehéz, de próbálkozni kell. Már a posta alkalamazottai is ügynöki munkát végeznek. Ha nem adnak el elég sorsjegyet, biztosítést, szerencsekket meg a kutyafüle tudja milyen megtakarítést, azzal fenyegetik őket, hogy kirúgják. A másik hugom postán ablakos, 3 havonta újítják a szerződését, és mint az iskolába az ellenőrző könybe, írják az értékesítéseit, és remeg a lába, mikor jön a beszámoló ideje. Repül, nem repül? Most nem vagy még nem??? Állami cégről beszélek. Nekem a rendőrségnél. Csak ennyi bírság?És hol vannak a feljelentések? Ha holnap nem jösz be minimum ennyivel, megyünk a . . .. bér Kadar idejében lettem volna 20 éves.
2014. ápr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Sok az álláshirdetés? Csak a jókra jelentkeznek?

Diplomám van, hát először én is értelmesebb munkákra jelentkeztem, aztán egyre lejjebb adtam. Az utolsó egy gyorséttermi munka volt, 400 Ft-os órabérért három műszak. Budapest környékén két helyre volt felvétel (a városban már sehol), és én persze nem kerültem be a jelöltek közé. Egy nagy áruházból pedig, ahova polcfeltöltőnek jelentkeztem több mint egy év után jött a válasz, hogy nincs jelenleg számomra alkalmas munka. Közben nézek néha primitív állásokat, pl takarítót, de csak azért hogy sokkoljam magam, mert oda is egy-két év szakmai gyak kell. Röhej, mintha nem tudna az ember felmosni e nélkül... Bnőm gyárban dolgozik, a dolgozók többsége diák, vagy rokkant nyugdíjas, mert azok után nem kell annyit fizetni. Ő is diák.

Ahova még jelentkeztem a szakmámon kívül, ahova ugye szintén kell egy-két év gyakorlat (ugyanannyi mint a takarításhoz, pedig ez diplomás!) csak olyanok hívtak be, ahol vagy nekem kéne egy csomót fizetni, csak azért hogy jelentkezhessek (ha fix felvennének nem lenne gond, de persze több százból választanak), vagy olyan ügynöki, ahol minden költségemet nekem kell állni, fizetés nincs, ha összejön az árusítás, akkor milliókat kaszálhatok, de ha nem, akkor meg csak megy a pénzem a nullából (ingatlan,- sztem mindenki tudja mennyien vannak). Illetve olyan is volt ahol több 10 ezerért felraknak egy listára hogy ki lehessen engem választani 40 másik ember közül...

Amúgy a gyorséttermisnél adtam föl, ha oda nem vesznek föl, akkor sehova. Jelenleg van egy sz.r munkám, de minimálbér alatt keresek. Mellette próbálkozok mással is, de oda meg kőkeményen kapcsolat kell, azt meg évekbe telik kiépíteni. Így közel 30 évesen még a szüleimmel lakok, igaz családi házban, elférünk, de hidd el, hogy vágynék már az önálló életre, és ilyenkorra már családot akartam.


Amiket a téglákról írtál: Telekvásárlás (miből?) Építési engedély, közművek beszerelése, munkások fizetése, mert te magad nem is tudom építhetsz e, de ha meg is teheted akkor szintén miből? Meg a munkást is miből? Meg az anyag persze, mert ha fogod magad és elmész fát vágni, még le is csukhatnak... Meg gondolom ezerféle engedély, papír akármi, ezt a részét nem ismerem a dolognak, de kétlem hogy egyszerű lenne. Szóval nulláról azt sem lehet elkezdeni.

Örülj hogy te még a régi rendszerbe kezdted, és fix helyed van, mert az alkalmazottak elég nagy része - mint ahogy előttem is írta vk - nem tudhatja melyik reggel hívja félre a főnök a felmondással. Ismerek ilyet, többet is.


Na ennyit a sok munkalehetőségről. Szakmai gyakorlat, nyelvtudás, és ami a legfontosabb: KAPCSOLAT. Ez a mai magyar valóság :(

2014. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Na igen a házépítés aprónként: régen gond nélkül hívhattál haverokat segíteni, ma ezért büntetnek. Így mindent fizetni kell.
2014. ápr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Én már azon kezdtem el gondolkodni, létrehozok egy honlapot, aminek az volna a neve. hovanemenjdolgozni.hu :-)

Ide szépen fel lehetne sorolni a cégek nevét, és feltölteni a történeteket. olyan nincs, hogy nincs megoldás erre a problémára. Új világba újszerű megoldások kellenek. Az a cég, amelyiknek fontos a hírneve, talán tesz valami intézkedést, ha azt akarja, hogy legyen elég embere, aki dolgozik a szalagon. Kötve hiszem, hogy bármelyik nyakkendős bájgúnár beállna malacot perzselni vagy hurkát tölteni. :-) De nagyon megnézném bajnait is, ahogy tömi a libát. Ha hagyjátok magatokat, életetek végéig rabszolgák lehettek.

2014. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Francnak foglalkozol mások életével. Nem mindegy neked, ki mire viszi? Légy büszke arra, hogy te többre mint a kérdésben felhozott "20 év felettiek".
2014. ápr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
93%

Egyszerűen felfordul a gyomrom attól, ha valaki így gondolkodik, mint a kérdező.

Mit gondolsz, drága, begyöpösödött agyú kedves kérdező, mennyire nehéz ma munkát találni???

Szinte mindenhová több százan adják be az önéletrajzukat, még ha megfelelő jelölt is vagy, akkor is lecsúszhatsz róla a nagy verseny miatt. A munkáltatók kihasználják, hogy 1-1 pozíciót akár 500-an pályáznak meg az első néhány órában ( húgom hr-es, ő mondta ). Olyan követelményeket állítanak fel, ami egyszerűen nonszensz, takarítói álláshoz is beszélj lassan 6 nyelvet perfekt, legyen 2-3 év releváns tapasztalatod...stb.

Én januártól keresek munkát, februárban fel is vettek egy céghez, aztán egy hónap után el is küldött a főnök, hogy neki mégsem éri meg, hogy legyek még egy alkalmazottja. Április elejétől megint munkát keresek, és tényleg van egy rakás hirdetés, küldözgetem is lelkesen, de nem tarthatok pisztolyt a vezető fejéhez, hogy márpedig engem vegyen fel, vagy legalább hívjanak vissza. Állásinterjúkon, amikor elmondom, hogy olyan munkát keresek, ahol rendesen bejelentenek, nem csak feketén kapom a borítékba a pénzt, vágják is a fejeket, és azonnal mondják, hogy köszönjük, majd értesítenek, mert ők arra gondoltak, hogy 4 órában minimálbérre, a többi meg zsebbe. Nyilván azt veszik fel, aki vigyorogva azt mondja, hogy ő is pont így akarja.

Az álláskeresés egy kálvária, a fiatalok helyzete kilátástalan, nincs jövőkép, és annak is örülnek, ha albérletre futja.

És nem vagyok válogatós, mindenre beadom, mekibe is, árufeltöltőnek is, egyedül a jutalékos megoldásokat kerülöm. 2 diplomával, 2 nyelvvel és több éves szakmai tapasztalattal sem lehet elhelyezkedni mostanában, aki pedig pályakezdő, a lassan felkötheti magát, mert a cégek nem veszik a fáradtságot, hogy az első 1-2 hétben foglalkozzanak valakivel.

Szívből remélem, hogy nem fogsz ilyen helyzetbe kerülni, de ha mégis, majd rádöbbensz, hogy 2014-et írunk, és a korod miatt eleve nem fogsz érvényesülni a munkaerőpiacon, mert 40 év felett már kb. 0%, hogy valakit felvegyenek manapság. Ahogyan ma esélytelenek a pályakezdők, a 30 körüli gyermektelen nők, a kisgyermekes nők, és azok, akiknek nincs megfelelő kapcsolati tőkéje.

2014. ápr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
"Röhej, mintha nem tudna az ember felmosni e nélkül..." Ki van adva ukászba, hogy meg kell hirdetni, akkor nem érheti bántódás a kedves munkaadót/vállalkozót. Az már nincs szankcionálva, hogy ne lehessen kamu álláshirdetéseket kibocsájtani. Ismerős kapja meg mint ezeket a posztokat, nyugodt lehetsz. Pontosabban már kapta is, a hirdetésnek sokszor éppen ezért aktualitása sincs, nem is volt. Olvasni kell a sorok között és azon megborulni, ami van, nem felülni a fedőszövegeknek.
2014. ápr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"Honnan kell számolni az új világot és az Ő gyermekkorát? :-) "


lényegtelen, csak az a fontos, hogy a világ folyamatosan fejlődik, és egyre gyorsabban, amivel lépést kell tartani, illetve a lehetőségeink egyre fogynak.

törésnek a rendszerváltást lehet mondani, szerintem a népesség alakulása jól tükröz:

[link]

tudom ez bonyolultabb, de nagyvonalakban igaznak tartom.


"Már a posta alkalamazottai is ügynöki munkát végeznek."


a postás, rendőrös helyzet szerintem már egy ideje közismert (kellene hogy legyen) az országban.


"Mellette próbálkozok mással is, de oda meg kőkeményen kapcsolat kell, azt meg évekbe telik kiépíteni. "


van olyan is, amikor a rossz munkát is csak kapcsolattal lehet találni, illetve ott is szigorodik a körülmény, aztán kirúgnak.

remélem ezek a valóságszeletek felnyitják a kérdező és társai szemét. csak az a baj, hogy vannak sokan, akik előbb alkotnak véleményt, minthogy megismernének valamit.


" Én már azon kezdtem el gondolkodni, létrehozok egy honlapot, aminek az volna a neve. hovanemenjdolgozni.hu :-)

Ide szépen fel lehetne sorolni a cégek nevét, és feltölteni a történeteket. olyan nincs, hogy nincs megoldás erre a problémára. Új világba újszerű megoldások kellenek. Az a cég, amelyiknek fontos a hírneve, talán tesz valami intézkedést, ha azt akarja, hogy legyen elég embere, aki dolgozik a szalagon. Kötve hiszem, hogy bármelyik nyakkendős bájgúnár beállna malacot perzselni vagy hurkát tölteni. :-) De nagyon megnézném bajnait is, ahogy tömi a libát. Ha hagyjátok magatokat, életetek végéig rabszolgák lehettek."


nem akarok politikai vitákba süllyedni, de ez egy jól ismert álláspont - amivel nem értek egyet.

én hiszek abban, hogy az emberek egyenlőtlen eséllyel, korlátokkal születnek és segítségre van szükségük. akiben nincs megértési szándék és szerénység, az könnyen kárt tehet a környezetében és önmagában.


"A munkáltatók kihasználják, hogy 1-1 pozíciót akár 500-an pályáznak meg az első néhány órában ( húgom hr-es, ő mondta )."


ez is közismert (kellene hogy legyen), tehát jelentkezni sem érdemes arra, amit nem pár napon belül adtak fel. többek közt ezért is mernek olyan feltételeket megadni, mint 2 vagy több nyelv elvárás, 5-10 éves munkatapasztalat, az illető neme, kora, külseje, családi állapota. az esetek túlnyomó többségében csak az önéletrajz fotót nézik és a kort.

2014. ápr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!