Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek mennyire biztonság...

Szerintetek mennyire biztonságos hajnalban (átszállással) vonatozni, egyedül?

Figyelt kérdés

Sajnos valamilyen ügyből kifolyólag rákényszerülök, hogy egy szombati napon, hajnali 4-kor vonatozzak. A vonatút elég hosszú (3 órás) és két helyen kell átszálnom (hajnalo 5kor és 6kor). Szerintetek ezt ilyen korán, egyedül megtenni nem veszélyes? Kicsit félek az úttól, ti már utaztatok ilyenkor? Tapasztalatok? Vajon biztonságos?


18/L



2013. okt. 17. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Gondolom ez nagyban függ attól is hogy merre akarsz menni.

Egyébként meg legrosszabb esetre gázspray legyen a zsebben. És ne a telefonod bámuld egész úton. Sőt, inkább elő se vedd(vagy ilyet már ne merjek írni egy 18 évesnek?)

2013. okt. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem lesz akkor semmi baj, a rablók meg részegek éjjel 2 körül haza mennek, hajnali 4-kor már legfeljebb néhány szerencsétlen frissen ébredt gyári munkással akadhatsz össze, akik a reggel 6-kor kezdődő műszakba indulnak, de ők ártalmatlanok.
2013. okt. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A reggeli(hajnali) első vonat tele szokott lenni részegekkel, buliból hazafelé tartókkal. De nem kell tőlük félned, ártalmatlanok:D
2013. okt. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen biztonságos, csak keress olyan kocsit, amiben mások is utaznak. Magyarország rizikósabb vidékein is utaztam már extrémebb időpontokban, pár hajnali részeggel ugyan találkoztam, de olyankor már nem kötekednek: alszanak mind :) Az átszállástól meg főleg ne tarts.
2013. okt. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A legnagyobb kérdés itt az úti célod. Borsod megyében nem feltétlenül mernék utazgatni, de Szolnok megyében én még nem találkoztam, max ártalmatlan kéregetővel, illetve egy cigány adventista önjelölt hittérítővel (nem vicc).


Ilyen tájban amúgy tényleg nem szoktak lenni bűnözők, azok délután és az utolsó járatokon kiélik magukat. Ha nem érzed magad biztonságban, fülkés kocsi esetén ülj be valami megbízhatónak tűnő alakhoz vagy zárd be az ajtót a fönn található pöcökkel (meg aztán rángasd meg erőből a szerkezetet, ugyanis egyáltalán nem biztos, hogy rendesen zár). Termes kocsi esetén hasonló elv szerint keress helyet. Ha pedig TÉNYLEG nincs meg a kellő komfortérzeted, az állomásokra érkezve nézd végig a felszállókat. Ha gyanús embereket látsz, rejtőzz el a WC-ben, vagy tényleg keress valakit, aki mellé ülhetsz. (Az ilyenek egyébként általában végigsétálnak a vonaton akár többször is és terepszemlét tartanak.) Végül, de nem utolsó sorban, ahogyan már előttem is említette valaki: ne vegyél elő semmi olyat, ha nem muszáj, ami csaliként szolgálhat.

2013. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mivel leányzó vagy,l,egyen nálad gázspray
2013. okt. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ha van rá módod válassz magasabb vonatnemet vagy kocsiosztályt, ott kisebb valószínűséggel fordulnak elő zűrös alakok. A korai időpont miatt expressz/IC valószínűleg nincs, de ha van 1. osztály a kinézett vonaton, akkor szerintem ide vedd a jegyed
2013. okt. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Aha, 1. osztály, azon lesznek a legkevesebben, magyarán ott a legrizikósabb utazni. A gázspré is igen jó ötlet, tök jól kicsavarják a kérdező kezéből és lefújják vele... Leírom mindenesetre mégegyszer: Magyarországon az alapvető biztonsági rutinok betartása mellett nem veszélyes hajnalban vonatozni.
2013. okt. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Budapestre mennék.

Két féle lehetőségem van: átszállok Székesfehérváron, ahol 40 percet kéne várnom a vonatra(nem tudom mit csinálnék ott hajnali 5kor ennyi ideig...) vagy átszállok Székesfehérváron, majd Pusztaszabolcson(ahol még sosem voltam), viszont ezen a két helyen kevesebbet kell várni az átszállásnál. Szerintetek melyik jobb?


Illetve még egy kérdés.

Reggel fél 7, 7 körül a Déli pályaudvar és környéke milyen? Biztonságos vagy kevésbé? És a tömegközlekedés? Szombat reggel nem hiszem hogy sokan mennének munkába...

2013. okt. 18. 15:10
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi gázos nincsen olyankor. Gondolom akkor már a várótermek is nyitva vannak, oda be tudsz ülni, amíg várod a vonatot.

A Déliben sincsen semmi veszélyes, attól sem kell félni. Azért Pesten is emberek laknak, nem kannibálok :)

2013. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!