Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek bevezetik a...

Szerintetek bevezetik a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés

Én nagyon nem szeretném ha bevezetnék, ugyanis kerülöm (sőt utálom) az erőszakot, nem szeretek a fegyvereket, meg a katonsághoz fűződő dolgokat. De ez még nem is akkora baj. Én amint végzek a sulival, megyek dolgozni apám vállalatába, nem akarok én egy csomó időt azzal "elpazarolni" hogy azt csinálom amit nem szeretnék. Nem tudom mennyi időre visznek be, de ha mondjuk 1 évre, az nekem kb. 1,5 millió forint kiesésem lenne. Én rendesen akarok dolgozni, autót venni és élni az átlagos életem,nem pedig katona lenni. 1 év alatt elég sok mindent lehet csinálni. Ha bevezetnék a sorkatonaságot biztos az lenne, hogy mindenkinek menni kell miután elvégezte az iskolát. Miért nem csak azok,akik mondjuk viselkedési problémájuk van, vagy csak nem akarnak tanulni/dolgozni, miért kell ezt mindenkire ráerőltettni? Egy év alatt én megtudom szerezni a mestervizsgához kellő tudás 1/3-ad részét, nem pedig ilyenekre feláldozni a szabadidőm. Én autótszerelni szeretek nem lövöldözni, meg azt hallgatni, hogy leordítják a fejem.

Nektek mi a véleményetek szerintetek bevezetik? (Remélem nem)

16/F


2014. máj. 8. 23:14
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
nem fogják bevezetni, de ha háború lenne behívnának amennyiben alkalmas vagy rá.
2014. máj. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
27%

Az a vállalkozás, és munka megfog várni afelől nyugodt lehetsz. és megsúgom hogy már Apámék idejében is kinézték azokat akik sose voltak katonák, hanem inkább járkáltak igazolásért meg bujkáltak. Sose tekintették őket teljes értékű embernek. Joggal.


Alapvető dolgokat tanulnál meg, ami arra is jó lehet hogy ne vágd magad hanyatt félelmedben ha beléd kötnek.

Az olyan gyerekek mint a mostaniak egy pofontól elvörösödnek, mi lenne ott velük? Ezeket mind meg kell tanulni lenyelni, kezelni, másképp mindig csak sértődött félként fogtok meghúzódni valahol


A mai öregek mind voltak katonák, elvégezték az iskolát teljes egészében, lett munkájuk dolgoztak eleget, nem ettől az időtől mentek tönkre, avagy kocsi helyett, csak buszra jutotta. Ez gyenge kifogás

21F

2014. máj. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy megvár csak én nem akarok várni rá. Én már 14 éves korom óta tudom mi szeretnék lenni és mit szeretnék. Nem szoktam kibújni a dolgok alól és nem vagyok e nyámynila páwa :)
2014. máj. 8. 23:37
 4/34 anonim ***** válasza:
21%
Pont az ilyenek miatt, mint te lenne jó, ha újra bevezetnék, de nem fogják.
2014. máj. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Miért mi is a gond velem? Az, hogy van egy életcélom és nem az, hogy katona szeretnék lenni?
2014. máj. 8. 23:41
 6/34 anonim ***** válasza:
86%

Na akkor kérdem én, mit csináljon egy ilyen esetben az az ember, aki kevert szorongásos depresszív zavartól, valamint szociális fóbiától és egyéb személyiségzavaroktól szenved?


Konkrétan örülök, ha nem kell kimozdulnom a lakásból! Megőrülnék egy rakás idegen "fsazagyerek" között egy barakkban...


Nagyon remélem, hogy nem vezetik be...

2014. máj. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
75%
én sem szeretnék katona lenni, és nem halnék meg ezért az országért. igazad van kérdező.
2014. máj. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Ha a viselkedési problémára célzol azt úgy gondoltam, hogy flegma, rossz magatartás, nem pedig a betegségeket akartam ezzel megcélozni.
2014. máj. 8. 23:45
 9/34 anonim ***** válasza:
91%

Hagyjuk már ezt a "pont az ilyenek miatt..." szöveget. Nem a háborús időkben élünk vagy a középkorban. A mai világban joga van az embernek a szabadsághoz, semmi értelmét nem látom a katonaságnak. Hazánknak úgysincs olyan nagy hadereje, pénze pedig nincs a kellő számú és felkészültségű katona képzéséhez.

Életet nevel az emberekbe? Letöri a szarvukat? Lehet, hogy ez részben igaz, de ahogy magamat ismerem én max. eljátszanám a szófogadó katonát és leszerelés utána ugyanúgy nem érdekelnének az emberek érzései, mint eddig, nem lennék jobb ember. Sőt, ha olyan g*ci volt velem egy felettesem, akkor lehet még bosszút is állnék rajta. Egyes dolgokat nem lehet átnevelni, az erőszak és értelmetlen büntetés pedig csakis haragot vagy bosszút szül.

A csicskáztatást sem értettem soha, akár sitten, elsősöknél vagy katonaságnál. Nem vagyok egy idealista vagy álomvilágban élő ember (sőt, rettentő pesszimista vagyok), de eszembe nem jutna azért fölényeskednem, mert én rangidős vagyok valahol.


Gyerünk lepontozni.

2014. máj. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
81%

# 8:

# 6-os vagyok és értettem eddig is. Én magamról írtam. Mindenhol ezt olvasom, hogy kell a katonaság, meg jót tenne a mai fiataloknak, de én ilyen helyzetben vagyok és nem tudnám végigcsinálni... Előbb lőném magam főbe...

2014. máj. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!