Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek bevezetik a...

Szerintetek bevezetik a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés

Én nagyon nem szeretném ha bevezetnék, ugyanis kerülöm (sőt utálom) az erőszakot, nem szeretek a fegyvereket, meg a katonsághoz fűződő dolgokat. De ez még nem is akkora baj. Én amint végzek a sulival, megyek dolgozni apám vállalatába, nem akarok én egy csomó időt azzal "elpazarolni" hogy azt csinálom amit nem szeretnék. Nem tudom mennyi időre visznek be, de ha mondjuk 1 évre, az nekem kb. 1,5 millió forint kiesésem lenne. Én rendesen akarok dolgozni, autót venni és élni az átlagos életem,nem pedig katona lenni. 1 év alatt elég sok mindent lehet csinálni. Ha bevezetnék a sorkatonaságot biztos az lenne, hogy mindenkinek menni kell miután elvégezte az iskolát. Miért nem csak azok,akik mondjuk viselkedési problémájuk van, vagy csak nem akarnak tanulni/dolgozni, miért kell ezt mindenkire ráerőltettni? Egy év alatt én megtudom szerezni a mestervizsgához kellő tudás 1/3-ad részét, nem pedig ilyenekre feláldozni a szabadidőm. Én autótszerelni szeretek nem lövöldözni, meg azt hallgatni, hogy leordítják a fejem.

Nektek mi a véleményetek szerintetek bevezetik? (Remélem nem)

16/F


2014. máj. 8. 23:14
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
9-es totál egyet értek veled, kivéve a bosszú, mert hát én az ilyet nem szeretem :)
2014. máj. 8. 23:52
 12/34 anonim ***** válasza:
36%
Sok puhap.cs…
2014. máj. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
49%
A katonaságnál gyilkolni tanítanak. Mi jó származhat ebből? Lehet, hogy közhely, de akkor is. Szerencsére amúgy nem fogják, mert csóró ország vagyunk.
2014. máj. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
12%

De jó is lenne, ha visszavezetnék ... legalább kiélhetnék magukat ott a pasik, és még felnőtté is válnának. A férfi valóban férfi lenne...nem egy anyámasszonykatonája, aki még a sarkára se bír kis családja nélkül állni.

Sajnos mióta nincs, egyre több az ilyen pasi! :(

2014. máj. 9. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
13%
14es vagyok: majd fogtok sírni, h ha nem hozzák vissza, mivel natosok vagyunk, ha háború lesz úgy vinni fogják a magyarokat is, aztán ott lesztek minden tapasztalat nélkül. Inkább ez a borzalmas, h úgy fogják elvinni a pasikat, h még a fegyvert se tudják mi fán terem. :(
2014. máj. 9. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
45%
Ha a Jobbik kerülne hatalomra,akkor ők talán bevezetnék,de addig ki van zárva.
2014. máj. 9. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére vagy sajnos, ki ki döntse el maga, nem fogják bevezetni. Nincs rá pénz. Bezárták már a laktanyák nagy részét, ami van az is lepusztult. Először ezeket kéne felújítani, hogy legyen hova behívni a fiatalokat, de már ez is horribilis összeg lenne. Aztán a ruha, fegyver, lőszer stb.

Szóval szerintem esélytelen.

2014. máj. 9. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
70%

„Hagyjuk már ezt a "pont az ilyenek miatt..." szöveget. Nem a háborús időkben élünk vagy a középkorban. A mai világban joga van az embernek a szabadsághoz, semmi értelmét nem látom a katonaságnak. Hazánknak úgysincs olyan nagy hadereje, pénze pedig nincs a kellő számú és felkészültségű katona képzéséhez.

Életet nevel az emberekbe? Letöri a szarvukat? Lehet, hogy ez részben igaz, de ahogy magamat ismerem én max. eljátszanám a szófogadó katonát és leszerelés utána ugyanúgy nem érdekelnének az emberek érzései, mint eddig, nem lennék jobb ember. Sőt, ha olyan g*ci volt velem egy felettesem, akkor lehet még bosszút is állnék rajta. Egyes dolgokat nem lehet átnevelni, az erőszak és értelmetlen büntetés pedig csakis haragot vagy bosszút szül.

A csicskáztatást sem értettem soha, akár sitten, elsősöknél vagy katonaságnál. Nem vagyok egy idealista vagy álomvilágban élő ember (sőt, rettentő pesszimista vagyok), de eszembe nem jutna azért fölényeskednem, mert én rangidős vagyok valahol.


Gyerünk lepontozni.”


Én veled értek egyet. Régen sem volt semmi értelme a katonaságnak. Egy kisebbrendűségi komplexusban szenvedő kiképző a 4 elemijével kiélte a frusztrációit fiatal férfiakon. Mindig jót nevetek az ilyen „ez kell mai fiataloknak, megnevelné őket” marhaságokon. Bizonyára az nevel mindenkiből embert,h tanulatlan felettes szétdobálja a cuccaid,h aztán összepakolhasd. Ha bevezetnék, minden fiatal elviselné vhogy, aztán ugyanolyan emberként élne tovább. Nem néhány hónap vagy év katonaság fogja „megnevelni” őket, ha a szülei nem foglalkoztak vele, és a médiából ömlik a szemét.


„Konkrétan örülök, ha nem kell kimozdulnom a lakásból! Megőrülnék egy rakás idegen "fsazagyerek" között egy barakkban...”


Én se éreztem soha jól magam ilyen tipikus keménykedő, erőltettet „kemények vagyunk” légkörben. De nem valószínű,h bevezetik, ahogy vki írta, nem adottak a körülmények hozzá szerencsére.

2014. máj. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
91%

Nem fogják bevezetni.

Nem is kell. Felesleges. Az az egy év semmire se elég. A bázison fegyelem van, sepregetés, takarítás, menetelés, fegyver karbantartás-tisztítás, nagy ritkán lőgyakorlat.

Rengeteg pénzt és időt csesznének el arra, hogy egy-két jó sztorit tudjanak majd mesélni az egy év lejártával az alanyok.


Ha háború van, 1 nap alatt végig tudna menni rajtunk az összes velünk határos ország, a nagyhatalmakról nem is beszélve.

Ahhoz meg van "elég" katonánk, hogy kiküldjék őket. Most is veszünk részt NATO ügyekben, és Afganisztánban is vannak magyarok, helikopteres kiképzést nyújtanak a többi NATO állam katonáinak.


Eddzeni, korán kelni, sepregetni, és lövöldözni sorkatonaság nélkül is tudok. Egy paintball vagy airsoft pályán akármikor kiélhetem a "háborús hajlamaim".

2014. máj. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 moonlightsentinel ***** válasza:
24%

Figyelj, én is utálom az erőszakot, meg ezt az egész háborúsdit, de van olyan helyzet, amikor fegyvert fognék. Ha mondjuk olyan állapotok jönnének létre, mint a második világháborúban, hogy a családod élete a tét, az otthonodat szétbombázták, tudod, hogy ha bevonulnak, az anyukádat meg a lánytesóidat megerőszakolják, vagy hogy már nem az a legfontosabb problémád, hogy te vállalkozni akarsz, mert az élelmiszert jegyre adják, és nincs elég... van az a helyzet, amikor bemennék.

Persze ilyen összevont NATO-s hadműveletben Kukutyin országa ellen nem, de oda nem is hívnak be, csak hivatásosokat.

19/F

2014. máj. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!