Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek bevezetik a...

Szerintetek bevezetik a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés

Én nagyon nem szeretném ha bevezetnék, ugyanis kerülöm (sőt utálom) az erőszakot, nem szeretek a fegyvereket, meg a katonsághoz fűződő dolgokat. De ez még nem is akkora baj. Én amint végzek a sulival, megyek dolgozni apám vállalatába, nem akarok én egy csomó időt azzal "elpazarolni" hogy azt csinálom amit nem szeretnék. Nem tudom mennyi időre visznek be, de ha mondjuk 1 évre, az nekem kb. 1,5 millió forint kiesésem lenne. Én rendesen akarok dolgozni, autót venni és élni az átlagos életem,nem pedig katona lenni. 1 év alatt elég sok mindent lehet csinálni. Ha bevezetnék a sorkatonaságot biztos az lenne, hogy mindenkinek menni kell miután elvégezte az iskolát. Miért nem csak azok,akik mondjuk viselkedési problémájuk van, vagy csak nem akarnak tanulni/dolgozni, miért kell ezt mindenkire ráerőltettni? Egy év alatt én megtudom szerezni a mestervizsgához kellő tudás 1/3-ad részét, nem pedig ilyenekre feláldozni a szabadidőm. Én autótszerelni szeretek nem lövöldözni, meg azt hallgatni, hogy leordítják a fejem.

Nektek mi a véleményetek szerintetek bevezetik? (Remélem nem)

16/F


2014. máj. 8. 23:14
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

"Ha mondjuk olyan állapotok jönnének létre, mint a második világháborúban, hogy a családod élete a tét, az otthonodat szétbombázták, tudod, hogy ha bevonulnak, az anyukádat meg a lánytesóidat megerőszakolják"


Ez már meg micsoda?? :D Ha a családomat mentem, elkotródunk a francba a forrongások közeléből, akkor nem vagyok férfi, ha hátrahagyom őket, hogy kinn a fronton hamar meghalva megvédjem szegényeket, akkor meg férfi vagyok? Elég érdekes elgondolás, főleg zéró atommal (jó, épp egy ellenünk valamennyire használható van nekünk Pakson), miközben gyakorlatilag akárki befenyeget minket, ott a NATO, ha meg az USA, akkor ott a nyúlcipő azonnal, mert egy szőnyegbombázást mindegy milyen ruhában meg puskával akarsz túlélni vagy átvészelni ép bőrrel. Több fantáziát már!

2014. máj. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg bármi is ráférne a mai fiatalságra, az ugyanúgy ráférne a nőkre is. A fegyelem meg nem a katonaságba való, hanem mindenhova, ahol feladat van. Csak fegyelmezettnek kellene lenni. Nincs mit tanulni rajta, ez döntés kérdése igazából. A hatalmi struktúra meg adott katonaság nélkül is, még túlságosan is. Erre mifelénk ha nem tapsikolsz a fidesz minden intézkedésére, akkor ne nagyon vállalkozz, ne akarj a közelben komolyabban fizető munkahelyet se, mindegy mennyire vagy eszes vagy tehetséges. És nincs vita. Na, ugye, nem kell a sereg, hogy megtanuljuk? Okostónik.
2014. máj. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%
Szánalmas, hogy 10en éves csitrik itt hisztériáznak kb. a semmin!
2014. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim válasza:

"Egyébként megnyugodhatsz...megtudom magam védeni, még fegyverrel is...úgyhogy eléggé ciki, de ezt benézted."


Ha ez igaz akkor én vagyok Napóleon és Muhammad Ali szerelemgyermeke.

2014. júl. 20. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!