Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek bevezetik a...

Szerintetek bevezetik a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés

Én nagyon nem szeretném ha bevezetnék, ugyanis kerülöm (sőt utálom) az erőszakot, nem szeretek a fegyvereket, meg a katonsághoz fűződő dolgokat. De ez még nem is akkora baj. Én amint végzek a sulival, megyek dolgozni apám vállalatába, nem akarok én egy csomó időt azzal "elpazarolni" hogy azt csinálom amit nem szeretnék. Nem tudom mennyi időre visznek be, de ha mondjuk 1 évre, az nekem kb. 1,5 millió forint kiesésem lenne. Én rendesen akarok dolgozni, autót venni és élni az átlagos életem,nem pedig katona lenni. 1 év alatt elég sok mindent lehet csinálni. Ha bevezetnék a sorkatonaságot biztos az lenne, hogy mindenkinek menni kell miután elvégezte az iskolát. Miért nem csak azok,akik mondjuk viselkedési problémájuk van, vagy csak nem akarnak tanulni/dolgozni, miért kell ezt mindenkire ráerőltettni? Egy év alatt én megtudom szerezni a mestervizsgához kellő tudás 1/3-ad részét, nem pedig ilyenekre feláldozni a szabadidőm. Én autótszerelni szeretek nem lövöldözni, meg azt hallgatni, hogy leordítják a fejem.

Nektek mi a véleményetek szerintetek bevezetik? (Remélem nem)

16/F


2014. máj. 8. 23:14
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
78%

"mind meg kell tanulni lenyelni, kezelni"


Nem, kiállni kellene megtanulni magadért, amire ott, a laktanyában esélyed sincs. Azzal, hogy közlegényként sz.rrá szívatnak, gyakran csak heccből vagy komplexusok kiéléséből kifolyólag, maximum lelki nyomorékká lehet fejlődni.

2014. máj. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
0%
14-es! A te véleményed érdekel a legkevésbé, mert az írásod alapján rád valszeg nem vonatkozik. És ha rád nem vonatkozik akkor ne döntsél már hanem örülj és húzd meg magad. Ahhoz a véleményhez hogy "Ráférne a mai fiatalságra" annak van joga aki végig is csinálta és kötelező jelleggel. Egyszóval nem a nőknek és nem azoknak a 30-40 év körülieknek akik fülüket farkukat behúzva elkerülték (például apám, de most nagyon mondja hogy ráférne a fiatalokra, pedig ő sem csinálta és egy beszari). Azoknak van joga ezt mondani akik még akkor éltek mikor kötelező jelleggel kellett menni. De még nekik is be kell látni hogy teljesen fölösleges.
2014. máj. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%
22: pont lesz@rom, hogy mit gondolsz arról, hogy kinek van joga véleményt alkotni a kérdésről, meg kinek nincs joga. A másik, nőként pont ugyan annyi közöm van hozzá, mintha férfi lennék, pont azért, amit írtak korábban is, hogyha háború lesz a te fajtád aztán megvédeni se tudtok majd minket, sem minket nőket, sem pedig a saját hazátokat, vagy legalább a saját életeteket. Nem arra kell alapozni, hogy de nem lesz, hanem fel kell rá készülni. Nézz körbe a világba, olvass neten híreket, aztán majd rájössz, hogy mekkora készültségek is vannak. Az meg egyenesen nevetséges kifogás, hogy a magyar pasiknak nem kell majd menni, mert kis ország vagyunk. Pont lefogja a nato ezt szintén sz@rni, mellesleg az oroszok részt vesznek majd benne, és mint anno is majd a jövőben is rajtunk keresztül fognak ügyködni. Senki se ért egyet - legalábbis a normális emberek közül - a gyilkolással, de van olyan, hogy tudomásul kellene venni, hogy a szükséges rossz jobb, mint a totál rossz. Persze, hogy ezt egy kis csitri értelmesen felfogja arra csekély esélyt látok. Ja, és régen is kibírták azt az egy évet a férfiak. Senki se döglött ám még bele, mármint a kiképzésben. Sőt!
2014. máj. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

22-es vagyok. Én meg pont téged védenélek meg utoljára. Könnyű más farkával verni a csalánt mi? Úgy könnyű beszélni hogy rád nem vonatkozik. Még meg is értelek, félsz hogy majd nem lesz ki aki megvéd mi? De te a világért nem mennél mert te nő vagy és neked nem kell. Te esetleg tervezel menni? Félre ne érts, én a legközelebbi felvételnél önkéntesen megyek. Csak a fajtádat nem szeretem aki mint mondtam más farkával veri a csalánt. Ha te elmész és megjárod akkor okoskodjál. Arra nem is gondolsz hogy esetleg te is megvédheted magad mi?

Bár most jó erősen elgondolkodtam azon hogy tényleg menjek-e katonának olyanokat védni mint te. Fogadni mernék hogy a másik oldalon pedig az egyenjogúságért rinyálsz, de az is csak addig kell míg tetszik. A nehéz dolgoknál általában nem lelkesednek.

2014. máj. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%
22es: de a nő az szüljön neked, igaz? Ennyi erőből lehetne mondani ezt is az ilyen ember felé, mint amilyen te vagy. Egyébként megnyugodhatsz...megtudom magam védeni, még fegyverrel is...úgyhogy eléggé ciki, de ezt benézted. De egyébként eléggé szomorú, hogy én nő létemre tudok fegyverrel bánni, és tudom, h hogy kell bánni vele, ha szükséges lenne, de te mint férfi fogalmad sincs róla jelenleg. És igen, képzeld, van ami a nő dolga, van a pasi dolga. Amióta világ, a világ mindig is így volt.
2014. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
46%

„22: pont lesz@rom, hogy mit gondolsz arról, hogy kinek van joga véleményt alkotni a kérdésről, meg kinek nincs joga. A másik, nőként pont ugyan annyi közöm van hozzá, mintha férfi lennék, pont azért, amit írtak korábban is, hogyha háború lesz a te fajtád aztán megvédeni se tudtok majd minket, sem minket nőket, sem pedig a saját hazátokat, vagy legalább a saját életeteket. Nem arra kell alapozni, hogy de nem lesz, hanem fel kell rá készülni. Nézz körbe a világba, olvass neten híreket, aztán majd rájössz, hogy mekkora készültségek is vannak. Az meg egyenesen nevetséges kifogás, hogy a magyar pasiknak nem kell majd menni, mert kis ország vagyunk. Pont lefogja a nato ezt szintén sz@rni, mellesleg az oroszok részt vesznek majd benne, és mint anno is majd a jövőben is rajtunk keresztül fognak ügyködni. Senki se ért egyet - legalábbis a normális emberek közül - a gyilkolással, de van olyan, hogy tudomásul kellene venni, hogy a szükséges rossz jobb, mint a totál rossz. Persze, hogy ezt egy kis csitri értelmesen felfogja arra csekély esélyt látok. Ja, és régen is kibírták azt az egy évet a férfiak. Senki se döglött ám még bele, mármint a kiképzésben. Sőt!”


pedig teljesen igaza van. már hozzászokhattunk,h a mai modern nő úgy érzi,h mindenbe bele kell szólnia, de nehogy már te nőként akard megmondani,h kell sorkatonaság. Egyébként meg viszonylag normális válaszok érkeztek, amíg ide nem jöttél és el nem kezdted szapulni a férfiakat meg hisztizni, mint egy kislány. Amúgy nem egyenjogúság van? Ja hogy háborús helyzetben azért mégis csak a férfiaktól várjátok el,h megvédjenek, aha.

2014. máj. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%
A kutya se hisztizett. Elmondtam a véleményemet, majd a 22es, meg te nekem estetek. Jól mondták korábban. Puha p@cs@űek vagytok. Nekem is csak ennyit kellett volna írnom. Katonaságot nem akartok, de dirigálni mások felett azt bezzeg igen, meg megmondani, h kinek mihez van joga. Ez nektek az egyenjogúság? Vagy csak addig van az, amíg nem rólatok szól? De értem én...én, mint nő, szülhetek, dolgozhatok bármit ugyanolyan erővel, mint egy férfi, vezethetem a háztartást, gyereket nevelhetek, eddig a szintig egyenjogúság van, deha már véleményt mer mondani, akkor nincs az egyenjogúság mindjárt megszűnik, mert mi köze hozzá. Ja, és az már mindjárt hisztizik. Komoly. De én itt be is fejeztem.
2014. máj. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
60%
Jobban is teszed. Eddig is hülye voltál és ezután se kíváncsi rád senki.
2014. máj. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha Magyarországon harcok lesznek, nincs az a tökös alfahím aki megtudná védeni a harcképtelen embereket. Álomvilágban éltek, ha azt hiszitek hogy egy, esetleg több év szolgálat, akár kötelező, akár önkéntes, felkészít a háborúra. Arról nem is beszélve, hogy Magyarország katonai ereje a béka segge alatt van. Az előző válaszomban már leírtam, esélyünk sincs megvédeni magunkat. Az a pár ezer katona nem oszt, nem szoroz, ha a szemben álló fél probléma nélkül nagyobb erőket, és fejlettebb eszközöket mozgósít ellenünk.
2014. máj. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Tervbe volt már véve, de aztán a kormány mégis lefújta. Egyelőre nem valószínű-aztán, ki tudja, mit találnak ki.

Véleményem szerint maradjanak csak hivatásos katonák. Akik ezt szeretnék csinálni, rátermettek, ezt vállalják.

Reméljük, sosem fog sor kerülni arra, hogy Magyarország hadba szálljon. Nagyon jó lenne, pl. ha ez az egész ukrán-orosz konfliktus nem terjedne határokon túlra-de ez már más téma...

Egyébként van néhány olyan ország, amelynek nincs hadserege/ érdekességképpen említem meg /:

[link]

2014. máj. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!