Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem érzitek úgy, hogy...

Ti nem érzitek úgy, hogy minden "gagyibb" lett?

Figyelt kérdés
Már az elején leszögezem, hogy csak 20 éves vagyok, szóval tudom, hogy nincsen nagy élettapasztalatom meg hasonló. Ugyanakkor mostanában ha újságot olvasok, vagy megejtem azt a heti egyszeri 30 perces tv nézésem akkor kb. elkap a hányinger. Egyszerűen már semmi nem olyan, mint régen és itt most elsősorban a minőségre gondolok. A példámnál maradva, ha valamilyen újságot a kezünkbe veszünk pl. Népszava, HVG stb teljesen elbulvárosodott az egész, érdemi hír gyakorlatilag nincs benne. Aztán a tv-t tekintve, még 10-12 évvel ezelőtt például emlékszem, hogy ment a Legyen ön is milliomos!, és komoly kérdéseket tettek fel, kellett hozzá tudás. Most meg mi van?! Négyen négy ellen stb. Lehetséges, hogy csak nekem nem tetszenek ezek a műsorok, de teljesen bugyuták, semmilyen gondolkodást, műveltséget nem igényelnek. A dél-amerikai szappanoperák tömkelegéről nem is beszélve. De az élet más területén is megfigyeltem, hogy kezdenek az emberek közötti beszélgetések is teljesen leegyszerűsödni. Vagy a kapcsolatok is. Saját magamon is észrevettem, hogy van olyan ismerősöm akivel alig beszéltem pár szót, d mégis pl. facebookon idióta képeket küld nekem, humoros videókat, ami teljesen jó is lenne, de ebben merül ki az ismertségünk. Persze ennél vannak mélyebb kapcsolati rétegeim csak példaként hoztam fel. Remélem sikerült érzékeltetnem, hogy mire akarok kilyukadni. Szóval van más is aki hasonlóan érez, kissé butul a társadalom és a minőség csak fogy és fogy. Vagy esetleg csak én látok rémeket?

2014. máj. 23. 23:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én rég lemondtam a tévézésről emiatt, csak dilmeket nézek (nem azt, amit a tévé ad persze, ha érted)

Újságot is kár olvasni, mindenhonnan a bulvár folyik, nnekem meg a gyomrom fordul ettől kifelé. Nem kell ezekkel a dolgokkal foglalkozni, egyszeráen zárd ki az életedből, sok agybajtól kimélnéd neg magad.

2014. máj. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%
Ez mind a Fidesz miatt van.
2014. máj. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

valóban lehet politikai kérdés is ez.

mivel gyarmat vagyunk,ezért senkinek sem érdeke az,hogy a rabszolgák-mi-gondolatébresztő/fejlesztő újságokat,műsorokat nézzünk.

a lényeg annyi,hogy dolgozz a multinak olcsón,ő kiviszi a hasznot az országból,te meg elbutulva,megvezetve,kötéllel a nyakadon nézz,olvass fost és lehetőleg a fennmaradásért küzdj,ne lázadáson és igazságtalanságokon agyalj.

2014. máj. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj a klasszikusok felé,azokban nem fogsz csalódni.Lehet az könyv,vagy film,bármi.A lényeg a tv-t kerüld el.Amúgy pedig örvendetes hogy ilyen fiatalon vannak már igényeid e téren.
2014. máj. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én meg 18 vagyok, de már vagy 3 éve így érzek, sőt még rosszabbul is. Csak az emberek agyát mossák, a sok undorító reklámmal stb. Annyira leépítik az emberi igényeket, hogy ma már megfelel egy Barátok közt, egy való világ stb szenny. Régen meg mikor elkezdődött pl. a BK senki nem nézte, majd 1-2 év múlva már annyira leépítették az egész csatornát vele együtt az embereket, hogy elkezdték nézni, azóta meg... De ez főleg a nyugati szennyek miatt van így, Amerikába sokkal durvább dolgok is vannak, meg ott sokkal több reklám stb. A zene is elkurvult, de nagyon pl. 90 es években igazi gengszterek uralták a rapszakmát, ma már csak férfik**vák, akiknek nincs mondanivalójuk.
2014. máj. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Igen. érdekes a kérdés. És biztos sokan mondják, hogy valóban minden gagyibb lett. Pedig igazából nem, csak minden változik. Ugyanezt mondták 20-40-60-100 éve is.


Kisgyerekként máshogy látod a világot. És te SOKKAL JOBBAN változol, mint a világ. Szappanoperák 40 éve is voltak, és semmivel sem színvonalasabbak, mint ma. Ráadásul sokkal szűrtebb volt az az információ, amit a lakosságra zúdítottak. Nem jobb volt, csak nem lehetett tudni róla.


Nem rémeket látsz, csak kezdesz felnőni :)


AZ FB-én, meg nem kell mindenkivel szóba állni. Ha így gondolod, akkor húzd ki a kábelt a falból, és csak azokkal beszélj, akivel mindennap találkozol, a többieknek írj levelet (tudod, kézzel, bélyeg, postán sorbaállás :))) Aztán utána gondold végig :)

2014. máj. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 24F vagyok és hasonlóan érzek. Nem nézek tévét, csak ritkán, de akkor megtudom a híradóból hogy hányan haltak meg közúti balesetben és hány kenguru született egy állatkertben.
2014. máj. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló tapasztalataim vannak, elkurvul a világ :(
2014. máj. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Butítják és manipulálják a népet... akinek nem inge, nem veszi magára, de sajna a fiatalok többsége a média által elvárt "normák" szerint válik menővé...
2014. máj. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, mert ma már nem szégyen hülyének lenni, hanem egyenesen áldás.
2014. máj. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!