Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem érzitek úgy, hogy...

Ti nem érzitek úgy, hogy minden "gagyibb" lett?

Figyelt kérdés
Már az elején leszögezem, hogy csak 20 éves vagyok, szóval tudom, hogy nincsen nagy élettapasztalatom meg hasonló. Ugyanakkor mostanában ha újságot olvasok, vagy megejtem azt a heti egyszeri 30 perces tv nézésem akkor kb. elkap a hányinger. Egyszerűen már semmi nem olyan, mint régen és itt most elsősorban a minőségre gondolok. A példámnál maradva, ha valamilyen újságot a kezünkbe veszünk pl. Népszava, HVG stb teljesen elbulvárosodott az egész, érdemi hír gyakorlatilag nincs benne. Aztán a tv-t tekintve, még 10-12 évvel ezelőtt például emlékszem, hogy ment a Legyen ön is milliomos!, és komoly kérdéseket tettek fel, kellett hozzá tudás. Most meg mi van?! Négyen négy ellen stb. Lehetséges, hogy csak nekem nem tetszenek ezek a műsorok, de teljesen bugyuták, semmilyen gondolkodást, műveltséget nem igényelnek. A dél-amerikai szappanoperák tömkelegéről nem is beszélve. De az élet más területén is megfigyeltem, hogy kezdenek az emberek közötti beszélgetések is teljesen leegyszerűsödni. Vagy a kapcsolatok is. Saját magamon is észrevettem, hogy van olyan ismerősöm akivel alig beszéltem pár szót, d mégis pl. facebookon idióta képeket küld nekem, humoros videókat, ami teljesen jó is lenne, de ebben merül ki az ismertségünk. Persze ennél vannak mélyebb kapcsolati rétegeim csak példaként hoztam fel. Remélem sikerült érzékeltetnem, hogy mire akarok kilyukadni. Szóval van más is aki hasonlóan érez, kissé butul a társadalom és a minőség csak fogy és fogy. Vagy esetleg csak én látok rémeket?

2014. máj. 23. 23:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Durva megközelítésben kimondható, hogy a kapitalizmus ezt kívánja meg a társadalomtól. Erre van szüksége.

Én már komolyan gondolkodtam azon hogy miért nem minősül zaklatásnak az, amikor az önálló gondolkodással bíró, értelmes emberek képébe nyomják egyre több helyen az idióta reklámokat egyre agresszívebben, és kikerülhetetlenül. A kérdés persze tudom naiv, de nagyon nehezen viselem én is ezt az elgagyisodást. Jó volt a témafelvetés, kösz!

2014. máj. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

ez valós jelenség.


úgy lehet ellensúlyozni, hogy kevésbé ismert dolgokat támogatsz, vagy hozol létre - értéket "fogyasztasz" és teremtesz.


vannak akik igényesebbek, de ők épp ezen okból nem néznek tvt és nem olvasnak újságot.

ezeket az embereket nem lehet összefogni, mert kritikusan gondolkodnak, pont ezért egyedi a világképük és nincsenek egyetemes közös értékeik, tehát nem lesz médiumuk sem.

2014. máj. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Minden sz*r és még sz*rabb is lesz.Régen minden jobb volt tényleg.Nem vagy egyedül kérdező
2014. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy mások is így látják, persze annak, nem, hogy ez a jelenség történik. Köszi a válaszokat!
2014. máj. 24. 13:43
 15/18 anonim ***** válasza:
66%
A média romlásáról legfőképp a Fidesz tehet. De nem kell messzebbre menni, csak odáig, hogy ki is tömi a fejünkbe azt, hogy Magyarország jobban teljesít? Nem az a szomorú, hogy egy politikai párt "az fingott, akinek piros a tenyere" alapú kampánystratégiát használ, hanem az, hogy ezt egy egész ország besz*pja és kétharmaddal megszavazza. Ráadásul másodszor.
2014. máj. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tévézek és nem olvasok bulvármagazinokat, ki lehet zárni, ha az ember akarja.


Amúgy a jelenségről Puzsérnak volt rengeteg cikke/videója, még ha ellenszenvesnek is találod az ürgét, érdemes meghallgatni, erre mindenképp jól rátapint.

http://www.youtube.com/watch?v=JdmggtpF05k

http://www.youtube.com/watch?v=PkuJf85FuxA

2014. máj. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16-os: Sajnos szerintem kilátástalan küzdelem a reklám kikerülése. Én nem tudtam eddig függetleníteni magam a tv-től, mivel időnként (jó ritkán) el lehet kapni 1-2 jó filmet. És mire hangulatban már ott vagyok, jön tízpercenként a képembe a reklám. Őrület, igazán mondom.

Köszi a Puzsér-oldalt, rohadtul jó!

2014. máj. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Én annyira nem bírom a Puzsért, mert sokszor nekem műnek tűnik amit mondd, de mégis sokszor viszont elgondolkodtató. Köszi a linkeket!
2014. máj. 24. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!