Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen egy TIPIKUS nő, férfi,...

Milyen egy TIPIKUS nő, férfi, anya, apa, anyós, após, nagymama, nagypapa?

Figyelt kérdés

Segítsetek nekem összegyűjteni a tipikus sztereotípiákat! És kérlek ne veszekedjetek, mert akkor törlik, mint provokatív kérdést, pedig nem az a célom.

Az általatok leírt sztereotípiával kapcsolatban a véleményetek is érdekelne! :-)

Köszönöm!


2014. jún. 5. 16:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Szívesen! 9-es voltam. =)
2014. jún. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Miért kellene tipikusnak lennie akár egy nőnek férfinak, apának, anyósnak, stb.

Egy normális ember éppen a tipizálás ellen küzd a maga egyéniségével. Én pld. sohasem akartam semmiféle tipikus lenni. Elég buta kérdés.

2014. jún. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

A sztereotípia szó jelentése: A sztereotípiák olyan személyiség sémák, amelyek a gyors és hatékony adatfeldolgozást segítik elő. A köztudatban a sztereotípia fogalma negatív csengésű - sokszor tévesen azonosítják az előítélettel -, de agyunk számára nélkülözhetetlen információ osztályozó folyamat része. Az így meghatározott és elraktározott adatok azonban az egyénre kivetítve pontatlanok és ezért félrevezetőek lehetnek, viszont a sémák használata nélkül sokkal kevesebb információt tudnánk feldolgozni.


Köszönöm, hogy a sokadik válaszoló nevez butának ill. a kérdésemet!

2014. jún. 5. 17:02
 14/29 anonim ***** válasza:
Ez házi feladat, vagy mi a szösz?
2014. jún. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Nem házi feladat :-) Abból a korból már nagyon régen kinőttem. Érdekel és unatkozom!
2014. jún. 5. 17:30
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

Tehát unatkozol, és ahelyett, hogy lefoglalnád magad magadban, szociális interakciók nélkül, olyan kérdést teszel fel, amire a választ a google simán kidobja.


Vajon milyen ez az ember? Tudja, hogy a kérdésén össze lehet veszni, említi is. A kérdés nagyon egyszerű, tudományos értekezés nem lesz belőle.


Ez az ember tipikusan az lenne, aki túl buta magát lefoglalni, ezért másokat nyaggat állandóan, és szeretné magát okosabbnak feltüntetni, mint amilyen? Vagy ez csak egy sztereotípia?

2014. jún. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Nő. Értetlen, nem tud tájékozódni. Anyáskodó. Hisztis. Szőke. Be nem áll a szája.

Férfi. Azt hiszi Ő a világ közepe. Kenyérkereső (hiába ha a nő is dolgozik, Ő a császár). Anyuci pici kisfia. Izomagy. Drága autókat vásárol kompenzálás kép. A pláza cicákra hajt miközben jó maga egy nulla.


Anya. Anyáskodó, csak a gyerek-gyerek-gyerek a téma.

Apa. Az van amit ő mond,mindenki másnak k**s! Mindent jobban tud mindenkinél. A pici lányának mindig mindent megenged, az se baj,ha az anya nem engedte meg Ő felülírja,mert joga van hozzá.


Anyós. Minden lében kanál. Áskálódó,pletykás, kíváncsi. Ember hátán púp.

Após. Mindenből kivonja magát.Mindenre bólogat,amit a neje mond. CSendben megül egy sarokban,addig se konfrontálódik a nejével.


Nagypapa. A kertész,ács,kovács,horgász,író,zenész minden egyben. Unokázó nagyöreg.

Nagymama. A mindig mindent megengedő (unokáknak). Az gyerekeit továbbra is kioktatja,hogy az unokának mindent meg kell engedni. "Szegény gyerek" had csinálja/vegye/egye/vigye.

2014. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Igen, ez egy sztereotípia :-) De nem védekezem, nem cáfolom, lehet igazad van...


Egyébként a google nem fogja nekem megadni azt a választ, hogy konkrét emberek mit gondolnak erről. És ez az oldal különben is erre lett kitalálva.

2014. jún. 5. 17:41
 19/29 A kérdező kommentje:
Előző a 16-osnak ment
2014. jún. 5. 17:42
 20/29 anonim ***** válasza:
Arra, hogy ha unatkozol, legyen hol a társasági életet imitálni?
2014. jún. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!