Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen előítéletesek az...

Miért ilyen előítéletesek az emberek?!

Figyelt kérdés
Van egy 3 és fél hónapos amstaffom. Nagyon játékos és barátságos emberrel és állattal is. Soha senkit nem bántott, még csak meg se harapott senkit, mégis mindenki már most fél tőle, mert hogy "milyen fenevad lesz" mert harci kutya. Már eléggé bánt h mindenki ezt gondolja. Mit tehetnék ez ellen?

2014. febr. 7. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Semmit,ez ugyanolyan mint hogy látsz egy medvét akkor hú ez szétfog tépni,közbe meg jámbor barátságos,de a másodperc törtrésze alatt ez megváltozhat.
2014. febr. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13%
Húúú már 3 hónapos és még senkit sem bántott? A fa..nak tartotok ilyen dögöket?! Pénisznövelőnek, vagy ennyire féltek? Abból amit írtál valszeg te lehetsz a leg alkalmatlanabb egy ilyen kutya tartására.
2014. febr. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sz.rd le, és neveld ellenpéldának. Én általában a gazdákat mérem fel egy ismeretlen kutya esetében, mert őket tükrözi a kutyájuk, ezért nem is a staffokkal hanem adott esetben a gazdákkal vagyok előítéletes. De persze ha látok egy kompetens gazdát, minden további nélkül el merem engedni a kutyámat.
2014. febr. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én pár hónapos rotimat is mindig úgy simogatták, hogy "amíg még nem tépi le a kezem". :D Szerintem nem kell komolyan venni ezeket a "beszólásokat", mosolyogj rajtuk, és kész.
2014. febr. 8. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj velük! Az emberek ilyenek! Csak neveld meg és bizonyítsd be, hogy nem minden amstaff egy vadállat! :)
2014. febr. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Majd hozzászoksz. Nekem canariom van és vágott a füle. A 10 év alatt eleinte zavart hogy lepitbulozzák meg harcikutyázzák. Amikor azt kérdezik, hogy ez harci kutya? Én csak annyit mondok, sosem volt háborúban.... ( szakirodalom szerint a harci kutyáknak fontos feladatuk volt a fronton ) ám ezt sokan nem értik. Majd jön a következő kérdés. Jajj szegény kutya le lett vágva a füle? És néz rám mint mint egy véres rongyra...... Arra is simán válaszok. Igen,mert sérült volt, vágni kellett.

De ezek már nem zavarnak. :-)

2014. febr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz ez ellen mit tenni. Olyan fajtát választottál, aminek ma már elég rossz híre van, ugyanúgy, mint a rotiknak (de ők meg már kezdenek a mindenkivel barátságos fajtává válni, az emberek szerint, meg hát sajnos sok selejtes roti tényleg ilyen...). El kell engedni a füled mellett ezeket a beszólásokat, mégha nem is könnyű.
2014. febr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

ahogy az egyik válaszoló írta, neveld ellenpéldának.

Nekem tök más típusú kutyám van, egy husky.

Róla is vannak szép sztereotípiák, mint hogy szökős, nevelhetetlen, taníthatatlan, engedetlen, macska és más kisállat gyilkos.

Én nagyon szépen megneveltem az enyémet, hihetetlenül sok trükköt tud, engedelmes, és mindenki el van képedve, hogy de hát ez husky, nem kéne ilyeneket tudnia...ki érti ezt...ilyenek az emberek. Sőt, ennél már csak azt szeretem jobban, amikor azt mondják, hogy keverék, mert egy husky nem ilyen.

Az ilyeneket le kell tojni, neveld tudatosan a kutyádat, legyen egy remek kutya, akivel öröm együtt élni.

A sok hülye meg gondoljon, amit akar.

2014. febr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem a hét éves francia bulldogomra hiszik azt,hogy bébiharcikutya,be is szóltak már többen xD
2014. febr. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Enny idősen minden kutya kölyök kedves ės barátságos.A későbbi problémákat előlegezik meg most neki.Azt teheted,hogy viszed kutyaoviba,majd kutyasuliba,hogy egy jól nevelt,behívható,nem ugráló ,rángató,öntörvényű kutya legyen belőle.
2014. febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!