Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik nem előítéletesek,...

Akik nem előítéletesek, azokat irigyelni vagy sajnálni kell?

Figyelt kérdés

Értem ezt úgy, hogy bizonyos népcsoportokkal szembeni előítéleteknek azért van alapjuk, az emberek tapasztalnak velük szemben dolgokat...


Én pl. alap nélkül nem utálok senkit, de! A c-k rászolgáltak, hogy utáljam őket, utcánkban laknak, hangosak, éjszaka kábelt égetnek, az önkormányzat kifizeti nekik a 400 ezres villanytartozásukat. Teleszemetelik a környéket, ami amúgy egy nagyon szép táj lenne. Beszólogatnak mindenkinek, aki elmegy a putrijuk előtt, már a kölykök is csoportosan ráncigálják le a másik hátitáskáját. A rendőrség meg nem tesz semmit.

A zs-k Nagymamámat egyszer úgy átvágták, hogy legszívesebben megkerestem volna őket, és... Áhhh, már mindegy is.

A k-k konkrétan kolleganőm barátnőjének a lányát rabolták el az Ázsia Centerben.


Értem én, hogy ne vegyük egyik népcsoport tagjait se egy kalap alá, csak a tapasztalatok miatt nem tudok nem előítéletesen/utálkozva viszonyulni hozzájuk.


Szóval, akik nem előítéletesek és/vagy annyira védik bármelyik csoportot, azokat sajnáljam a naivitásuk miatt, vagy tartsam őket szerencsésnek és irigykedjek, hogy őket még nem érték attrocitások?


Ti hogy vagytok ezzel?


Normális, kulturált válaszokat szeretnék, nem neonáci vitát, köszönöm!


2014. jún. 8. 22:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok előítéletes. És a rasszistákat sajnálom, hogy olyan ostobák.

Igen, tisztában vagyok vele, hogy van cigánybűnözés. De nem minden cigány bűnöző. Meg az okokat is meg kéne vizsgálni.

A zsidózást utálom. Honnan veszed, hogy te nem vagy zsidó származású? Egyáltalán mit kell zsidó alatt érteni? Aki beveszi ezt az egész zsidók-a-világ-ellen dologt, az buta. Nem látja a valódi ellenséget.

Az ázsiaiak meg sokkal szorgalmasabbak, udvariasabbak általánosságban mint egy magyar. Az Ázsia Centeres sztorik meg jó nagy urban legendek, amik a neten terjedtek egy időben. Mindenkinek a szomszédjának a barátnőjének a sógornőjének a gyerekét rabolták el, de semmi konkrét infó nincs, tudtommal a rendőrség még egy ilyen rablás ügyében sem nyomozott.

2014. jún. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!