Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért megvetendő 40évessen...

Miért megvetendő 40évessen szülőkkel élni?

Figyelt kérdés

Elváltam, a közös lakást eladtuk (+ kifizettük a hitelt), választhattam, hogy újabb lakás hitelt veszek fel, albérletbe megyek, vagy a szülői családi házba költözöm.

Ez utóbbit választottam, mert jó a viszonyunk és a házban is bőven elférünk.

De, úgy tűnik, hogy szinte megvetik az embert, mert a szüleivel, azok házában él, pedig ez nem azt jelenti, hogy nem vagyok önálló, mert továbbra is magam főzök, mosok magamra és intézem az ügyeimet.

Sokan azt mondják mit csináltam eddig, hogy nem tudtam összeszedni az x év alatt egy kecot. Bakker, összeszedtem, de egy válást nem kalkulál előre az ember és úgy látom, hogy mások arra nem gondolnak, hogy az ember életébe bármikor beüthet a válság, egy válás, állástalanság, vagy bármi más okán.

Márpedig eladósodni nem fogok és nyögni egyedül egy hitelt, csak azért, hogy elmondhassam, vettem egy lakást.


2014. jún. 11. 12:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha meg felvettél volna hitelt és nem bírnád fizetni, akkor amiatt szólnának meg. Olyat úgyse tudsz soha csinálni semmilyen témában, ami mindenkinek megfelel. Ezért aztán a legjobb megoldás egyszerűen leszarni mások véleményét.
2014. jún. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, 42 éves vagyok és én is a szüleim házában élek. Amit arra költenék, hogy még egy háztartást fenntartsak, abból inkább utazgatok. Ráadásul nagy a ház, csak a szobám majdnem akkora, mint az egész lakás, amit béreltem, amikor a fővárosban éltem. Meg persze ez a szülőktől is függ, mi itt egyenrangú felnőtt emberekként élünk együtt, nem gyerekként kezelnek.
2014. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nálam is az a helyzet, hogy egy házban, de külön életet élünk a szüleimmel, mint amolyan lakótársak. Hát igen, a szobák nálunk is elég nagyok:-)

Csak nem értem miért olyan nagy bűn ez mások szemében, mármint a szülöknél élés.

2014. jún. 11. 12:27
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Előítélet. Csak azt hallják, hogy még 40 évesen is a szüleiddel laksz, az eddigi életedről pedig nem tudnak semmit. Ha ismernék, akkor nyilván nem zaklatnának ilyesmivel, hiszen tudnák hogy nem azért vagy otthon mert te vagy anyuci kedvenckéje, hanem azért, mert így hozta a sors. Ennyi az egész.
2014. jún. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igazad van, de nem tudják, így előítéletesek, most már csak meg kell tanulnom nem adni ezekre a véleményekre, mert nincs kedvem magyarázkodni.
2014. jún. 11. 12:39
 6/19 anonim ***** válasza:
Ez attól függ hogyan éltek. Mi a felső szinten kialakítottunk egy lakást, teljesen szeparált, külön bejárattal, külön konyha, fürdő, ez szerintem így oké, máshogy nem is szívesen laknék együtt anyámmal, mert csak veszekednénk, jó amúgy a kapcsolatunk, nem is akarnám összeköltözéssel elrontani. Ha mondjuk én most összejönnék veled és 40 évesen a szüleid szeme láttára kéne belopóznunk a szobádba, hát.........azért az tényleg durva lenne, 20 év alatt talán még oké, de felnőtt emberek már nem erre vágynak.
2014. jún. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem kell lopozni, tökéletessen tiszteletben tartják a magánéletem, soha nem jönnek a szobába, ahol élek, nem nyulnak a dolgaimhoz és nem is szólnak bele.

Nyilván, ha valakivel kialakul kapcsolatom, akkor nem itt élnénk, de amíg egyedül vagyok, ez tökéletes.

2014. jún. 11. 13:01
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát persze és akkor amikor a (képzeletbeli) kapcsolatunk arra a szintre jut, hogy esetleg lefeküdnénk egymással, akkor gyorsan keresnél egy albérletet? Az több hónap is lehet, ha nem találsz megfelelőt. 33 éves vagyok, bocs, de nem örülnék ha anyád előtt lopóznék ki a fürdőbe szex után.
2014. jún. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Egyenlőre nem fenyeget az a veszély, hogy ismét párkapcsolatba bonyolódjak. A pakliban az is benne van, hogy a másik félnek van albérlete, lakása, háza.

Az intim lét ezer -féle képen megoldható, nem mellesleg a szobámhoz saját zuhanyzó tartózik:-)

2014. jún. 11. 13:15
 10/19 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem élnék a szüleimmel egy fedél alatt, csak ha tényleg nem volna semmi más lehetőségem, de ha neked megfelel, kinek mi köze hozzá?


Igen, meg kell tanulnod, hogy ne törődj olyan emberek véleményével, akik más emberek magánéletével foglalkoznak.

2014. jún. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!