Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért megvetendő 40évessen...

Miért megvetendő 40évessen szülőkkel élni?

Figyelt kérdés

Elváltam, a közös lakást eladtuk (+ kifizettük a hitelt), választhattam, hogy újabb lakás hitelt veszek fel, albérletbe megyek, vagy a szülői családi házba költözöm.

Ez utóbbit választottam, mert jó a viszonyunk és a házban is bőven elférünk.

De, úgy tűnik, hogy szinte megvetik az embert, mert a szüleivel, azok házában él, pedig ez nem azt jelenti, hogy nem vagyok önálló, mert továbbra is magam főzök, mosok magamra és intézem az ügyeimet.

Sokan azt mondják mit csináltam eddig, hogy nem tudtam összeszedni az x év alatt egy kecot. Bakker, összeszedtem, de egy válást nem kalkulál előre az ember és úgy látom, hogy mások arra nem gondolnak, hogy az ember életébe bármikor beüthet a válság, egy válás, állástalanság, vagy bármi más okán.

Márpedig eladósodni nem fogok és nyögni egyedül egy hitelt, csak azért, hogy elmondhassam, vettem egy lakást.


2014. jún. 11. 12:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én 20 éves koromban saját lakásomban éltem,mert szerencsém volt,akkor engem azért kezdtek ki ,hogy prosti vagyok és tuti abból vettem a lakást...szrd le ki mit mond,és figyeld meg ki mondja...
2014. jún. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Azert gaz mert nincs igenyed arra hogy felepitsd a sajat eleted. Anyueknal kenyelmes ellakni, az onallosag meg nem szempont. Ez elmond a szemelyisegedrol olyan dolgokat is, amik nem hizelgoek rad nezve.
2014. jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
És? Ha neki nem szempont, hát nem szempont. Kinek mi köze hozzá? Az ő élete! Ő dönti el, hogy neki mi a szempont. Miért zavarna az mást?
2014. jún. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Maximálissan önálló vagyok. Szerintem nem attól önálló valaki, hogy van háza, lakása, lakáshitele..stb.

De nem érvelek, itt az ideje megtanulnom le... mások véleményét.


Köszönöm a hozzászólásokat,

2014. jún. 11. 23:23
 15/19 anonim válasza:

De most cs-sszétek meg,nem arról van szó,hogy nincs önálló élete.


Ha nem lenne önálló élete akkor az anyja főzne,mosna,takarítana rá úgy,hogy ő nem jár el dolgozni csak otthon rohad,de nincs így.Alapból nem értem mi a jó abban másnak,hogy a másik életét elemezgetni apránként.


Semmi gáz nincs azzal,hogy így hozta a sors,aki még nem járt a cipődben annak ismeretlen a helyzet,MIVEL volt kitől elválni ezért már bizonyítottad,hogy van tököd.

Szép vagy nem szép a sors így hozta,semmi közük hozzá.

2014. jún. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Elmondom, én mire gondolok, ha ezt meghallom:


1. Nem hiszem, hogy az ilyen férfi teljesen önálló, akármit is mond. Nem fogom elhinni, hogy a mamája nem akarja ellátni a kisfiát.


2. Ha a szüleim most elválnának, mindketten tudnának maguknak lakást venni. Pár évvel túl vannak a negyvenen, dolgoztak és félretettek, úgyhogy belegondolnék, hogy ha összejönnék egy ilyen férfival, és ne adj isten elválnánk, nekem is haza kéne költözni?


3. És számomra ez a legsúlyosabb: ha az anyagiak rendben vannak, és a férfi csak azért költözik haza, mert majd vesz lakást, ha lesz nője. Ez nagyon nem tetszik. Én szeretek egyedül is időt tölteni, és egy ilyen férfinél úgy gondolnám, fennáll az, hogy állandóan a fenekemben lógna. Mindenkinek kellene egyedül élnie valamennyit.

2014. jún. 12. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Hogyhogy kinek mi koze hozza? O maga tette fel a kerdest, hogy nekunk mi a velemenyunk errol, miert van szerintunk a dolognak negativ kicsengese. Hat szerintunk ezert van.


Nyilvan ha nincs semmilyen mas megoldas, akkor a kenyszer szulte szituacioban nem tehet mast az ember, mint odakoltozik negyven evesen a szuleihez. De itt szerintem messze nem errol van szo, lehet nincs penze lakast venni, de egy alberlet beleferne.


En szemely szerint 18 evesen koltoztem el otthonrol, egyetemre mentem egy masik varosba. Azota kulon elek, sajat magam rendezem az eletem, es most 38 evesen nem tudnam elkepzelni, hogy a szuleimmel lakjak. Pedig teljesen normalis emberek ok is, ki lehet veluk jonni. En biztosan berelnek valami kis lakast, ha mas nem megy. Igaz most 1000 kilometerre lakom toluk.


Azert mert az onallosag egy felnott, fuggetlen ember egyik jellemzoje. Es akarhogyan is, ha szuleid hazaban elsz akkor nem vagy onallo, nem vagy fuggetlen.

2014. jún. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Persze, sokféle vélemény van, én ezt elfogadom.

Nekem is van megtakarításom, de önállóság ide, vagy oda, nem fogok újabb lakás hitelt felvenni.

Lehet, hogy sokaknak hihetetlen, de mint írtam, nekem nem szólnak bele semmibe, magam intézek mindent, csupán egy házban lakunk, mert nálunk ilyenek a viszonyok.

Mostanában nem akarok párkapcsolatot, így érdektelen, hogy mit szól hozzá egy nő.


Albérletbe nem fogok menni, azt a pénzt inkább elteszem, vagy elnyaralom, de anélkül, hogy ismerne valaki, kinyilvánítsa, hogy ilyen, meg olyan vagyok, az kissé meredek.

Akkor ezek szerint eddig, a házasság ideje alatt felönt voltam, a válás után már nem vagyok az? :-)

2014. jún. 12. 11:51
 19/19 anonim válasza:

Hagy őket,ha Ők is ebben a helyzetben lennének akkor nem sipákolnának ennyire.

Mindenkinek mást hoz az élet,szép-nem szép ez van.

Mellesleg ha nem érzed gáznak a helyzetet (szerintem nem a világ 7. csodája) akkor ne várj elemzést másoktól csak csináld a dolgod.

2014. jún. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!