Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megvetendő, hogy így érzek?

Megvetendő, hogy így érzek?

Figyelt kérdés

Kérlek próbáljatok meg nagy empátiával hozzáállni a kérdésemhez, mert így is elég csehül érzem magam...


Szóval tavaly teherbe estem. A legjobb barátnőmék akkor már 1,5 éve sikertelenül próbálkoztak, nekünk meg 4 hónap alatt sikerült. A barátnőmnek biztos legbelül elszorult a szíve, mikor megtudta, de nem mutatott semmi negatívat. Sőt, velem együtt örült a boldogságomnak. Gyakran találkoztunk, és mindig lelkesen érdeklődött.


Aztán a 6. hónapban elveszítettem a babámat. Ő pont akkor volt túl a lombikprogramon (akkor már 2 éve vártak babára), és feküdnie kellett, így nem tudott meglátogatni. Aztán én hazajöttem a kórházból, és rögtön Mo.-ra mentem a szüleimhez 2 hétre, hogy lelkileg kicsit helyrerázódjak.


Mikor visszajöttem, írtam neki üzit. Mivel előtte nem jelentkezett, így éreztem, hogy sikerült teherbe esnie, csak ő van olyan tapintatos, hogy nem akarta elmondani, hiszen én akkor vesztettem el a kislányomat. Mondtam neki, hogy ha terhes nyugodtan mondja el. Az volt... Akkor nekem is elszorult a szívem, de a lelkem mélyén boldog voltam, hogy sikerült neki. Őszintén boldog voltam. De utána egy hónapig nem mentem hozzá, csak sms-t írogattam. Úgy éreztem, hogy most szörnyű lenne őt terhesen látni, rossz lenne a terhességről beszélgetni, és nem akartam őt elszomorítani azzal, hogy állandóan elbőgöm magam. Ő, ezt kimondatlanul is érezte, és teljesen megértett. (Nem véletlen ő a legjobb barátnőm.) Csak egy kis időt kértem tőle.


Aztán másfél hétig nem jelentkezett. Kezdtem aggódni, így felhívtam. Kiderült, hogy elment a babája...

Akkor iszonyat elbőgtem magam. Legszívesebben szembeköptem volna magam, hogy "na most jobb? most boldog vagy? már ő sem terhes, nem kell sz*arul érezned magad! ezt akartad?" Egy gennyládának éreztem magam, hogy nem voltam ott mellette!


Azóta újra találkozgatunk, és tervezzük a következő babáinkat. De még mindig olyan rosszul érzem magam, hogy nem voltam mellette.


2014. márc. 3. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Te is tudod, hogy nem te tehetsz róla. Kimondva-kimondatlanul, szerintem mindenkinek rosszul esik a terhesek társasága, látványa, tudata, ha eredménytelenül próbálkozik, pláne egy halott magzat megszülése után. Ez nem jelenti azt, hogy bármi rosszat kívánunk a másiknak, akit egyébként világ életünkben szerettünk!! Ezer százalék, hogy ha ilyen jó barátok vagytok, ahogy a leírásből kiérződik, akkor megért téged. Fordított esetben ő is ugyanígy tett volna és most ugyanígy érezne. Mellesleg. Bár érthető okokkból, de ő sem volt melletted a te tragédiád után.

Szorúnak lenni ér, az önvádaskodás viszont hülyeség, mert nincs rá okod!

2014. márc. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindketten teljesen normális módon viselkedtetek. Ne hibáztasd magad mindenért.
2014. márc. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad rosszul.Akár milyen erős,és igazi a barátságotok,nem feltétlen a Te feladatod mellette lenni!!! Ott a férje/párja, a közvetlen környezetébe élők,anyós,anya,tesó esetleg.Elsődlegesen nekünk ők jelentenek támaszt,majd a barátnők.Én így gondolom,és ez a természetes,maximum,ha senkivel nem vagy jóba a családodban.Az más.De így ne érezd magad rosszul! Te is a szüleidnél kerested a vigaszt.Próbáljatok túl lépni a tragédiákon,újult erővel,bizakodóan nézni a jövőre,együtt tervezgetni újra....ne adjátok fel,én kívánok nektek erőt,egészséget,és kitartást!!!!
2014. márc. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy leírtad, nekem nem jön az le,h az zavart volna,h a barátnőd babát várt. Teljesen természetes,h egy ilyen veszteség után minden babával, terhességgel kapcsolatos dolog a Téged ért fájdalomra emlékeztet. Szerintem nincs az a nő, aki egy baba elvesztése után teljes örömmel és nyugalommal tudna viszonyulni más babájához. Azt nem tudod magadnak megparancsolni,h ne gondolj a sajátodra.

Szóval a Te esetben sztem nincs szó egyáltalán kárörvendésről. Emiatt ne emészd Magad! Sok sikert mindkettőtöknek a következő babákhoz :)

2014. márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat! Tudom, hogy ő nem haragszik, de jó, hogy kivülállóktól is kaptam "feloldozást".

Most azért megnyugodtam.

2014. márc. 3. 12:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Mind a ketten jol viseltétek.én is így vagyok a barátnommel és nekem most ment el a babám 10 hetsen neki meg elottem a lombik nem sikerult.mi is egymást támogatjuk:)sok erot,egészséget nektek és kitartást:)
2014. márc. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Látszik, hogy nagyon jó barátnők vagytok, és akkor is örültetek egymás boldogságának, amikor nektek épp az ellenkezője jutott. Az, hogy voltak idők, amikor egy kicsit nem találkoztatok, ebben a helyzetben szerintem teljesen normális. Bárki más így tett volna. Ne rágódj ezen, tervezzétek újra a baba projektet, és majd örüljetek, amikor valamelyikőtöknek összejön ismét.
2014. márc. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek is!
2014. márc. 3. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!