Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megvetendő, hogy válogatok a...

Megvetendő, hogy válogatok a munkalehetőségek között?

Figyelt kérdés

Idén nyáron fejeztem be az egyetemi tanulmányaimat (állami támogatáson), de a diploma még nincsen a kezemben a nyelvvizsga hiánya miatt. Jelenleg ezen dolgozom, 1-2 hónap múlva reális lesz, hogy megpróbáljam a vizsgát. Tehát jelenleg itthon vagyok (szüleimmel élek), de ez korántsem jelenti azt, hogy lógatom a lábam. Most például már 3 hete nem volt időm elővenni az angolt normálisan, mert mindig kellett valamit csinálni. Az utóbbi héten például nővéremék vállalkozásába segítettem be fordítással (műszaki leírásokat angolról magyarra), és ezzel kapcsolatosan gyakran van más teendő is, például postára adni a megrendelt árut, vagy ha úgy kérik, kiszállítani házhoz. Ezen kívül itthon is akadnak teendők, amikből természetesen kiveszem a részemet, takarítok, főzök és a bevásárlást is intézem itthonra és a nagyszüleimnek is (pár percre laknak tőlünk), mivel van autónk, nekem pedig jogsim.


A lényeg: amíg nem vagyok túl a nyelvvizsgán (és nincs is a kezemben a diploma), még nem vagyok annyira ráállva a munkakeresésre. A környék álláshirdetéseit szoktam nézegetni, főleg részmunkaidőben, és volt is már nem 1, amire a jelentkezésemet is elküldtem, mert tetszett (pont a tanult szakmámba vágott volna), de sehonnan nem kaptam visszajelzést.


A napokban szólt az egyik nővérem, hogy hallotta, hogy egy bankban telefonos ügyintézőt keresnek. Én azonban erre nem jelentkeztem, mert egyrészt ez a terület egyáltalán nem érdekel (nem akarok ilyen szinten emberekkel foglalkozni, nem vagyok az a toleráns típus, aki bájologni tud a telefonban), másrészt teljes munkaidős állásról volna szó. A nővérem teljesen kiakadt, hogy én milyen vagyok, miért nem ragadom meg a lehetőséget. Ő úgy gondolja, hogy akár felszolgálónak is el kellene mennem, hogy dolgozzak.


Én viszont úgy gondolom, hogy egyelőre az angollal kell foglalkoznom. A sikeres vizsgatétel után pedig szintén nem szeretnék mindenféle állásra jelentkezni. Lehet naiv vagyok, de én még hiszek abban, hogy fogok olyan munkahelyet találni, ahová örömmel járok majd be, mert azzal foglalkozhatok, amit szeretek, amihez értek. Aztán lehet, hogy ez egy tévképzet. Akkor viszont egy idő után ezt úgyis észreveszem és akkor természetesen beérem kevesebbel is. De úgy érzem, hogy a jelen helyzetben megtehetem, hogy "válogatok".


Ez szerintetek elítélendő?


Később, ha lesznek gyerekeim és el kell tartanom a családomat, egyértelmű, hogy akár a mekibe is elmennék dolgozni.


Talán páran írnátok, hogy munkatapasztalatnak akármilyen állás megtenné, de nem hiszem, hogy a mérnök végzettségemmel olyan sokat nyomna a latba, ha dolgoztam volna telefonos ügyintézőként, vagy felszolgálóként.


Tudom, hogy nagyon sok a munkanélküli és ezért kicsit szégyellem magam, hogy én meg itt válogatok, de tényleg úgy érzem, hogy most ezt még megtehetem. Rosszul gondolom?


2013. okt. 15. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én azért megkérdezném tőlük, hogy biztosan el tudnák-e intézni az egész napos főzés-mosást, fuvarozást, ügyintézést, amire te a teljes munkaidős telefonos munka mellett nem érnél rá...
2013. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha a szüleidnek nem jelent problémát,akkor élvezd ki,mert legközelebb akkor lesz erre lehetőséged,ha már nyugdíjas leszel.
2013. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ja, azt nem írtam, 2 nővérem van, az idősebb nyaggatott a telefonos munkával, a fiatalabbiknak segítek be az új vállalkozásába.


Nem akarok a szüleimen élősködni, bár tény, hogy nem "fogyasztok" sokat (nem járogatok el itthonról így nem húzom le őket, a telefonszámlámat fizetik és a ruházkodást/tisztálkodást/etetést). Ha majd dolgozok, szeretnék hazaadni természetesen. Ők eddig még nem szóltak rám, apum leginkább a "mikor nyelvvizsgázol már le" kérdéssel naggat.

2013. okt. 15. 18:40
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha megteheted és a szüleidnek sem probléma, akkor egyáltalán nem megvetendő.
2013. okt. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha láthatóan nem lesz esélyed a szakmádban elhelyezkedni, akkor lejjebb kell adni a mércét. Ez van. !DE! szerintem amíg anyukádéknak nem okozol problémát a válogatással (tehát nem halnak éhen míg te meg nem találod a megfelelő munkát), és míg teszel azért, hogy mihamarabb megfelelő munkát találj, addig ezzel nincs baj. Én sem jelentkezek állómunkára, mert nem bírja a bokám, ez van. Ez az egy kikötésem volt itthon, hogy jelentkezek én bármire, ahol nem kell egész nap állni, mert 3-szor műtött bokával egyszerűen nem megy. Megértették, nem erőltetik.


Nővéred gondolom nem otthon lakik, szüleid gondolom nem panaszkodnak, szóval szerintem innentől fogva le kell kakálni más véleményét. Itt most lehet kapni fogsz hideget, de mindig jusson eszedbe, hogy nekik ezer más elképzelésük van ami másoknak nem tetszik. Nincs szégyellnivaló abban, hogy a képességeidnek nem megfelelő munkát nem vállalod el. Ha nem bírsz az emberekkel bánni előbb utóbb kiütközne a munkádon, és ez sem jó. Inkább foglalkozz a nyelvvizsgával.

2013. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az anyagiakra a szüleimnek nincs panasza. Nem vagyunk milliomosok, de szerencsére most jól keresnek, így mondhatom, hogy jól élünk (inkább jól, mint rosszul). Valóban, a 2 nővérem már nem él velünk.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. okt. 15. 18:44
 7/12 anonim válasza:

Le leszek pontozva de szerintem ez nem megvetendő, hanem finoman szólva is butaság. Azt soha nem értettem, hogy lehet diplomával csúszni nyelvvizsga miatt, de valamiért azt feltételezem, hogy nem lehet túl sok munkatapasztalatod sem. Gondolj bele, hogy most fél-1évig (ameddig nem lesz nyelvvizsgád) üresség fog tátongani az önéletrajzodban.

Nem az a naiv gondolat, hogy találsz olyan munkahelyet, ahová örömmel fogsz járni, hanem az, hogy ilyen körülmények között téged fognak választani. Ma már munkatapasztalat, nyelvtudás eléggé alapkövetelmény a jobb helyekre és egy interjún ha bemondod, hogy te nem dolgoztál, mert angoloztál meg mellette úgy elvoltál, az minden csak nem előny...

2013. okt. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
52%

Miért nem csináltad meg a nyelvvizsgákat valamelyik nyáron? Akkor mit csináltál? Meg suli alatt is ha minden nap max. 1 órára elővetted volna, akkor ezer éve meglenne!



Amúgy majd rájössz, mikor csak a 300ezres fizetést ígérő állásokra pályázol, hogy nem habostorta az élet...

Szerinted tapasztalat nélkül hova kellesz majd?

És igenis jó lett volna az ügyintézői munka is tapasztalatnak! Interjún voltál már? Hidd el, sokkal rosszabb, hogy azzal nyaggatnak, hogy miért nincs a munkatapasztalat résznél semmi!

Szerintem álomvilágban élsz!


És ha most nem lesz meg a nyelvvizsga? Akkor újabb hónapokig nem fogsz munkát keresni?

És ha családod lesz? Akkor meló+házimunka! Vagy akkor majd csak egyiket csinálod? Kifogás...

Csak nehogy egyik szülőd munkanélküli legyen, mert akkor éhen halsz a te hozzáállásoddal!


Ezt nézd meg: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2013. okt. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, milyen diplomád lesz?

A fordításból ítélve - ha műszaki, akkor tényleg nem gáz a jövőre nézve sem, nekem is van ismerősöm aki gépész diploma, orvosi diploma után is még egy kicsit ejtőzött, mert nekik (majdnem) biztos helyük volt.

De egy kevésbé keresett mérnöki, vagy akármilyen nem hiányszakmával - ami nem feltétlenül szabadbölcsészet-kommunkáció, nem ártana valami kis induló tapasztalat, a munkáltatók szeretik az ilyet.

Ami, ha nem akarsz akármit vállalni, lehet a szakterületeden is gyakornoki, önkéntes munka pár órában.

2013. okt. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha felvennének valahova, szerintem vállald el! Közben kereshetsz a szakmádnak megfelleő munkát is, de addig is jó, ha dolgozol valahol.
2013. okt. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!