Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi "élete" van egy...

Tényleg ennyi "élete" van egy átlagos embernek?

Figyelt kérdés

Először is leírok pár embert, akik a környezetemben vannak, hogy hogyan töltik manapság nyáron a hétköznapjaikat.

Haverom 15 éves húga:

Felkel körülbelül reggel 10 körül, eszik, leül Tv-zni, közben Facebookozik a telefonján, naponta kiír egy idézetet, feltesz heti 2-3 képet, napközben kimegy kicsit az udvarra, akkor ott Facebookozik, bemegy, folytatja a Tv-zést. Este, ha kell, meglocsolja a virágokat, és heti 3-4x elmegy a barátnőjéhez 1-2 órára. Hát, azért szerintem ez nem sok.

Haverom anyja: Elmegy reggel melóba, hazajön, főz valamit, lefekszik a Tv elé, közben Fb, aztán este meglocsolja a virágokat, meg amit kell, és megy előröl.

Tesóm(lány,16): Felkel 13-14 órakor, leül a gépe elé, feláll 2-3 óránként enni, ad kaját a macskájának, néha feláll 5 percre simogatni, aztán megy vissza, és közben mindig megy a Tv a gépe mellett, este lefekszik, és ez megy előröl.

Egyik közeli ismerősöm, fiú 16:

Felkel 8-9 körül, megeteti a háziállatait (több van neki), leül valami animét nézni, ha nem megy le ahhoz a lányhoz akinek udvarol, akkor egész nap otthon van és azokat nézi, este megsétáltatja a kutyáját, és ugyanez előröl.

Anyám: Dolgozik 3-4-ig, aztán leül a laptopja elé, közben Tv, főz valamit, és megint Tv, vagy telefonál valakivel, heti 2-3x fut, lefekszik.

Én azt hittem, hogy én vagyok az "élettelen" (nincs rá jobb szó), aki alig csinál valamit, semmi változatosság nincs az életében. De, ha csak ezeket az emberekhez hasonlítom magam, akkor tévedtem. Én felkelek 9-10 körül, felnézek Youtube-ra, megnézem a feliratkozásaim között van-e valami izgalmas, vagy új zene, aztán lemegyek haveromhoz, ott csinálunk valami kaját, kiülünk a teraszra, bekapcsoljuk a hifit, aztán kitalálunk valamit, hogy mit csináljunk, mondjuk napozzunk kicsit, aztán egymást locsoljuk vízzel, meg dobálózunk sárral(ésszel), aztán megszáritkózunk, eszünk valamit ismét, lemegyünk egy másik haverunkhoz, ott medencézünk, ha meguntuk rakunk egy tippmixet, aztán nálunk megnézünk egy VB meccset, aztán otthon mindenki elfoglalja magát,én játszok a gépemen kicsit, közben zene, csinálok kaját, megnézek pár videót, ha meguntam lefekszek meccset nézni, közben, ha unalmas a telómon csinálok valamit. Hetente szoktunk sütögetni, főzni, vagy, ha úgy van sörözünk/borozunk, jól érezzük magunkat. Heti 3-4x elmegyünk kondiba, ha úgy tartja kedvünk lemegyünk a focipályára.

Másoknak is ilyen monoton az élete, mint az ismerőseimé, vagy csak a környezetem ilyen? Nektek milyen? Kíváncsi lennék rá.


2014. jún. 20. 16:32
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Végülis igen, lehet monoton, és közben jól érezi magát, volt nekem is ilyen időszakom. Suli, hazaértem leültem a gép elé, és az online haverokkal Cs-ztem este 10-ig, aztán ez ment majdnem 1,5 évig, és abban az időszakban nevettem a legtöbbet velük, és éreztem jól magam, igaz ez a tanulás rovására ment, és arra, hogy anyám egész nap csesztetett, hogy tanuljak.. :)
2014. jún. 20. 17:19
 12/33 anonim ***** válasza:

Eleve a tv és a net elviszi a hasznos időt,de ez a mostani világ ilyen lett.

Azon kívül nem mindegy,hogy hol laksz,mik a lehetőségek,nem mindegy,hogy egy külvárosi panel 9-ik emeletén egy betonketrecben,vagy egy szép kertesben,ahol sok más teendő,és hobbitevékenység is van.

Akkor szintén nem mindegy,hogy hány éves vagy,van e családod,meg ilyenek.

És ami a legfontosabb,hogy Magyarországon az átlag anyagi okok miatt nem hinném hogy sokmindent megengedhet magának...

Mondjuk havi 500 rongyból lehet,hogy máshogy telne a nyár...

45F

2014. jún. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
59%

Bocsi, de nekem a te életed is monoton, haszontalan :)

Nem csináltok mást, mint kis zenehallgatás, evés, napozás, tévé, számítógép. Nem rosszabb és nem jobb, mint az általad felsorolt emberek élete.


Az én életem most:

8-9 körül felkelek, ágyat bevetem, kiszellőztetek, esetleg reggelizünk (a férjem kötetlen munkaidőben dolgozik, én most nem dolgozom). Napközben szokásos házimunkák, mint főzés, mosás, porszívózás, takarítás, stb stb.

Eljárok sportolni, nyelvet tanulok, és igyekszem folyamatosan képezni magam. Mellette a kialakuló vállalkozásomhoz gyűjtök adatokat.

2014. jún. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanolyan semmilyen a te napod, mint az ovek, de amugy mindegy. A kulonbseg, hogy te tobb ertelmetlen dolgot csinalsz. Masreszt nem tudom, hogy miert foglalkozol masokkal.
2014. jún. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy lesz ilyen, aki anonimusz ide jön nyáladzani, biztos a te életed tele van izgalmakkal. Gondolom. Izgalmas is a Gyk. :DD..

Az, hogy én több értelmetlen dolgot csinálok? Értelmetlen kondizni, sportolni, jól érezni magunkat? Szerintem az nem értelmetlen, lehet neked igen, de szerintem ez a legfontosabb.

Nem mással foglalkozok, ismétlem magam, feltettem egy kérdést és kész, az én dolgom, hogy miért nem? Akkor nem értem minek itt provokálni magad. :)

2014. jún. 20. 18:50
 16/33 A kérdező kommentje:

A főzős/mosós hozzászólónak:

Én is gyűjtök, de ez nem tevékenység, gyűjteni bárki tud. Nyelvet én is tanulok, most fogok nyelv vizsgázni, de nem írtam le, mert nem ez teszi ki a napomat, és nem érzem, hogy ettől lenne izgalmasabb az életem.

Az, hogy főzöl, mosol nem hiszem, hogy nagyobb dolog lenne, mint nálunk 18-19 éveseknél a zenehallgatás. Neked muszáj mosnod, de nekünk nem kell, tehát ehelyett csinálhatunk mást, amihez kedvünk van, ezért nem lesz " több életed", mint nekünk.. (Na, nem mintha ez verseny lenne vagy ilyesmi, és nem provokáció. :) )

2014. jún. 20. 18:55
 17/33 anonim ***** válasza:

Akiknek mindig is jó életük volt, azok a vállalkozók/magas beosztású emberek(főnökök)

Némelyiknek 1 mászakból áll a munkája, vagy még műszaknak sem nevezhető, hisz reggel bemegy 9-10re, elmegy az irodájából dél, 1-2óra felé, aztán ennyi.


Nekünk rabszolgáknak 3-4műszak az alap, alig vagy otthon tervezni nem tudsz senkivel semmit, mert vagy pihensz, ha nem akkor meg szenvedsz a fáradtságtól

2014. jún. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Hát igen, van ilyen sajnos, de azért a hétvége ott van mindenkinek. Amikor iskola van, az én hétköznapjaim sem valami színesek, és szerintem senkinek sem, mivel, hazaérek 4-re és szinte semmire nem maradt időm, de most nyáron azért el lehet engedni magam.
2014. jún. 20. 19:40
 19/33 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy kinek mennyire hiányoznak vagy nem az élet történései, az alkat, temperamentum kérdése is. A szemlélődő típusnak kevés is elég ahhoz, hogy teljesnek érezze az életet, és látszólag úgy tűnik, hogy kevés dolog történik vele, de fejben annál több. Vannak akik nem a világban, hanem önmagukon belül utazgatnak.


Egyébként a kínaiak, ha valakinek rosszat akartak, azt mondták neki, hogy: Élj érdekes időket!

2014. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
INTP a lélektan típusom több teszt szerint, tehát introvertált vagyok, szóval tudom, miről beszélsz. Az pedig nem lehet, hogy akiket leírtam mindenki az legyen.
2014. jún. 20. 19:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!