Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a melegházas...

Komlós Henrietta kérdése:

Mi a véleményetek a melegházasság engedélyezéséről?

Figyelt kérdés

Az államnak alapvetően három lehetséges válasza lehet erre:


1. Ragaszkodik a hagyományos házassághoz és minden mást tabunak tekint.


2. Engedélyezi a melegházasságot, de akkor engedélyeznie kell a poligámiát, vagy a hagyományostól eltérő egyéb házassági formákat is.


3. Nem foglalkozik a kérdéssel, nem biztosít különleges jogokat a házasfeleknek, így senkit sem ér sérelem.



2014. jún. 25. 11:13
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
39%

Az a véleményem, hogy ez egy erősen provokatív kérdés.


A véleményem annyi, hogy azt az erkölcsi fertőt amibe élünk már nem igen lehet túlszárnyalni.


A 13 éves lányok úgy néznek ki mint egy 18 éves k.va és az iskola wc-be sz.ják le az osztálytársaikat, majd általánosból kikerülve ez tovább romlik.


Semmiféle kontroll nincs a kötelezettségek terén, itt mindenkinek csak jogai vannak.


Sorolnatnám még. Ebbe a káoszba már fel se tűnne, ha a b.k is házasodhatnának. Miért is ne? Sőt a poligámiát is népszerűsíthetnék, és a többi szokatlan együttélési formát.


Azt hiszem szívem szerint ettől a világtól jobb lenne elszigetelődni, mert ma már minden fontos, csak az emberi értékek nem. Szomorú.

2014. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
77%

1:

Szerintem is jobb lenne egy olyan világ, ahol az emberek inkább a saját dolgukkal törődnének.

2014. jún. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
96%

Részemről 2-es válasz. Nekem aztán teljesen mindegy, ki kivel köt házasságot. Bár azt gondolom, hogy ebből nem feltétlenül következik az, hogy a poligámiát és egyéb, a hagyományostól eltérő formákat is ,agával vonná a döntés. A házasság (számomra) két ember szövetsége. Ilyen szempontból a nemiség mellékes.

Szerintem az is megoldás lenne, ha a házassággal azonos jogi kategóriába sorolható formát találnának neki. Mint pl a "regisztrált élettársi kapcsolat". Így nem lenne jogi különbség és a melegházasság ellenzői sem szólhatnának semmit. A melegeknek meg nem tudom számít-e egyáltalán, hogy hogy hívják, csak hivatalosan is összeköthessék az életüket. Gondolom.

2014. jún. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
67%

Erkölcsi fertő ha két azonos nemű ember szereti egymást?

Szerintem erkölcsi fertő amikor emberek mások életébe beleszólnak, amikor egyik ember úgy érzi, ő különb, ő jobb, ő megmondhatja ki mit csinálhat.

A poligámia teljesen más dolog.

Két ember házasodhasson össze nemtől függetlenül.

Ha mindenkinek ugyanolyan jogai vannak az jó, minden más elnyomás.

2014. jún. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
27%

"A poligámia teljesen más dolog. "


Miért?


A házasság szentsége egy férfi és egy nő között érvényes.


Ha szerinted az azonos nemű teljesen normális, azaz a saját javadra változtatsz az alapszabályon, akkor a poligámiával mi a bajod?


Tudod mi? Az ami az én bajom a melegekkel.


Pfú. Te vagy kiakadva, mert nem fogadnak el, de te is ágálsz valami ellen amiben nem vagy érintett. Hát nem fura?

2014. jún. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
91%
Mit jelent a házasság szentsége? Ez micsoda?
2014. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
43%

"A házasság szentsége egy férfi és egy nő között érvényes."

(csak zárójelben a házasság szentségével kapcsolatban:

A jelenlegi állapot is minden csak nem "szent". Kényszerházasságok, irreálisan nagy korkülönbség a házastársak között, a válások nagy száma. Elég csak ezekre gondolni. Szerintem a házasság szentségével kár példálozni ilyen kontextusban. Ezért is nem értem a nagy ellenállást a témával kapcsolatban. Manapság ez csak egy jogi formula amely bármikor felbontható. Az egyházi esküvő más dolog azt én nem keverném most ide, nem is az a téma.)

2014. jún. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
68%
Queer vagyok, poliamori. Kanadában például lehet csoportházasságot is kötni. Az egy felvilágosodott ország. Ha két vagy több embernek fontos a házasság, hogy házasságban éljenek, akkor nem kéne államilag, törvény szinten kirekeszteni másokat, csak azért, mert ők se nem heteronormatívak, se nem mononormatívak, mint a többség.
2014. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
68%

Amennyiben a társadalom megérett a poligámiára, akkor természetesen nincs vele baj, de a mai magyar viszonyok között egy úgy valósulna meg, hogy egy gazdagabb férfinak lenni 3 rabszolga felesége...

Minél több olyan törvényt kell hozni, ami lehetővé teszi, hogy mindenki úgy éljen ahogy akar.

(Amíg nem árt másoknak, mielőtt egy vízfejű felhozná a pedofíliát és hasonlókat.)

2014. jún. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
95%

9:

"Amennyiben a társadalom megérett a poligámiára, akkor természetesen nincs vele baj, de a mai magyar viszonyok között egy úgy valósulna meg, hogy egy gazdagabb férfinak lenni 3 rabszolga felesége... "


Mert szerinted az iszlám országok legtöbbjében nem ez van?


Én személy szerint a melegházasságot és a poligám házasságot sem ellenzem, mert egyébként egyik sem érint. Természetesen az ezek miatt hőbörgőket sem érinti, csak a szépérzéküket zavarja, de aki a szépérzéket előbbre helyezi más ennél sokkal alapvetőbb igényénél, az az én szememben erkölcsi hulla.

2014. jún. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!