Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a melegházas...

Komlós Henrietta kérdése:

Mi a véleményetek a melegházasság engedélyezéséről?

Figyelt kérdés

Az államnak alapvetően három lehetséges válasza lehet erre:


1. Ragaszkodik a hagyományos házassághoz és minden mást tabunak tekint.


2. Engedélyezi a melegházasságot, de akkor engedélyeznie kell a poligámiát, vagy a hagyományostól eltérő egyéb házassági formákat is.


3. Nem foglalkozik a kérdéssel, nem biztosít különleges jogokat a házasfeleknek, így senkit sem ér sérelem.



2014. jún. 25. 11:13
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
20%

18-as!

"Nem, azzal, hogy te meg akarod mondani, hogy mások mit csinálhatnak az ágyban, továbbra is te maradtál a deviáns, nem pedig a normális emberek, akik a saját szexuális életükkel foglalkoznak, nem máséval."


Írtam én olyat, hogy "jujj ne merészeljék egymás ánuszát megszexuálni"? Felőlem egymásra kakilhatnak az emberek az ágyban, ha azt élvezik. De ne kényszerítsenek bele egy gyermeket ilyen családba.


"Mert szerinted ha üldöznénk a melegeket, akkor több gyerek születne? Szerinted jobb, ha inkább gyereket csinál, és boldogtalanul neveli fel egy hetero kapcsolatban, hogy frusztrált, beteg felnőtt legyen?"


Mondtam, hogy üldözni kell?

Neked abból, hogy valaki gyereket csinál az jön le, hogy boldogtalan élete lesz, és ha melegek nevelnek gyereket boldog élete lesz? És még én vagyok a deviáns.... pfh...

2014. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
2014. jún. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyen mértékű népességfogyás mellett még ösztönözzük a felnövő generációt, sugalljuk nekik a melegházassság engedélyezésével, hogy homárnak lenni normális? Hát NEM!"


Nyilván a melegek miatt vállalnak kevesen gyereket, nem azért mert nem lenne miből etetni. Ha meg olyan a tömeged, mint egy kacsának, akkor boszorkány vagy. Monty Python típusú logika. :)

2014. jún. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ahogy egy heteró pár sem osztja meg a szexuális életét a gyerekével, főleg nem vonja bele, akkor azt se kell feltételezni, hogy egy meleg pár szexuális életének részleteiről tud a gyerek.


Vagy aki ezt feltételezi, az a gyereke előtt játszik kikötözős, fenekelős szexet?


A másik. Szerintem a gyerekeket nem zavarná, ha az a két ember akit szeret - mert csecsemőkora óta neveli - szereti egymást.

Én még anyámat meg apámat nem láttam smárolni, és szerintem egy meleg pár se nyalná falná egymást a gyerekük szeme láttára.


Én úgy gondolom, hogy a házasság az KÉT EMBER egy családdá válása szimbolikusan és jogilag.

És miért érne kevesebbet az ő egymás iránti szeretetük?

Nem hogy örülnének az emberek, hogy a melegek is inkább házasodnának, minthogy folyamatosan kicsapongjanak.

Nem tudom 2 ember boldogsága miért zavar bárkit is?


A melegfelvonulást viszont ellenzem, pont azért, mert amolyan hergelésnek érzem. A rózsaszín papruhás, utcán parádézó nyikhajokat, meg egyenesen sértőnek találom.

Mi se vonulunk fel, hogy hejj de heterók vagyunk, mi is képesek vagyunk otthonra tartogatni a szexi tanárnéni jelmezt a szoba falai között.


A népesség csökkenés Mo-n az alacsony jövedelemnek, a kilátástalan helyzetnek, és a fostalicska politikának köszönhető.

Ki vállalna gyereket úgy, hogy semmi sem biztos ebben az országban?


És az, hogy valakit meleg szülők nevelnek fel, legalább toleránssá teszi a mássággal kapcsolatban ami lehet bármiféle másság. Más zenei ízlés, más életmód, más kinézet, más vallás, más nemi identitás.

Szerintem még jobb emberek is lesznek, mint egy gyűlöletben nevelt kiskatona, aki azt se tudja mit utál, mert a szüleit majmolja.

2014. jún. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
Az előző hozzászólással egyet tudok érteni. Nem értem meg azokat az embereket, akik tiltakoznak a melegházasság ellen. A házasság intézménye válságban van, mivel a heteroszexuális párok jelentős része egyáltalán nem akar összeházasodni, inkább csak együtt élni.Hangsúlyozom, hogy a melegek közül is nyilván azok szeretnének összeházasodni, akik nem pár hónapban gondolkoznak, hanem éveket szeretnének egymás mellett eltölteni. Ez inkább dicséretes dolog, mintsem megvetendő. Nagy logikai bukfenc van kedves kérdező abban, hogy egymás mellett említed a melegházasságot és a poligámiát. Éppen azért akarnak házasodni a melegek, hogy valamilyen szinten így is biztosítsák a kapcsolatuk monogám jellegét. Persze nem csak a papírtól lesz egy kapcsolat monogám. Tehát, aki egy kicsit is nyitott, és veszi a fáradtságot, hogy végiggondolja, hogy az azonos neműek miért is akarnak/ milyen motivációból házasodni, és van benne egy kis empátia az meg tudja érteni a dolog problematikáját és teljes mértékben el tudja fogadni őket. Az örökbefogadás viszont pikánsabb, összetettebb téma. Nem lehet egy egyszerű igennel vagy nemmel elintézni az egészet.
2014. jún. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
0%

"És az, hogy valakit meleg szülők nevelnek fel, legalább toleránssá teszi a mássággal kapcsolatban ami lehet bármiféle másság. Más zenei ízlés, más életmód, más kinézet, más vallás, más nemi identitás.

Szerintem még jobb emberek is lesznek, mint egy gyűlöletben nevelt kiskatona, aki azt se tudja mit utál, mert a szüleit majmolja."


Ez szép volt! Tehát azt mondod, hogy a heterok csak hulladékot tudnak nevelni, míg a meleg párok bezzeg boldog, kiegyensúlyozott egyedeket.


Tudod lehet levegőbe beszélni, és utána lehet nézni, hogy milyen élete lesz annak a gyereknek nagy valószínüséggel, akit ilyen életre kényszerítenek. A cikk eleje a régi kis létszámú kutatásra vonatkozik, amit kizárólag gazdag fehér pároknál folytattak le, a cikket tovább olvasva a minden réteget érintő kutatásnak azonban más az eredménye. A nagy számok miatt. Érdemes elolvasni, mit akartok.


[link]


Akinek nincs kedve az elejétől elolvasni, innen ajánlom a cikket.


"Konkrétabban: a homoszexuális vagy leszbikus pártok által nevelt gyermekek közt (akik az egyik fél korábbi, heteroszexuális kapcsolatból származó biológiai gyermekei) később háromszor annyi a munkanélküli, mint a hagyományos családokban nevelkedettek között, és csaknem négyszer annyian szorulnak szociális segítségre. Azon fiatal felnőtteknek, akiket olyan nő nevelt, akinek volt leszbikus kapcsolata, a 28 százaléka munkanélküli, szemben a hagyományos családban nevelkedettek 8 százalékával. Az első kategóriába tartozók 40 százaléka csalta meg házastársát vagy élettársát, míg a második csoportba tartozóknak csak a 13 százaléka. Az első csoport 19 százaléka vett részt pszichoterápiás kezelésen depresszió, aggályoskodás vagy épp kapcsolatai sikertelensége miatt, míg a második csoportnak csak a 8 százaléka."


Valamint erre hatalmas hangsúlyt fektetnék, és hozzátenném, hogy pont ez a fajta szexuális aberráltság borzaszt el. A melegek többnyire ennyivel nem érik be. Persze vannak kivételek nyilván, a százalék a kutatásból látszik.


"Igazán sokkolóak a kutatás korai szexuális iniciációra és molesztálásra vonatkozó adatai. A leszbikus anya által nevelt gyerekek 23 százaléka bevallotta, hogy „szexuálisan érintette” őt az anya vagy a partnernője. 31 százalék bevallotta, hogy szexre kényszerítették akarata ellenére. Ugyanez vonatkozik a homoszexuális apa által nevelt gyerekek 25 százalékára. A leszbikus anyák által neveltek 20 százaléka és a homoszexuális apa által neveltek 25 százaléka nemi úton szerzett betegségben szenvedett."

2014. jún. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
63%

Érdekes, hogy ma ott tart a társadalom, hogy ha egy kisebbsége egyenlő jogokat akar, akkor mindenki fel van háborodva.

Nincs bennetek semmi igazság érzet? Hogy mindenki egyenlő és ugyanazok a jogok illetik meg? Vagy olyan rendszert is támogatnátok ami titeket diszkriminál egy veletek született dolog miatt?

Akkor mi lenne? Az már rossz lenne, csak addig frankó a kirekesztés amíg ti csináljátok?

Kedves gyűlölködök, akkor mi lesz ha holnap olyan rendszer jön, ami titeket megfoszt bizonyos jogoktól, szemszín, hajszín, bőrszín vagy ne adj isten szexuális orientáció alapján?

Akkor is vadul helyeselni fogtok, hogy a többség érdeke fontos, ti meg maradtok másodlagos állampolgárok?

2014. jún. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

21:

"Írtam én olyat, hogy "jujj ne merészeljék egymás ánuszát megszexuálni"? Felőlem egymásra kakilhatnak az emberek az ágyban, ha azt élvezik. De ne kényszerítsenek bele egy gyermeket ilyen családba. "


Akkor jól gondoltam, hogy nálatok az a szokás, hogy a gyerekek előtt szexeltek. Na, én ezt nevezem például deviánsnak.


"Neked abból, hogy valaki gyereket csinál az jön le, hogy boldogtalan élete lesz, és ha melegek nevelnek gyereket boldog élete lesz? És még én vagyok a deviáns.... pfh..."


Nem, te ezt írtad:


"Ilyen mértékű népességfogyás mellett még ösztönözzük a felnövő generációt, sugalljuk nekik a melegházassság engedélyezésével, hogy homárnak lenni normális? Hát NEM!"


Tehát a melegházasságot ellenzed, nem a gyerekek örökbefogadásáról írtál. Szerinted ha boldogan élhetnek a melegek házasságban, azzal azt sugalljuk, hogy "homárnak lenni normális", és akkor kevesebb lesz a gyerek. Holott meleg nem lesz csak úgy valaki, tehát te ha valakinek azért nincsen gyereke, mert meleg és felvállalja, akkor ha a társadalmi normák miatt mégsem vállalná fel, és helyette hetero kapcsolatban élne, az boldogtalan embereket, boldogtalan családokat eredményezne. Te ezt propagálod, mikor arról beszélsz, hogy homárnak lenni nem normális.

2014. jún. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Egy újabb cikk az érdekesség kedvéért. Mindenki döntse el, hogy mennyi vonatkozik rá, és hogy hiszi-e még az ember, hogy a melegek ferde hajlama nem lélektani, hanem veleszületett.


[link]

2014. jún. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

"Ez szép volt! Tehát azt mondod, hogy a heterok csak hulladékot tudnak nevelni, míg a meleg párok bezzeg boldog, kiegyensúlyozott egyedeket."


ÉN ILYET NEM MONDTAM!

Hol írtam ilyet? Ne adj a számba szavakat.

2014. jún. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!