Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a melegházas...

Komlós Henrietta kérdése:

Mi a véleményetek a melegházasság engedélyezéséről?

Figyelt kérdés

Az államnak alapvetően három lehetséges válasza lehet erre:


1. Ragaszkodik a hagyományos házassághoz és minden mást tabunak tekint.


2. Engedélyezi a melegházasságot, de akkor engedélyeznie kell a poligámiát, vagy a hagyományostól eltérő egyéb házassági formákat is.


3. Nem foglalkozik a kérdéssel, nem biztosít különleges jogokat a házasfeleknek, így senkit sem ér sérelem.



2014. jún. 25. 11:13
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Másrészt elolvastam annak a szutyok hírportálnak a "cikkét".


Míg eleinte statisztikai, és hivatalos adatokkal alátámasztott infókat közölt, addig amit te is hangoztatsz, már egy hiteles forrásmegjelölést sem tartalmaz.

Az utolsó forrás, amit beír a cikk írója, nem tartalmaz az általa tényként közölt információkból semmit.


Undorító ferdítés, hiteltelen adatok.

Rólad is megvan a véleményem, de inkább ne akard, hogy kifejtsem.

Vita vége, én ide többet nem írok, de még egyszer ne merj szavakat adni a "számba", demagóg módon kiemelve az írásom egy apró részét, kiegészítve a te szavaiddal.

2014. jún. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
10%

30


Hát szerintem nem mernék semmit a szádba adni.


Az azért érdekelne, hogy a tények miért nem érdekelnek senkit? Egy széleskörű kutatás eredménye tényként kezelendő, hiszen a vizsgáltakkal az és úgy történt ahogy le van írva.


Mint ahogy a második cikkből egyértelműen látszik, hogy valamilyen trauma miatt alakul ki ez a hajlam, nem veleszületett. Szóval én olyan betegségként kezelem /persze tudom ezért én vagyok a hülye/ továbbra is, amin kellene tudni változtatni. Meg kellene gyógyulni belőle, nem a fertőt erősíteni.

2014. jún. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Milyen forrás kell még b..kám?


Az NFSS részletes összefoglalója a SocialScience.com-on olvasható.

Az NFSS honlapja.

Mark Regnerus honlapja.


Kapcsolódó:

Az ikervizsgálatok szerint nincs genetikai oka a homoszexualitásnak

2014. jún. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
76%

Mark Regnerus írt egy publikációt, amit közzétettek. Készíttetett egy felmérést, (megjegyzendő csak annak a felmérésnek hiszek amit én hamisítottam meg) az nekem még nem bizonyíték, és egyáltalán nem hiteles.


Ellenben kur.a demagóg módon kihagytad, hogy:

"Tíz évvel később pedig már több tanulmány is azt állította, hogy a melegpárok jobban teljesítenek a gyermeknevelést illetően, mint a gyermekek természetes, biológiai szülei. Más tanulmányok azt állították, hogy nincs bizonyíték arra, hogy a leszbikus párok által nevelt gyermekeket szignifikánsan több szexuális zaklatás érné „szüleik” részéről, mint a heteroszexuális szülők gyermekeit. 2002-ben az APA, az amerikai pszichiátriai szövetség hivatalosan is magáévá tette ezeket az álláspontokat."


Ez valahogy kimaradt, és csak annak a Mark senkiházinak a tanulánya és felmérése a hiteles számodra. Értem, szóval válogatsz. Nincs ezzel baj, csak ne nagyon hangoztasd.


Amúgy nem vagyok meleg, köszi a "b.kám" (gondolom arra célzol, hogy meleg vagyok) titulust.

Nő vagyok, heteroszexuális, monogám párkapcsolatban.

De te ásd el magad.

2014. jún. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

"A luisianai egyetem professzornője, Loren Marks úgyszintén bebizonyította, hogy az APA jelentése nem volt reprezentatív, sőt az APA kutatásainak a 77 százaléka minimális mintával (például száz emberrel) és rossz metodológiával készült (az erről szóló kutatásnak az összefoglalója is olvasható a SocialScience-en)."


Neked meg ha jól gondolom ez kerülte el a figyelmedet. Nem válogatok, csak értelmezem az olvasottakat. Egészébe, nem részleteiben.

2014. jún. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Az azonos neműek hazásságának kérdése nem azonos az azonos nemű párok gyerekvállalásának kérdésével. Az előbbinek egy törvény által biztosított alapjognak kellene lennie. Hozzátartozik az emberi méltósághoz, hogy ha két ember szereti egymást nemtől, rassztól, vallási-politikai nézettől , anyagi helyzettől, életkori különbségtől függetlenül legyen számukra egy olyan formula, amiben monogám, szeretetteli, harmonikus, törvényes, társadalmi megvetettségtől mentes állapotban éljen. Ez a házasság intézménye. Persze nem feltétlenül attól lesz harmonikus egy kapcsolat, mert az alkotó házasságban élnek. Viszont meg kell teremteni a választás lehetőségét, hogy az övék legyen a döntés a saját sorsukkal kapcsolatban, hogy mit akarnak: együtt élni vagy házasodni. Úgy tűnik, hogy leginkább a homoszexuálisok küzdenek a házasságért, pont ők, akik számára rengeteg országban ez, mint lehetőség nem adatik meg.
2014. jún. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Engedélyezném, engem egyáltalán nem zavar. Két ember szereti egymást, ennyi.
2014. jún. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Soha nem fogom felfogni, hogy ez miért vált ki ekkora vitát az emberekből.

Számomra nem is kérdés: miért tiltatnák meg két ember házasságát, akik szeretik egymást?

Nekem tökéletesen mindegy, hogy ki kivel házasodik össze. A keresztényektől meg azt szeretném kérdezni, de őszintén kíváncsi vagyok rá, hogy miért hozta létre Isten a melegeket, ha amúgy helyteleníti a homoszexualitást? Ezt sem értem, hogy... én például deista vagyok, szerintem Isten megteremtette a világot a maga törvényeivel együtt, hogy az tökéletesen, önmagát működtesse. Hogy jönnék én ahhoz, hogyan lehet akkora pofám, hogy az én hitem alapján korlátozzak más embereket?

Eleve, miért ennyire visszataszító az embereknek a homoszexualitás? Én heteroként SOKKAL undorítóbbnak tartom, ha valami putriból szakadt, ápolatlan, büdös, retkes hetero párt látok, és ezt tetézi, hogy ezek általában csak úgy termeli a gyerekeket, akik meg nőnek mint a gaz. De ez jó, ez normális, mert ez legalább hetero. Vagy ők se házasodjanak össze, mert undorítóak, és nem tesznek jót a szépérzékünknek?

Egyébként, felőlem gyereket is fogadhatnának örökbe a melegek. Még mindig sokkal jobb, ha szerető szülők nevelik a gyereket, mintha egy párját gyakran váltogató anya, vagy egy alkoholista, erőszakos apa, vagy egy már-már alommal rendelkező szülőpár, ahol az anya folyamatosan ellik.

Ezt a baromságot, hogy meleg párok gyerekei is melegek lesznek, hallani sem akarom. Akkor árulja már el nekem valaki, hogy ezen logika alapján haladva, miért születik annyi meleg a „normális”, „egészséges”, homofób családokba? A szülőktől bizony csak azt hallják, hogy pokolra a bʊzikkal. (Nem egy ilyet ismerek.) Szexuális orientációt még maga az alany sem változtathatja meg, nemhogy a szülei. Illetve, tettetheti, hogy ő hetero, és az még hagyján, hogy boldogtalan lesz, de az ilyen hogy nevelheti a gyerekét... Na inkább ezektől a melegektől mentse meg a fáklyákat ragadó tömeg a gyerekeket, mert szerintem sokkal több ilyen van, mint házasodni kívánó meleg pár.


Valaki fölöttem valami nagyon frappánsat írt, mégpedig hogy a gyereket egyáltalán nem szokás bevonni a szülők szexuális életébe. :D Teljes mértékben egyetértek.


Mellesleg, ebben a cikkben az a furcsa nekem, hogy például egy leszbikus anya gyerekét hasonlítják a hetero házas szülőkhöz. Ööö...nem egyértelmű, hogy az egyedülálló szülő gyereke mindig valamennyire „sérült” lesz, mint a teljes családé? Nézzék meg a különbséget egyedülálló hetero és meleg szülővel, akkor majd elhiszem.

2014. jún. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Még annyi az előző hozzászóláshoz, hogy ezekkel a példákkal persze nem a heterokat akarom degradálni, csupán érzékeltetni, hogy bizony nem a heteroszexualitás a tökéletes, a gyönyörű és csodálatos, az egyetlen elfogadható dolog.


Ja, és gondoljunk csak a feketék rabszolgaságára, vagy a nők emancipációért folytatott küzdelmükre... Egy századokkal ezelőtt élt férfi biztosan körberöhögne, ha azt állítanánk, hogy a nő érző, gondolkodó lény. Márpedig a melegekkel most ugyan ez történik. Ha valakiről kiderül, hogy meleg, mi a hetero első gondolata: „fúj, biztos tágra kúrják egymás sɛgglyʊkát, fɑrtúrók” stb. Nem, ki kell ábrándítanom az emberek nagy, durván perverz többségét, hogy egy kapcsolat nem erről szól elsősorban, akár hetero, akár meleg párról van szó.

Egyébként meg pár év(tized), és melegnek lenni is általánosan elfogadott dolog lesz.

2014. jún. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Érdemes megnézni azokat az országokat, ahol már több éve engedélyezik az azonos neműek házasságát például Hollandia(2001), Belgium(2003),Spanyolország és Kanada(2005), Norvégia és Svédország(2009). A Belgian Official Journal szerint éves szinten a 2003-as törvény beiktatása óta 2000 azonos nemű pár állt az oltárhoz évente. Ez 4000 fő/ év egy 11 milliós országban. Ez csak Belgium statisztikája, de jól látszik, hogy azoknak a száma, akik harcolnak az egyenlő jogokért vagyis az equal marriage-ért sokszoros hatványa a valódi házasodási szándékkal rendelkező emberek csoportjának. Egy szűk elit eléri a céljait a embertömeg mozgósításának segítségével. A történelem folyamán, már találkoztunk ilyennel... Nem vagyok a melegházasság ellen csak arra akarom felhívni mindenkinek a figyelmét, hogy van különbség a látszat és a valóság között. Úgy tűnik, hogy az azonos neműek házassága egy sokakat érintő, prioritással rendelkező, hatalmas megoldandó probléma. Pedig a jogalkotó és jogalkalmazó szerzek könnyen megoldhatnák egy tollvonással. Házasodhatnának ők is és nem lenne cirkusz, többezres tüntetések (ld. korábban Párizs). Végre a valós problémák kerülnének előtérbe: munkanélküliség-jövőnélküliség, gyermekéhezés, modern kori rabszolgatartás, ember és szervkereskedelem, drogkereskedelem és prostitúció, sorolhatnám tovább.
2014. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!