Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hová tegyem a búcsúlevelet?

Hová tegyem a búcsúlevelet?

Figyelt kérdés

Hosszú gondolkodás után (1,5 év) úgy döntöttem, h végzek magammal. A szüleimnek és pasimnak hátra hagyok levelet (tudom, h haragudni fognak rám, de nem érdekel, barátaim meg nincsenek) Csak annyit akarok beleírni, h égessenek el, aztán a hamvaimat szórják a kukába és még a pénzemet, h hol hagytam (erre gyűjtöttem). Hová tegyem a búcsúlevelet?

köszi!

22/L



2014. júl. 22. 20:27
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Tudom, h önző vagyok és még tudnám egyéb dolgokkal jellemezni magam, de megkíméllek. A helyet meg már megtaláltam.
2014. júl. 22. 21:15
 12/28 anonim ***** válasza:
Inkább a pozitív tulajdonságaidon törd a fejed, mert nyilván vannak, már csak abból is kiindulva, hogy van egy barátod, aki szeret. Hívd fel a lelkisegély-szolgálatot, ott szakemberek tudnak tanácsot adni, tőlem sajnos csak ennyire telik...
2014. júl. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Ezt most felejtsd el!

Biztos nagyon nehéz neked, és tényleg úgy érezheted, hogy felesleges vagy, de a családod nem tudja feldolgozni majd. Úgy döntöttél, feladod... Ugorjon be egy két arc. A szüleidé. A bátyádé. A barátodé. Belegondolsz abba, hogyha nem vagy többé jelen az életükben, akkor ők lesznek boldogtalanok? Ne add fel legalább miattuk. Magad miatt. Ez nem a kérdésre válaszolás, de nem fogok segédkezni abban, hogy megöld magad. Ha tudsz angolul, nézd ezt végig---> http://www.youtube.com/watch?v=pB4giUlOVAw

2014. júl. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de elkövettem a kérdéseddel egy merényletet. Néhány szót felcseréltem benne, pusztán azért, hogy egy kicsit jobb kedvre derítselek. Nehogy bántásnak vedd, nem rossz szándékkal tettem, csak azért, hogy így ’átszerkesztve’ rágyere, hogy milyen butaságra készülsz.


Hosszú gondolkodás után (1,5 év) úgy döntöttem, h írni akarok. A szüleimnek és pasimnak gyűjtök pénzt (tudom, h nem fognak rám haragudni). Nem végzek magammal, bár barátaim még nincsenek. Még annyit, h égessék el a leveleket, aztán a hamvaimat szórják a pasimra, a búcsúban, ahol hagytam. Hová tegyem a kukát?

2014. júl. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
jav: Még annyit, h égessék el a leveleket, aztán a hamvaIT szórják a pasimra, a búcsúban, ahol hagytam. Hová tegyem a kukát?
2014. júl. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Félig sajnállak, de félig most kiakadtam. Egyetértek az egyik előző válaszolóval hogy sokaknak nem adatik meg hogy legyenek szülei, tesói vagy párja. Tudod hogy tönkretennéd a családodat egy életre? Tudod hogy egy gyermek vagy egy testvér elvesztése mekkora fájdalom? Nem vagy már kisgyerek hogy ne lennél tisztában ezekkel a dolgokkal. Még te sem tudod megmagyarázni hogy miért akarsz öngyilkos lenni. Szedd össze magad és keress egy célt vagy valamit amitől boldog leszel. Azért mert egyik ismerősöd felakasztotta magát, attól nem kell követned a példáját. Kíváncsi lennék hogy miért akarsz végezni magaddal, ugyanis az életben vannak olyan helyzetek, amikor megérthető ez a lépés, de egy 22 éves lányt nem tudom hogy miben törhetett meg az élet....
2014. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Szerintem valami feltűnő helyre tedd a lakáson belül ahol egyből észreveszik.
2014. júl. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

14 (15) vagyok


Ha testileg egészséges vagy, akkor miért kellene idő előtt megsemmisíteni ezt a fantasztikus organizmust? Gondolj arra, hogy mennyit ügyködik az a sok kis sejt benned, hogy fenntartsa a szervezetedet, mennyit harcolnak a betolakodó bacikkal, vírusokkal, az esetleges rákos sejtek elpusztításával, hogy megvédjék a testedet és egészséges legyél, és már mennyit dolgoztak eddig is, hogy növekedj, életben maradj. És akkor pont a gazdájuk akarja cserben hagyni őket? A testednek egy csomó alkotóeleme még kifogástalanul működik, és az egész szervezeted sokkal hosszabb távra van kalibrálva. Egy ilyen nagyszerűen felépített, ennyire összeszokott rendszert nem lehet, nem szabad csak úgy elpusztítani.

2014. júl. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
NEM KELL EZT TENNED. Inkább beszéld meg valakivel a problémáidat, mindenre van megoldás. Ha gondolod nyugodtan rám is írhatsz.
2014. júl. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

10-es vagyok. Nem ok, és nem tapasztalatok nélkül írtam amit írtam. Egy nagyon jó barátom a középiskola elvégzése után öngyilkos lett. Előtte 3 évvel halt meg a húga egy autóbalesetben.

Az első gyerekük halálát is nehezen tudták feldolgozni, de miután elveszítették a második gyermeküket is, teljesen szétestek. Az apa kőkemény alkoholista lett, az anyja pedig pszichiátriára került, nem is érzékeli a világot azóta. Egykor boldog, kiegyensúlyozott emberek voltak, most emberi roncsok.

Persze mindenki másképp próbálja feldolgozni a gyermeke halálát, mindenkire másképp hat a dolog, de leírtam, hogy lásd mit kockáztatsz. Ez nem csak rólad szól.

2014. júl. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!