Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A napszemüveget csak szerintem...

A napszemüveget csak szerintem hordják azért, mert elbújnak mások elől a kevés önbizalom miatt?

Figyelt kérdés
Én nem szoktam hordani, ha a szemembe süt a nap, kibírom, nem vakulok meg, látok tőle, kicsit zavar, de kibírható, ez nagyon gyenge magyarázat. Egyik ismerősöm, ha süt a nap, akárhányszor utcára megy, mindig felrakja, és általában a lányok/nők nagy részén szokott lenni. Mikor 12 éves voltam, én is azért vettem egy teljesen elsötétítettet, ami a fejemre simult, hogy nézegessem a lányokat, úgy, hogy engem nem látnak. Visszagondolva, azt csináltam, hogy elbújtam, és csak én láthattam. Néha már idegesítő is, hogy a 3. illető jön napszemüveggel előttem az utcán, és azt se tudom hova nézzek, mivel olyan, mintha ő ott sem lenne és megfigyelhet bármikor, a tudtomon kívül. Ha nem lenne rajtuk napszemüveg, akkor kíváncsi lennék, merre, hogy nézne, mennyire menne emelt fővel(általában aki hordja), mint vele.. ŐSZINTÉN, aki hordja, miért hordja? Az én véleményem szerint EZÉRT, persze biztos van, akinek tényleg érzékeny a szeme a napra, vagy vezet, vagy vak, vagy mit tudom én. Persze, mindenki azt csinál amit akar, hordja, ha akarja, csak érdekel most már. :)
2014. aug. 25. 19:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Hát igaz az én önbizalmam a béka segge alatt van, hordok napszemüveget, de ettől még nem érzem magam biztosabbnak. Akkor és azért hordom, ha süt a nap.. Védi szemet a káros sugarak ellen stb., meg mégiscsak jobban látok. Régen nem hordtam mert úgy voltam vele, hogy nincs olyan napszemüveg ami jól állna.
2014. aug. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Hát... talán ezért is hordom.

De azért nekem elég sok köze van ahhoz, hogy nem akarok megvakulni, meg szerintem jól is néz ki.

És amit írtál, hogy a tudtodon kívül figyelhetlek :) Mármint nem konkrétan téged... :D

2014. aug. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
9%

Azt írod, hogy kibírod, ha a szemedbe süt a nap.

Hát majd nézd meg a homlokod, és a szemöldököd közötti részt 35 éves korodban! Tele leszel mély ráncokkal a sok hunyorgás miatt. Már 25 éves korod körül el fog kezdődni, de akkor még csak apró mimikai ráncok, kisebb barázdák lesznek. 10 év múlva meg már az arcizmokba vésődik, és úgy nézel majd ki, mint aki állandóan mérges és ráncolja a homlokát meg összehúzza a szemöldökét.

2014. aug. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
19%

Részben igazad van. Én pl. buszon szeretek aludni, de azt nem szeretem, ha közben más bámul, így amíg megtehetem, (napos az idő) felteszem a napszemüvegem. És biztonságban is érzem magam, meg eltakarom vele magam egy kicsit.

Az sem mellékes, hogy nem hunyorgok a nap miatt, így megelőzöm a ráncokat. :)

2014. aug. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Én nem látok ha erős a fény. Nem kicsit nem hanem nagyon. Volt olyan, hogy elfelejtettem magammal vinni a napszemüvegemet reggel és azt hittem kifolyik a szemem délután amikor mentem haza. Kék szemnél ez ilyen. Egyébként nincs dioptriás szemüvegem, sem problémám a látásommal ezen kívül. Jah és én olyat hordok ami sötétített, de látják benne a szememet, mert én sem szeretek olyanokkal társalogni akiknek a szemüveglencséjében magamat látom.
2014. aug. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
azért hordom, mert eszembe jut, hogy van olyanom és merr zavar, hogy b4ssz4 a szemem a nap
2014. aug. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 AtyeszLL ***** válasza:
58%

Magabiztos vagyok, nem bújok el senki elől. Egyszerűen azért hordok napszemüveget, mert nem szeretek hunyorogni. Fárasztó, könnyezel, és ráncos leszel.

Ennyi!

És fosom le, hogy hány ilyen beteg gondolatmenet sétál velem szemben a városban.

2014. aug. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Jó, hát akkor ennyi erővel mindenki aki a középkorban meg mikor nem volt napszemüveg élt, akkor mindenki ráncos volt, vagy milyen? Most csak ezért nem fogok hordani.

igen, jól leírtad, mondtam, hogy figyelhetnek, és nem feltétlen engem. Ja igen, azt mennyire utálom, mikor úgy kell beszélni valakivel, hogy rajta van, és azt sem tudod, hogy hol a szeme.. :D

2014. aug. 25. 20:01
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

NEM


Zavar ha a szemembe süt a nap.

Vezetés közben is jobb így nem vakít el a nap.

Azon kívül így könnyebben megnézhetek másokat

2014. aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Ez aztán nagyon beteg gondolatmenet. Mint írtam, vélemény, és hordjad, senki nem mondta, hogy ne. :)
2014. aug. 25. 20:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!