Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A napszemüveget csak szerintem...

A napszemüveget csak szerintem hordják azért, mert elbújnak mások elől a kevés önbizalom miatt?

Figyelt kérdés
Én nem szoktam hordani, ha a szemembe süt a nap, kibírom, nem vakulok meg, látok tőle, kicsit zavar, de kibírható, ez nagyon gyenge magyarázat. Egyik ismerősöm, ha süt a nap, akárhányszor utcára megy, mindig felrakja, és általában a lányok/nők nagy részén szokott lenni. Mikor 12 éves voltam, én is azért vettem egy teljesen elsötétítettet, ami a fejemre simult, hogy nézegessem a lányokat, úgy, hogy engem nem látnak. Visszagondolva, azt csináltam, hogy elbújtam, és csak én láthattam. Néha már idegesítő is, hogy a 3. illető jön napszemüveggel előttem az utcán, és azt se tudom hova nézzek, mivel olyan, mintha ő ott sem lenne és megfigyelhet bármikor, a tudtomon kívül. Ha nem lenne rajtuk napszemüveg, akkor kíváncsi lennék, merre, hogy nézne, mennyire menne emelt fővel(általában aki hordja), mint vele.. ŐSZINTÉN, aki hordja, miért hordja? Az én véleményem szerint EZÉRT, persze biztos van, akinek tényleg érzékeny a szeme a napra, vagy vezet, vagy vak, vagy mit tudom én. Persze, mindenki azt csinál amit akar, hordja, ha akarja, csak érdekel most már. :)
2014. aug. 25. 19:46
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Na legalább egy ember bevallja, hogy könnyebben megnézhet másokat.. :D
2014. aug. 25. 20:02
 12/35 anonim ***** válasza:
63%

Én egyszerűen nem látok nélküle. De nem csak akkor ha süt a nap, hanem ha úgy felhős az ég egybefüggően, hogy szinte hófehér. Egyszer ilyenkor nem vittem magammal napszemüveget, át kellett adnom a kormányt másnak, mert konkrétan semmit nem láttam az autópályán, hunyorogtam mint a vakond és így balesetveszélyes volt. Csoda hogy azon a pár kilométeren nem mentem neki semminek.

Ráadásul nem is tudok hordani akármilyen kínai vacakot, ezért mélyen a zsebembe kell nyúlni.


Nem magadból kell kiindulni, mind mások vagyunk. Téged nem zavar a nap, más meg egy halvány sugártól csak botorkál mint a vakegér.

2014. aug. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim válasza:
Fénytörés miatt,muszáj hordanom..nem divatból..Ahogy írták már,kifolyik a szemem,még akkor is ha csak tavaszi napfényről van szó,akkor is.A kérdésre válaszolva,nem.
2014. aug. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Én hordanám mert valamikor annyira fény érzékeny a szemem, hogy tiszta fekete lesz minden, csak szemüveges vagyok.
2014. aug. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Azért hordom mert a nap szétégeti a retinám .. :D ennyi
2014. aug. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

"Jó, hát akkor ennyi erővel mindenki aki a középkorban meg mikor nem volt napszemüveg élt, akkor mindenki ráncos volt, vagy milyen? "


Kapaszkodj meg: IGEN! Igen fiatalon kezdtek ráncosodni!

Vagy nézz meg szegényebb ázsiai, afrikai népekből öregeket! Olyan ráncaik vannak, mintha gyurmából lenne a homlokuk!

2014. aug. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Ha hordanék napszemüveget, akkor tudtam volna kiindulni magamból, de mint leírtam, biztos vannak kivételek. Mondjuk az is érdekes, hogy a válaszolók 3/4-e megvakul a napról, meg botorkál, mindegy, ezek szerint csak én vagyok ilyen jó szemmel megáldva.
2014. aug. 25. 20:11
 18/35 anonim ***** válasza:
20%

Én azért hordom, mert a nap a szemembe süt. Ennyi. Nem akarok hunyorogni, azért se, amit korábban említettek, mert meglátszik a nyoma, másrészt nem szeretek az utcán úgy kinézni, mint egy kínai.

Ha vezetek, akkor is rajtam van. Onnan mégis ki elöl akarnék elbújni, főleg h sötétített ablak van, senki sem lát be, de a rohadt nap oda is be tud sütni

2014. aug. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Leírtam. Aki vezet, megértem. Nem kell ennél tovább megmagyarázni, mert meg tudom érteni. :)
2014. aug. 25. 20:17
 20/35 anonim ***** válasza:
Én nem ezért hordom. Nekem beteg a szemem. Nagyon bántja a napfény. Ezért kell hordanom napszemüveget, ha süt a Nap, de van mellette még egy fényre sötétedő szemüvegem is.
2014. aug. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!