Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Másnak is ilyen szerencsétlen...

Másnak is ilyen szerencsétlen az élete?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2-3 évben annyira szerencsétlenül alakul minden a párommal az életünkben, hogy lassan úgy érzem magam, mintha az egész csak egy rémálom lenne. Végigtanultuk az eddigi életünket, mindketten diplomás fiatalok vagyunk, akik teli reményekkel és reálisnak hitt tervekkel végezték el az egyetemet. Én jobbmódú családból jövök, ezért a család támogatására is számítottam, de már az egyetem alatt "hoppon maradtam" etéren.

Mi csak szerettünk volna egy normálisan fizető munkát a szakmánkban, külön életet a szülőktől (mivel egyikükkel sem valami jó a viszony), még ha albérletben is... később láttuk, hogy Magyarországon ez megvalósíthatatlan, ezért külföld felé vettük az irányt. A párom már 1,5 éve dolgozik a szakmáján kívül egy elég alja helyen, én 4 hónapja próbálok elhelyezkedni szakmán belül (itthon) és szakmán kívül (elsősorban külföldön) sikertelenül. A párom fizetéséből élünk, amiből félretenni sem tudunk hónapok óta. Mindennek tetejébe még a szüleimtől is el kell költöznöm, mivel a testvérem a szüleim nyakába vállalta a gyereket, a szüleim már a testvérem és párja segítésében is kimerülnek, én már csak púp vagyok a hátukon és ezt a tudtomra is adják. Szóval albérletbe kell költöznünk a párommal állás és elegendő megtakarítás nélkül. Már ez önmagában elég nagy pofon volt, hisz még 1 évet maradtunk volna, hogy én is elhelyezkedjek és legyen megtakarításom. De minden a lehető legrosszabbul alakul.

A párom néhány hete az új szakmában, amit kb. 2 éve tanul, próbál elhelyezkedni legalább gyakornokként, hogy el tudjunk költözni (nagyvárosba mennénk a karrier- és továbbképzési lehetőségek miatt), de mindenhonnan csak a flegma visszautasítást kapja. Volt olyan (külföldön!), ahol még az is baj volt, hogy nem fogyatékos...

Emellett a párom tanulmányainak egy része félbe lett hagyva, ezért most úgy döntött, mivel ez úgyis az új szakmához kötődik, visszamenne az egyetemre, hogy legyen végzettsége is a szakmában. Azt hittük, februárban el is kezdheti a képzést, és legalább az ő élete elindul valamerre, de ma kiderült, hogy 1 évet csúszna a magyar pocsék felvételi rendszer miatt, és csak 2,5-3 év múlva lenne meg a végzettsége a 1,5 év helyett. Nagyon rosszul érintett a hír, így valószínűleg sosem lesz papírja a szakmáról és félek, hogy gyakornoki helyet sem fog így találni. A saját karrierről meg már le is mondtam, örülök, ha kimehetek külföldre krumplit sütni, a kiköltözésről pedig már beszélni sem merek. Annyira félresikerül minden, amit terveztünk, se állás, se tanulási lehetőség, se pénz, se támogatás (főleg családira értem). Kész csalódás az életem, pedig még igazán el sem kezdtem élni. Másnak is ennyirenem jön össze semmi? Más is ilyen szerencsétlen az életben, hogy diplomával, tanulni akarással és ambíciókkal csak odáig jut az életben, hogy öregkoráig aljamunkákat végezhet külföldön, hogy egyáltalán enni tudjon? Mert mi egy kinti fizetésből már lassan másra sem költünk, és úgy tűnik, ez a jövőben csak romlani fog.


2014. okt. 20. 18:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szerintem csak túl negatív vagy.


Én egyedül megyek ki külföldre, segítség nélkül. A család nem tud anyagilag támogatni, de nem is várom el.

Én is tudnék úgy hozzáállni, hogy ez is rossz, meg az is.

De én ehelyett csak a pozitív dolgokra koncentrálok, és máris könnyebb.


Szóval csak hozzáállás kérdése szerintem.

2014. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lehetne abban pozitív, hogy volt 3-4 tervünk és abból egy sem fog megvalósulni. Már csak a párom tanulási lehetősége volt azutolsó menedékünk, hogy azzal majd talán előbb talál jó munkát akár itthon, akár külföldön, de már ez is fuccsba dőlt. Ahogy az én reményeim is azt illetően, hogy elhelyezkedek diploma után és én is beleadok a "közösbe", hogy ne csak a párom bizonytalan és nem túl magas fizetésétől függjünk. Évek óta nem voltam fodrásznál, nem merek ruhákat venni jó ideje, mert még téli gumit is a párom megtakarításából kell vennünk, ennyire nem telik. Fél éve részmunkaidős (30 órás), hogy gyorsabban menjen az új szakma kitanulása, de így sem félretenni nem tudunk, sem elhelyezkedni nem tud a szakmában, mert nincs papírja, ráadásul kint külföldi is... már tényleg csak a legalja marad nekünk, amiből az albérlet nem fog kijönni.
2014. okt. 20. 18:27
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Kb az ország 80 % a sírhatna mert nálatok rosszabb a helyzete.. Szóval szedd már össze magad.
2014. okt. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Van olyan barátom, aki 4 éve nem talál munkát, csak ilyen alkalmi szrokat. Nemrégiben öngyilkos lett az egyik szülője, róla meg kiderült, van egy örökletes betegsége. Ráadásul neki a gyerek-tinikora is szörnyű volt, állandóan ki volt közösítve, szekálták, tanárok is mindig őt pécézték ki.

Mégis mindig bizakodott/bizakodik.


Csak azért írtam ezt le, hogy lásd másoknak is vannak gondjaik. Sajnos ilyen az élet, de nem kell beletörődni!

2014. okt. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ez tényleg csak sírás. Másnak még rosszabb, pl. ha gyerekük is van.


Elhiszem, hogy kilátástalannak tűnik a helyzet, de így kivülállóként azért nem vagytok a gödör mélyén szerintem.

2014. okt. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy vannak mások, akiknek még ennél is sokkal rosszabb, csak ez sajnos nem tud vigasztalni, mivel az én gondjaim ettől még megmaradnak. És szerintem a munkanélküliség, meg hogy 2-3 hónap és mehetek az utcára felelőtlen testvérem miatt, elég nagy problémák. Mi nem ezért mentünk egyetemre, hogy hátrébb tartsunk, mint a mostani 18 évesek, akik elkezdenek dolgozni és lusták tanulni. Ráadásul mégcsak nem is olyan lehetetlen dolgot tanultunk, csak annyira alacsonyak a fizetések itthon a szakmában,hogy azzal még ott sem tartanánk, ahol (igaz, én még elhelyezkedni sem tudok sehol).

Az ország belsejében nem csoda, ha valaki évekig munkanélküli, na de felénk még a legszerencsétlenebbek is találnak valamit... csak én nem. :D

2014. okt. 20. 18:41
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk a gödör mélyén, de félek, hogy hamarosan ott leszünk. Az albérletre el fog menni minden megtakarításunk (kaució, berendezés stb.), mikor így is minuszban vagyunk sokszor, ha valami közbejön (főleg autójavítás meg ilyenek), akkor ott hogy fogunk kijönni?! És mi van ha a nagyvárosban sem tudok elhelyezkedni vagy egyikünk sem tud?! Mi van, ha a párom 2 éve feleslegesen áldozza rá a tanulásra a szabadideje nagy részét?! És még hiányszakmáról beszélünk... de kezdő érdekes módon oda sem kell.
2014. okt. 20. 18:47
 8/19 anonim ***** válasza:

Csak a kérdésedre válaszolok: igen

amit leírtál alatta, az csak egy panaszroham, most kijött belőled, kifújod magad és újra erős leszel és harcolsz, nem pedig panaszkodsz.

2014. okt. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom, merre induljak már hetek óta, a szüleink is csak cseszegetnek, munkakerülőnek titulálnak, ráadásul már a páromat is kezdi lehúzni ez az egész, hogy ő sem kell sehova annyi tanulással, csak segédmunkásnak.
2014. okt. 20. 18:53
 10/19 A kérdező kommentje:
Annyira bosszantó, mikor mások itt a határ mellett kiskirályi módon élnek két osztrák fizetésből úgy, hogy sohasem tanultak, ők a helyükön is vannak (nem végeznek végzettségüknek jóval alatta lévő munkát) és házat vesznek, új számítógépet vesznek, 80-100 ezres telefonokat vesznek. Mi meg közben azt se tudjuk, a tél kellős közepén nem-e kötünk ki az utcán a testvérem felelőtlensége miatt.
2014. okt. 20. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!