Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sosem leszek boldog? Van...

Sosem leszek boldog? Van egyáltalán értelme az életemnek?

Figyelt kérdés

Hát nem is tudom hol kezdjem,de egyszerűen nem érzem magam jól,soha. A legégetőbb problémám jelenleg a pályaválasztás már ígyis kihagytam egy évet és nem tudom egyszerűen mibe kezdjek bele :( nem tudom mi érdekel.

Senkitől se kapok elismerést,szeretetet meg semmit,senkim sincs ezen a világon. Ronda is vagyok és kövér is és buta. Csak rossz tulajdonságom van,de nem tudom mit változtassak hogy merre haladjak mi a helyes út? Mit tegyek? 19/L


2014. okt. 24. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ha csak sajnáltatod magad nem is fog változni semmi! Tegyél a dolgokért és ne csak gondolkozz meg várd hogy mikor történik majd csoda!
2014. okt. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Buta nem vagy, ez biztos! Olvasgass ezen az oldalon, aki így fogalmaz, az nem buta. Szerintem ronda sem vagy, életemben egy-két valóban ronda embert láttam, nem valószínű, hogy pont te vagy az:) Biztos, hogy kövér vagy? Hány kg, hány cm? Ha tényleg, kezdj mozogni, jót tesz, testednek, lelkednek egyaránt! Öltözz csinosan, kicsit sminkelj, csináltass új frizurát, stb. stb. Magaddal kell először rendbe jönni, addig mindig azt fogod érezni, hogy senki sem szeret. Mosolyogj, "adj" az embereknek, kedvességet, jókedvet, és megtérül. Semmi hobbi? Mégis mi érdekel? Valamiben mindenki jó! Mesélj magadról, hátha tudunk egy-két tanácsot adni!
2014. okt. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazad van,de nem tudom mit tegyek érted? A családom egy nagy sz.r nincs előttem példa meg semmi nincs egy nyugodt kis sziget az életemben. Mindenhonnan csak pofont kapok semmi kis kedvességet. Nem tudom ha bármit is csinálok annak van-e értelme? Jó-e vagy helyes-e,amit teszek? vagy min kéne változtatnom,mert azon,hogy nincs családom,nincs otthon fűtés,veszekedés van helyette sok mindent nem tudok tenni. El tudok költözni persze de nem nagyon lesz rá pénzem! Most dolgozok éppen,de ha tovább akarok tanulni?
2014. okt. 24. 10:48
 4/10 A kérdező kommentje:

Második!

Engem sok minden érdekel pszichológia,orvosis dolgok,gyógyszerészet csak ezekhez kemény tanulás kell és nem lehet mellette dolgozni,sok pénzt és időt igényelnek. Főleg,hogy ennyire gyenge az idegrendszerem. Még ,ami esetleg az a közgazdaságtan picit. Már most ki akarnak dobni otthonról,mert elmúltam 18 tartsam el magam. Viszont így céltalan az életem nem is tudom mit tegyek. Barátaim sincsenek,akik tartanák bennem a lelket,nem is tudom hogyan kell barátkozni meg semmi. Kövérnek kövér vagyok főleg,amióta antidepresszánst szedek,ezt elvileg pánikbetegségre szedem.Nagyon szorongó típus vagyok sajnos :/ Van rajtam úgy 15kg felesleg,de ez is nehéz mivel ha még finomakat se ehetek tényleg már minden rossz az életemben. Ígyis mindig nélkülöznöm kell,ruháim alig vannak nemhogy még csinos is legyek. Nincs rá pénz még úgyse,hogy én is dolgozom. Anyám 90ezres fizetéséből meg nem élünk meg 4-en.

2014. okt. 24. 11:03
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen van értelme. Csak tűzz ki egy célt és haladj felé. Ne egyszerre akarj megvalósítani mindent.
2014. okt. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19 éves vagy, még nagyon fiatal. Tudom, hogy úgy tűnik, rohamosan öregszel és nem találod a helyed, de sosem késő belekezdeni abba, ami érdekel. Én 29 éves vagyok, és csak fél éve találtam rá arra amit csinálni szeretnék, egész idáig csak sodródtam. Szar látni, hogy mások a te korodban céltudatosak és karriert építenek abban ami érdekli őket, de egy életed van, ami csak a tiéd, ha 30 éves korodra találsz magadra, az is jobb, mint soha. Még akkor is lesz pár évtizeded, amit leélhetsz többé-kevésbé boldogan és elégedetten. :)
2014. okt. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, én belekezdtem egy egyetemi szakba, mert jól hangzott(vadgazda mérnök). Soha életemben nem tudtam(még most sem) mit akartam, mi a célom. Legtöbben nem is tudjuk, milyen lehetőségeink vannak. Ezt a szakot megpróbálom befejezni(a tanulással nincs gond, rajtam megragadnak a dolgok mint a légy a légypapíron), de tudom, hogy ez nem érdekel. Nem akarok ebben dolgozni. EL sem tudom igazából képzelni, hogy bármi olyan dolog létezne, amit egy életen át szívesen csinálnék. Valószínűleg nincs is. Most azt néztem ki, hogy talán megcsinálok ez után egy grafikus képzést, vagy korrektort. Azt szívesen csinálnám hosszútávon is.

Valamibe kezdj bele, majd meglátod, mi lesz. Amúgy egyetem mellett többnyire könnyedén lehet diákmunkálkodni is. Ha nem jön be, akkor sem kell azt hinni, vége az életednek. 30 évesen is tanulhatsz még, ha szívből jön. Sőt, később is. Egyetemet sem muszáj mindenkinek végezni(még az intelligenseknek sem), ha találsz egy jó szakmát, már otthon vagy.

Csak annyit tudok, hogy nem lesz célom, hogy rogyásig keressek pénzt, hanem hogy szeressem, amit csinálok. Sokkal inkább megéri.

Gondolkodj még egy kicsit, keress utána, mit lehet végezni, aztán vágj bele. Ne vedd halál komolyan, hiszen csak az életedről van szó :D

2014. okt. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Értem, így tényleg nem könnyű, de hidd el, nem lehetetlen! Egy a lényeg, ne keress kifogásokat, ne okolj másokat)még ha jogos is lenne), mert sa saját energiáidat csökkented vele. Gondold azt, nekem ennyi jutott kezdetnek, ebből kell elindulnom. nehezebb, mint akit támogatnak a szülei, de annál bszkébb lehetek magamra, amikor véghezviszem! Mert ha van célod, szorgalmas vagy, és kitartó, és nem bújsz kifogások mögé, akkor BÁRMI lehet még belőled! Mindig foglalkozz azokkal a dolgokkal, ami érdekel, azzal is mindig egyre közelebb kerülsz a célodhoz! Olvass olyan témájú könyveket, érdeklődj, tanulj. És ne temesd el elméleti síkon a továbbtanulást, próbáld meg! Mindenütt vannak támogatások, jegyzet cserélgetés, ilyen-olyan segítség! meg kell próbálni!
2014. okt. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, néha vagyok. A saját barátaim néztek le, és volt hogy le se szartak. Én mindent megtettem értük, meghallgattam őket, amit kértek megtettem. És hála nem járt érte. 12 éve ismerem egyik barátnőmet, de már a falra másztam tőle, úgy megváltozott. Ő lett a királynék királynéja kb. De kitartottam még akkor is ha felhúzott. De ha én meséltem valamit két nap múlva újra megkérdezte, mert nem is figyelt sosem. Elegem lett belőlük. A családom... hát mit tudjam én. Tisztelem őket, felneveltek, nővérem mindig vett nekem valami kis dolgot ha vett magának is. Pedig vele évekig csak vitatkozni tudtunk. Visszatérve szüleimre, velük élek, eltartanak. Szegények vagyunk/voltunk. Idén fizettünk ki 6 hitelt, eddig úgy éltünk havi 180-ezerből hogy 6 hitel lógott a fejünk felett. És azt is úgy sikerült összehozni hogy rokonnak segítettünk, mert a szüleim félrerakott millióit adtuk oda nekik perekre. Mire ők elvesztették házukat, és a mi pénzünket. Így hitelhez nyúltak szüleim. Nem tudtam menni moziba, kávézóba a többiekkel. Plázázni... piacra eljártunk turizni. De mindegy volt, hisz utána ismét leszartak. Szóval szívás volt. És én ugyan csúnya nem vagyok, csak dagi. Hát istenem, már a 90 napos diétát is megcsináltam és 5 kiló volt az eredménye. Hát köszi. Szóval még csak egy rohadt barátom se volt, aki szeretett volna. Tehát célok nélkül éltem. Kérdezték hogy hová adom be a jelentkezést. Be sem adtam. Nagy álmom volt a MOME - Építőművész kara... de hát a kormánynak muszáj volt azt a törvényt, hogy külföldre csak úgy mehetsz itthon szerzett diplomával dolgozni, ha vagy kifizeted, vagy annyi évet dolgozol itthon amennyit tanultál. Hát én már pedig új helyeket szeretnék felfedezni, szóval állami finanszírozásnak lőttek. De megfogtam magam, és rájöttem hogy nehogy már engem tegyenek tönkre ilyen nyomorult emberek. Ha leszarnak, szarjanak. Hitem lett, és hiszem ha nem ők lesznek mások akik tisztelnek, és szeretnek. A világ meg kapja be. Ha kell akkor egy OKJ bizonyítvánnyal a zsebembe, de azzal fogok Angliába menni. Ha kell koldulni fogok, de akkor inkább Anglia utcáján kolduljak, mint itt ahol nem kaptam semmi jót.
2014. okt. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja 19/L voltam. Ha esetleg van kérdésed hozzám, vagy bármi nyugodtan írhatsz üzit.
2014. okt. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!