Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félelem a gyerekkor végétől,...

Félelem a gyerekkor végétől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy nem volt/van épp a legjobb gyermekkorom. Elvált szülők, veszekedések, nem voltunk elárasztva pénzzel, az iskolában se volt valami könnyű satöbbi.


Ezt talán soha nem vallottam be magamnak, de mintha mindig is arra vártam (vágytam) volna, hogy megtapasztaljam, milyen egy hagyományos gyermekkor, ha mondhatjuk így, rendes, egész családban felnőni, szép élményekkel.


Aztán, ahogy telt az idő, rájöttem, hogy erre nincs reális esély. Ez az élet már elúszott.

Egyik barátomnak nagyjából olyan élete van amilyenre én mindig is vágytam (igaz, tudom, azt mondják sose ítéljünk így külsősként), úgymond rajta keresztül mintha egy kicsit átélhettem volna azt ami nekem nem jutott, még ha ez hülyén is hangzik.


De ahogy rohan az idő, ez a lehetőség is véget ért, nekem pedig mindenképp tudatosítanom kéne, hogy ez van, nekem ez jutott, ezzel kell beérnem. De egyszerűen képtelen vagyok rá, nem akarom elengedni ezt a tévképzetet.


Mit kéne tennem. hogy jobban érezzem magam?


2014. nov. 7. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Célokat felállítani magad elé amik lekötik a figyelmed erről. Igazából az is sokat segítene a válaszadásban ha leírnád hány éves vagy.
2014. nov. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
19 vagyok.
2014. nov. 7. 16:11
 3/8 jaydee ***** válasza:
hasonlóan éltem meg a gyerekkorom végét, bár nekem nem volt miért panaszkodnom a minőségével kapcsolatban. engem elég mély depresszióba sújtott, mert a régi akartam lenni és sose ment. előre kell nézni, el kell kezdeni adjusztálódni a felnőtt élethez, ha már a ló másik oldalán vagy, megtanulod azt is élvezni.
2014. nov. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló!


Tudom, hogy a 19 éves még nem felnőtt, hiába számít jogilag annak.

2014. nov. 7. 16:54
 5/8 jaydee ***** válasza:
szerintem félreértettél. most kell elindítani azt a szellemi folyamatot, aminek a végén felnőtté válsz.
2014. nov. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"Tudom, hogy a 19 éves még nem felnőtt, hiába számít jogilag annak." Ez is része annak, hogy még gyereknek szeretnéd érezni magad? Gyerekeskedni gyerekesgethetsz, de már gyerek nem leszel. Jobb ha tudomásul veszed. Egyetlen dolgot tehetsz ami valamennyire kárpotolhat. Minél több utododnak igyekezz biztositani amit te -ugy érzed!- nem kaptál meg.
2014. nov. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elnéztem, bocsi ,a 4-es sorszámú válaszolónak üzentem, aki ilyen szépen reagált a kérdésre.


A te válaszodat természetesen köszönöm.

2014. nov. 7. 17:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is átestem ezen, az én szüleim is elváltak, sőt, az egyik meg is halt, szétesett a családom kicsi koromban stb. Szegények is voltunk, kevés szeretetet kaptam.


Sok társamra irigykedtem, hogy nekik milyen jó. Abba szoktam bele, hogy mindenkinek megvan mindene, nekem meg soha semmi. Szeptemberben utáltam, amikor a tanárok végigkérdezték az osztályt, ki hol volt nyáron, és én ott égtem, hogy sehol... Senkinek nem kívánom ezt a sok sz@rt.


Bár én a tanulásba menekültem, egyetemre mentem, nemsokára elvégzem. Itt viszont teljesen más az életem, új lappal indultam, senki nem ismert. Sok barátom lett, sokan szeretnek, jól is tanulok, elfogadnak, ezért jól érzem magam. A cél az életem, hogy munkám legyen és családom (és még egyéb más is), és ennek fényében a gyerekkor inkább egy távoli rossz emléknek tűnik. Ha van valami, amit rendszeresen csinálsz, amit el akarsz érni, akkor új dolgokon kezd majd el kattogni az agyad, és nem fogsz már (annyira) a gyerekkori családi idill iránt vágyódni.


Illetve igen, csak más formában. Pl. én megismertem a barátnőmet, és pl. az egyik célomnak azt tartom, hogy majd a gyerekeim ne olyan sz@rban nőjenek fel, mint én. Ők majd megkapnak mindent, megyünk majd mindenhová nyáron :D Legalábbis remélem. De még ha szegények leszünk is, az sem baj, de soha nem fogom annak kitenni őket, hogy ne szeretetben, biztonságban nőjenek fel, egy szülővel... Soha nem fogok előttük veszekedni, ordítani. És ha majd látom, hogy tök jól érzik magukat, akkor büszke leszek.


Pl. emlékszem még a régi-régi karácsonyokra, amikor a családom még együtt volt. Ma a karácsonyaim inkább szürkék, semmilyenek, de ha a gyerekeimnek megadom azt a tök jó családi érzést, akkor én is újra meg fogom érezni a karácsony igazi hangulatát. Érted, mire gondolok?


Küzdj és bízva bízzál :D

2014. nov. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!