Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek az ellen, hogy egy...

Mit tegyek az ellen, hogy egy szerencsétlen csődtömeg vagyok? Sokszor úgy érzem, élni sincs kedvem.

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy rossz az anyagi helyzetünk. Aztán ott van, hogy bizonyos dolgok miatt állandóan stresszelek, kialakult bennem a sok rossz miatt a szorongás, amit nagy vonalakban képtelen vagyok elengedni. Introvertált vagyok, nincs egy darab barátom sem, pedig én próbálkoztam. Állandóan felnőttekkel vagyok, amit nem bánok, mert szeretem a szüleim, de néha olyan jó lenne együtt nevetni valaki mással...

...aztán eszembe jut, hogy nekem ez sem lenne jó, mert nincs úgy pénzünk, hogy a szüleim adjanak. Nem hibáztatom őket cseppet sem! Csak ha belegondolok ebbe, máris elmegy az életkedvem. Utálom a testem, ha elkezdek tornázni, nincs akaraterőm végigvinni, egyszerűen sok a probléma, és úgy érzem olyankor, semmi értelme. Barátom még nem volt, alapmondatoknál többet még egy pasival sem váltottam, visszahúzódó vagyok. Tavaly kint voltunk Ausztriában, és nem értettem a többieket, mert az általános iskolai tanítás egy nulla, így konkrétan bujkáltam az emberek elől... egész nap szinte egyedül gubbasztottam, míg a szüleim mentőövként be nem fejezték a melót. Volt egy szintén külföldi lány, aki ott dolgozott és tudott már németül, felajánlotta, hogy segíthetnék neki a kiskölykökkel, de én természetesen szégyenlősen fejet ráztam, és nem. Nem tudok kimenni a komfortzónámból, semmi sem jön össze, minden elkapkodnak az orrom elől, az emberek nem kedvelnek, egyedül érzem magam - egyszerűen egy csődtömeg vagyok. Mit tegyek, hogy jobb legyen? Hogyan tehetném magam életképesebbé?


16/L



2014. nov. 25. 21:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy az is elkeserít, hogy a világ így elkorcsult: állatkínzás, környezetszennyezés, az embereknek csak a pénz és a külső számít... és arra gondolok ilyenkor, ez nekem mennyire nem fekszik, hogy mennyire el akarok tűnni innen.
2014. nov. 25. 21:04
 2/8 anonim ***** válasza:
Majd kinövöd. Rájössz majd , hogy a problémáid 90%án nem tudsz változtatni sem megoldani, mivel nem miattad vannak, illetve rajtad múlnak.
2014. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2: Ha így áll a helyzet, akkor nagyon remélem, hogy ez a kinövés a lehető leghamarabb helyre jön... mert borzasztóan unom.
2014. nov. 25. 21:23
 4/8 anonim ***** válasza:

A világnak van szebbik fele is, régen én is nagyon negatívnak láttam a világot, de ott van a szép, jó csak észre kell venni, tudom nehéz, de meglehet látni. Próbálj változtatni, kezdetben elég ha apróságokon változtatsz, csak tedd meg, aztán egyre könnyebb lesz, azt azért hozzá fűzném hogy a változás mindig nehéz, de megtehető, csak tedd meg. Hajrá! :)

A párkapcsolat miatt meg ne aggódj, majd lesz, még fiatal vagy, majd tíz év múlva kezdj el aggódni e-miatt, most még semmi se kései, rá is érsz.

Egyen változtass, mégpedig a hozzáállásodon , nem könnyű, de segít, nézd a dolgok pozitív oldalát s megváltoznak a dolgok, nekem segített ez s csodás életem van azóta.

23/f

2014. nov. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ajánlanék egy könyvet "Rhonda Byrne A Titok" nagyon jó könyv, ha megfogadod a benne leírtakat s helyesen használod azokat, akkor gyökeresen megfordul az életed. Lehet hogy sok mindent hülyeségnek találsz majd benne meg hogy mit szólnának az emberek hogy ezeket alkalmazod, ne törődj ilyenekkel csak próbáld ki, egy próbával nem veszítesz semmit. Nekem tényleg bejött és sokat segített.
2014. nov. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4: Köszi a választ! :) a hozzáállás változtatásra törekszem, csak mikor a sz*r dolgok a nyakamba ömlenek, nem nehéz pozitívnak maradni. De igyekszem.

#5: Szeretem a jó könyveket, biztosan megszerzem.

2014. nov. 25. 21:35
 7/8 A kérdező kommentje:
illetve *nehéz pozitívnak maradni. :D
2014. nov. 25. 21:35
 8/8 anonim ***** válasza:
.
2018. jan. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!