Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az "normális", hogy emiatt...

Az "normális", hogy emiatt nekem Karácsonykor (is) rossz érzésem van?

Figyelt kérdés

Mikor kicsi voltam szerettem a Karácsonyt, volt benne valami varázslatos. Aztán, ahogy felnőttünk, már nem volt meg az a bizonyos hangulata. (ennek több oka is van, de az most mindegy)

Az utóbbi pár évben viszont gyakran eszembe jut (és nemcsak Karácsonykor), hogy igazságtalan az élet, mert vannak akik ilyenkor is kénytelenek az utcán lenni, vagy egy fűtetlen, sötét kis szobában, épületben, míg másoknak az a legnagyobb problémájuk, hogy pulykát vagy lazacot egyenek aznap este.


Ne értsetek félre, nekem ezzel semmi bajom, ha nagyon-nagyon akarnék, én is megtehetném, és valószínűleg velem van a gond, hogy ilyeneken gondolkozom, de úgy érzem emiatt (sem) tudok ráhangolódni az ünnepre.


2014. dec. 20. 18:59
 1/3 3005 ***** válasza:

Álszent vagy...


Le lehet pontozni, de:

- "emiatt (sem) tudok ráhangolódni az ünnepre" wtf???

most komolyan, nem azon gondolkozol, hogy, hogyan segíts ezeken az embereken, csak a kis lelki világod miatt aggódsz!!

- hányszor vittél szendvicset a hajléktalanoknak?

nem azt mondom, hogy tartsd el őket, de néha belefér pár szendvics, pl. 300 forintból összetudnál dobni 10 párizsis zsemlét és a környezetedben lévő embereknek odaadhatnád (és igen nem csak karácsonykor vannak utcán)

- hányszor csöngettél be szomszéd Marika nénihez, hogy csókolom, hogy tetszik lenni, van-e szüksége valamire etc


igen veled (is) van a gond, de ne várd, hogy valaki majd elkezd sajnálni, mert játszod itt a szentet...

2014. dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nincsen szükségem senkinek a sajnálatára, és egyáltalán nem tartom magam szentnek, de álszentnek sem!


Nem szoktam reklámozni, mert nem a kirakatért teszem, de válaszolva akkor a kérdésedre, rendszeresen segítek olyan embereken, akik elfogadják a segítségem.

Azoknak, akik utcán élnek, ételt, takarót viszek, megkérdezem van-e szükségük valamire. Kinőtt, jó állapotú ruhákból csomagokat állítok össze, és próbálom rászoruló családokhoz eljuttatni. (Ja és nemcsak Karácsonykor, máskor is észreveszem, hogy valaki támogatásra szorul)


Egyébként ezt valóban nem írom a homlokomra, így valószínűleg nem ez jut az eszükbe rólam első körben, de nem is ez a cél.

2014. dec. 20. 20:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Akik az utcán élnek, azok többségénél nagy a baj. Gondolok én itt alkoholizmusra, drogfüggőségre, agresszióra, beilleszkedési képtelenségre, mentális zavarokra. Persze, nem jó hogy ott lébecolnak, de az adónk véges, így is épp elég "rászorulót" kell belőlük eltartani.
2014. dec. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!