Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom, hogy mit tegyek,...

Nem tudom, hogy mit tegyek, hogyan döntsek?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, most kell majd eldöntenem, hogy hová akarok menni továbbtanulni.

Ez a helyzet:

Most költözünk be a városba, faluból, Nyíregyházára, tehát a Nyíregyházi Főiskola nagyon közel van, nem kellene napi több órát utaznom, mint ahogyan most teszem, napi 4 órát töltök minden nap utazással 3,5 éve, ami annyira lefáraszt, hogy nemhogy tanulni, de semmihez sincs se kedvem, se energiám. Még így is, semmi tanulással mindig hozom a 4-es átlagot, a város egyik legerősebb gimnáziumában, ami jelzi, hogy nem vagyok egy hülyegyerek. Mindenből 4-es vagyok, kivéve a matekot, meg bioszt. Matekból heti 1 órát tanulok, azt is magántanárnál, a biosz meg nem érdekel, nem azzal szeretnék továbbtanulni. Érettségizni a választottam informatika lesz, emeltet nem teszek, mert már késő, hamarabb is gondolkodhattam volna ezen. Középfokú angol nyelvvizsgám megvan, tehát így 24 pluszpont biztosított, erre sem tanultam, csak streameket néztem, angolul játszottam, angol videókat néztem, és ami szót nem tudtam, azt beírtam fordítóba.

Ami érdekelne, az az informatika, meg valami irodaimunka, talán pénzügy. Nos, mivel sosem programoztam, meg nem is találom valami nagyon érdekesnek, ezért szerintem a programozó szak utoljára maradna, végső megoldásként. tavaly a főiskolán indítottak mérnökinformatikus képzést, amire szerettem volna, de most nem indítanak, szóval az nem lehet. Indítanak gazdaság és menedzsmentet, de nem tudom, hogy mit érnék a főiskolán szerzett tudással, papírral, mert sokat hallottam, hogy akár ezen is múlhat, hogy felvesznek-e dolgozni...

Legközelebb Miskolcon és Debrecenben indítanak mérnökinformatikus szakot, de az oda utazás ismét annyi időt venne el, mint most, így sincs energiám tanulni, akkor egyetemen se lenne, gondolom. A másik tényező a 3 féle bérlet, mert a lakás és a vasútállomás is 45 percre van egymástól Nyíregyen is, és Debrecenben az egyetem, meg a vasút is 45 perc kb. Tehát kellene venni 2 helyi bérletet, meg egy vonatot, ami körülbelül 10-12.000ft lenne, most pedig 2120Ft a bérletem, és még a lakáshitel is ott van.

Ezek mellett indítanak itt a főiskolán mérnök szakot, nem tudom, hogy hogyan menne nekem, matekból csak 3-as vagyok..

Ezen túl, anya mondta már párszor, (ezeket neki is elmondtam) hogy akkor menjek valami OKJ-ra. Nem lenne baj, de belegondolok és rosszul érzem magam, mert tudom, hogy többre lennék képes, akkor minek menjek egy olyan helyre, ahol nem a saját szintemen vagyok, ezzel csak azt érném el, hogy azt csinálnám életemben, amit nem szeretek. Még van Miskolcon rendészeti szakiskola, ahol ösztöndíjat is adnak, fél év múlva meg fizetést, amiből tudnék segíteni anyának a hiteltörlesztésben, meg lenne pénzem a saját hobbimra is, de nem feltétlenül az én világom a járőrözés, meg a rendőrösködés.. Annyi, hogy ez a képzés 2 éves.

Csináltam személyiségtesztet is, hátha segít, 2x csináltam meg, egy évre rá a másikra, és INTP jött ki, mind a 2x, és pont illik rám a leírás, de nem tudom így, mitévő legyek. Azt hittem, hogy ez sokkal egyszerűbb lesz, erre meg ez a helyzet.. Mit tegyek? :/


2015. jan. 7. 21:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Tanulj és amit a legjobban szeretnél azt válaszd!
2015. jan. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!