Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki annyira el van...

Ha valaki annyira el van kenődve, hogy már az öngyilkosságon gondolkozik, akkor miért jönnek itt az érzelmi zsarolással?

Figyelt kérdés

Többször lehetett már itt olvasni olyan felvetéseket, hogy egy egyedüllétnél talán még a nemlét is jobb lehet és volt, aki azt gondolta, hogy akár meg is lehetne gyorsítani ezt a dolgot.

Erre válaszul azt írták, hogy mennyire fájna másoknak a környezetében és hogy ehhez nincs joga.

De most őszintén:

1. Kínáltak ezzel valódi megoldási lehetőséget a problémáira?

2. El tudják képzelni, hogy mit érezhet egy ilyen ember?



2015. jan. 15. 21:58
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, hogy léteznek olyan problémák, amelyek kívülről nézve pitiánernek tűnnek, belülről viszont nagyon is komolyak az ember számára.
2015. jan. 15. 22:07
 12/26 anonim ***** válasza:
Ez igaz, lehet hogy valakit egy dolog annyira megvisel hogy élni sincs kedve de lehet az egy másik embernek nem jlentene semmit. Ezért nem értem miért mondják az emberek hogy ''jajj bárcsak ez lenne a legnagyobb gondom'' meg ehhez hasolókat. Mindenkinek más jelent problémát
2015. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. azért, mert nekem már volt öngyilkossági kísérletem, akkor hatalmasnak tűnő pitiáner probléma miatt és láttam utána azok arcát, akik szeretnek és tudom, mekkora vadbaromságot csináltam. Ezen nincs mit szépíteni, másnak sem szépítek.
2015. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:

The Chef: A kérdés adott, én csak megfordítottam az okot és az okozatot az érzelmi zsarolás esetében.


Bírom azokat a gyöngyházban nevelkedett, fantáziát nélkülöző tökös gyerekeket, akik általánosítanak. Az öngyilkosságnak számos oka lehet. Például pszichés betegség: skizofrénia, depresszió, mániás depresszió...

De oké, maradjunk csak a kilátástalan életszituációknál. Nyilván egy egészséges ember nem fog belehalni a szerelmi bánatába. Az hülyeség. Viszont magam körül is látok sorsokat, akiket nem tudnék elítélni, ha megtennék. És ők nem zsarolnak senkit, csak menthetetlenül el van cseszve az életük. Van akinek saját hibáján kívül, van akinek saját hibájából (is). Nekem nem lenne pofám ítélkezni.

2015. jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 opened paradise ***** válasza:
100%

Minden probléma ilyen szerintem,hogy ha az a tiéd,akkor az a legnagyobb.

Meg mindenkinek más a tűréshatára.

De én nem gondolom gyáva dolognak,sőt,nehéz lehet meglépni.

2015. jan. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki eljut 1-1 alkalommal oda, hogy jobb lenne ha vége lenne, és akárhogy nézzük, a tudat hogy ezzel mekkora fájdalmat okozunk másoknak, igenis visszatartó erő.


Bizonyos esetekben érthető ha valaki nem tud feldolgozni egy tragédiát mondjuk, és öngyilkos lesz. De az emberek többsége csak gyáva szembenézni a problémáival, és még ha mélyponton is van valaki, legalább az esélyt megadja az életével arra, hogy egyszer újrakezdhessen. Míg ha felkötöd magad, akkor ott vége a történetnek, nem esz többet "mi lett volna ha".

2015. jan. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Eredetileg a szerelem-szex rovatba írtam, mert volt egy alapszituáció, amire gondoltam. Amikor valaki egyedül van és nem vált ki másokból szikrát, komoly szándékot; miközben tucatnyi párt lát nap mint nap, hallja mások elbeszélését az estékről, közös élményekről, stb...

Eközben ő maga is kitaszítottá válik, mert az ilyen "kívülállókat" nem igazán tolerálja a rendszer és akkor még finom voltam.

2015. jan. 15. 22:29
 18/26 anonim válasza:
Akármennyire is civilizáltak vagyunk, még ma is cudar törvények uralkodnak. Ilyen a természetes szelekció.
2015. jan. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Na igen, csak erről feledkeznek meg sokan. Cukormázba csomagolva, de ma is ugyanolyan farkastörvények uralkodnak és nincs védelem ellenük. :(
2015. jan. 15. 22:48
 20/26 anonim válasza:
100%

Az apukám legjobb barátja, aznap adott pénzt apának, hogy ha ő már úgy is megy, akkor az ő részére is váltsa már ki a horgászengedélyt. Este kaptuk a hírt, hogy a felesége és az akkor 4 éves kislánya eszméletlen állapotban talált rá a késő délutáni órákban a szobában...azonnal kórházba került, de már nem tudták megmenteni...akkora mennyiségű fagyállót ivott, hogy nem lehetett semmit sem tenni.

Előzmény annyi volt, hogy nagy hitel volt a nevükön (buta módon az egyik családtagjukon akartak segíteni, felvették a saját nevükre a hitelt, de azok egy idő után nem fizették)de erről sem úgy beszélt soha, hogy kilátástalan lenne a helyzet, vagy hogy életbevágóan rossz lenne...

A mai napig bánt minket (barátokat) és a családot, hogy nem tudtuk megakadályozni vagy közbelépni...

A kislányt sajnálom a legjobban...ő ugyanis apa nélkül nő fel...pedig ő azért született meg (lombikbébi programmal), mert ennek a férfinak az volt a legnagyobb álma, hogy 40 évesen végre apa lehessen...és aztán csendben itt hagyott mindenkit...:(


Egyetértek azokkal a hozzászólókkal, akik úgy gondolják, hogy egy valós szándékú öngyilkos NEM feltűnősködik, nem ad arra utaló jeleket...pontosan azért, mert ő már eldöntötte, és azt is, hogy véghezviszi...inkább elaltatja a környezetében élők gyanúját... nyilván ez alól kivétel a hirtelen felindulásból elkövetett öngyilkosság.

Az, aki ezt kihirdeti, és nagydobra veri, az csak eljátszik a gondolattal és figyelemre vágyik (később ez még kialakulhat tettlegességig is akár), de ebben a fázisban még fordulhat szakértőhöz, családhoz, baráthoz, barátnőhöz...bárkihez segítségért!

2015. jan. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!