Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy legyek szimpatikus az...

Hogy legyek szimpatikus az embereknek, ha ronda vagyok?

Figyelt kérdés
Az iskolában a hátsó padban tengődtem egyedül, minden nap azt hallgatva, hogy ronda vagyok. Volt olyan osztálytársam akivel két szót nem beszéltem mégis azt mondta, hogy nagyon nem vagyok neki szimpatikus, a legtöbben köszönésre se méltattak. Bejárós voltam, a vonaton is folyton azt hallottam, hogy de ronda ez a lány, nekem nem szimpatikus. Most beiratkoztam tanfolyamra, volt ott egy idősebb nő aki kérdezgetett mindenkit, hogy honnan jött, hogy hívják, van-e tesója stb. Amikor én jöttem volna kedvesen mosolyogtam rá, erre elfordult, tőlem nem is kérdezett semmit. Meg az zavar, hogy tényleg van olyan akivel két szót nem is beszéltem soha mégis azt mondja, hogy nem vagyok neki szimpatikus. Mit tehetnék, hogy egy kicsit szeressenek? Sajnos plasztikára nincs pénzem.

2015. jan. 20. 16:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem változott semmit, munkahelyen ugyanez van. Soha nem szólnak hozzám, ha baj van, biztos én vagyok a hibás, minden egyes mozdulatomba belekötnek. Ha hibázok, akkor minden vagyok, csak ember nem, de ha más hibázik az normális, mert fárad.
2018. júl. 1. 11:09
 12/19 anonim ***** válasza:

Ez szörnyű! :(

Ha egy nagy cégről van szó, ahol van személyügyi osztály (HR), akkor ott mindenképp jelezd a problémát, hogy kivételeznek egyesekkel.

2018. júl. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Valami olyasmi meló kéne neked, ahol egyedül dolgozhatsz, nem kéne ilyen idióta kollégákat elviselned. Metróvezető, villamosvezető. Persze azt nem tudom, hogy hogy keresnek. Lehet, hogy nem túl sokat.
2018. júl. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én ezt nem akarom elhinni!
2019. márc. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Akkor ne hidd, pedig sajnos igaz.

Jött egy szép lány a munkahelyre, az egekig magasztalják, hogy jajj XY szólj ám, ha segítség kell, azonnal jövök, olyan szépen beszélnek vele, majdhogynem kinyalják a seggét is, csak mert szép. Ellenben velem úgy beszélnek, mint a kutyával, mintha értelmi fogyatékos lennék, úgy néznek rám, mint a véres rongyra stb. És a női főnökök is ezt csináljak, nem csak a férfiak.

2019. márc. 9. 10:24
 16/19 anonim ***** válasza:
Én elhiszem, mert én is láttam hasonlót a környezetemben. A csúnya lány amúgy elég szótlan is volt, ez is hozzájárulhatott ahhoz, hogy nem vették emberszámba. Mert ha egy nagyszájú, mindenkivel haverkodó, dumás csaj lett volna, akkor annak ellenére, hogy ronda volt, biztosan nem olyan lekezelően bántak volna vele, ahogy.
2019. márc. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
És tuti, hogy nem a csendessége, hanem a rondasága miatt gázoltak át rajta, mert volt azon a munkahelyen más csendes, fiatal kolléganő is, ámde ők mégsem részesültek ilyen megalázó bánásmódban, sőt, inkább kedvesek voltak vele.
2019. márc. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kedvesek voltak a csendes, ámde szép lányokkal, ez lemaradt.
2019. márc. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

De azért ne keseredj el, mert látod, hogy mégis lett munkahelyed, pedig azt írtad, hogy esélytelen, hogy felvegyenek dolgozni...

Ugyanígy nem esélytelen az, hogy a következő munkahelyeden majd normálisan fognak viselkedni veled. Szerintem keress egy másik munkahelyet, a jelenlegin meg szólj a HR-nek, hogy úgy bánnak veled a főnökök, mint a pokróccal, míg másokkal sokkal jobban, és hogy te erre nem adtál okot. Hidd el, hogy előveszik őket! Erre is van a HR, többek között. Nyugodtan lehet panaszt tenni náluk. És nem fogják elárulni a neved, hogy te voltál, de ha netán mégis kiderül, vagy csak gyanítják, hogy te voltál, mégis mit veszthetsz? Semmit! Maximum csak nősz a szemükben, hogy mertél szólni, kiállni magadért, őket meg lejárattad, persze jogosan. Utána pedig már nem fognak veled olyan mostohán bánni, mint most. Különben megy a következő jelentés tőled. És figyelni is fogják őket a HR-esek. Ha nem személyesen szeretnél szólni nekik ez ügyben, akkor írj nekik egy e-mailt.

2019. márc. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!