Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan szólítsam meg a levélbe...

Hogyan szólítsam meg a levélben eben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy volt tanárom az egyetemen, ő volt a témavezetőm. Viszonylag fiatal (negyvenes) férfi. Mivel a tudományos életen belül maradtam azóta is, sokszor találkoztunk rendezvényeken, konferenciákon, évek óta tegeződünk és jó, közvetlen, de nem annyira szoros kapcsolatunk van.

Mindenki a keresztneve becézésével szólítja, mint mondjuk Peti (nem pedig Péter). Személyesen én is.

Most fogom védeni a doktori disszertációm és őt szeretném felkérni a védésemen az egyik bizottsági tagnak. Elkezdtem neki írni egy e-mailt, amiben megkérdezném, hogy vállalja-e. De nem tudom, hogy szólítsam meg. A 'Tanár úr' már túl hivatalos az elmúlt évek után, a 'Peti' viszont annyira közvetlen és bárgyú egy ilyen felkérésben. 'Péternek' viszont senki nem nevezi, így az is hülyén jönne ki.

Nincs ötletetek valamilyen 4. megoldásra?



2015. febr. 17. 17:34
 1/3 lio77 ***** válasza:
Kedves Peti?
2015. febr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
szerintem is jó a kedves Peti
2015. febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha sörözni szeretnéd meghívni, akkor szólítsd a keresztnevén.

Ha témavezetődnek kéred fel, akkor ez egy hivatalos levél, és nyugodtan tanár urazd, bármennyire is jóban vagytok.

Úgy szólítsd, ahogy majd a doktori védésen fogod szólítani a többiek előtt.

2015. febr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!