Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti is érzitek ezt?

Ti is érzitek ezt?

Figyelt kérdés

A véremben van a küzdés, a pezsgés, az élni akarás, a szenvedély, az ambíció az élet iránt. Egy ideje viszont úgy érzem, hogy elhidegültem mindentől. Olyan gondolataim vannak, hogy én is megborzongok tőlük.



Azt érzem, hogy nincs is miért küzdeni. Egyszerűen nincs értelme s ezt nem gyengeségből mondom vagy trehányságból. Körülnézek és azt látom, hogy a világ velejéig romlott. Ránézek az emberekre és nem szeretem, amit a többségben látok. Én utálom az emberek nagy részét. Szinte mindegyik lusta, álszent, ostoba, irigy, stb. A felszínen ezt nem mutatom nyilván, de a fejemben mindig az jár, hogy egy kezemen megtudnám számolni hány valamire való embert ismerek.


A munkát manapság csak kényszerből csinálja mindenki, a városok zsúfoltak és fárasztóak, az emberek pedig szinte kivétel nélkül velejéig rohadtak. Miután lejár a munkahét mindenki részegre issza magát vagy agyonaltatózza magát, hogy aztán ismét belevesse magát értelmetlen életének újabb hetébe. Remek kísérleti patkányok vagyunk mind.


Az emberek 90%-a velejéig rohadt, a többi 10% pedig tiszta, de ostoba. Egyik típussal sem lehet kezdeni semmit.


Tudom, hogy csúnyán fogalmazok. Úgy érzem hordok magamban egy olyan mérhetetlen keserűséget és sötétséget, amely talán sosem fog elmúlni. Az utolsó személyek, akik a családom voltak, tartották bennem a reményt eddig. De most már bennük is csalódtam, megláttam bennük is ugyanazt a hibás rendszert, amelyt a többi emberben is látok.


Felteszem ezért sokszor a kérdést magamnak, hogy miért ? Tehát miért ? Milyen értelme van egy olyan világban boldogságot keresni, ahol tulajdonképpen nincs világod ? Én látom az élet értelmét, a világnak viszont nem látom értelmét.

Eszembe jut a " Nude " című filmből egy jelenet : " Az emberi faj is elfog pusztulni, mint minden más, ami előttünk volt. Az ember egy POCSÉK ötlet volt ! "


2015. febr. 20. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak nem Yagami Light-hoz van szerencsénk?:)
2015. febr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Sokszor erzek igy, de ilyenkor mindig eszembe jut egyidezet, amit a magyartanarnom tanultatott meg vvelunk. Vorosmartytol van. "Mi dolgunk a vilagon? Kuzdeni eronk szerint a legnemesbekert." Bennem ez az idezet tartja a lelket. Az elet egy kuzdes. A vilaggal, az aljassagal, onmagaddal szemben. Es ez a kuzdes maga a boldogsag kulcsa.
2015. febr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem amiről beszélsz, nekem is hasonló gondolataim voltak. De gondolj csak bele. Megadatott Neked a legcsodálatosabb dolga: élni. És bármilyen világban is élünk (én is utálom a mai világot, a "civilizált" társadalmat és üres embereket), de az élet, ha a pozitív oldalát nézzük, még mindig elképesztő és csodálatos. Én is sokat gondolkoztam azon, hogyan, mivel lehetne megfordítani ezt a folyamatot, ami az emberiséget a globális öngyilkosság felé vezeti, de rájöttem, hogy ha az emberek egyénileg nem akarnak változtatni, akkor nem lehet mit tenni. Szelektálni kell ezeket a dolgokat, elfordulni a rossz, negatív gondolatoktól, és igen, lehet boldognak lenni a mai világban is. Szörnyű, hogy ezt kell mondanom, de ne foglalkozz a negatív dolgokkal. És olyan emberekkel vedd körül magad, akiket nem látsz üresnek, ostobának. És vannak ilyenek! Ha egy ilyen embert találsz, akkor örülj annak az egynek, az az egy talál majd még egyet, és így tovább. Az élet annyira csodálatos dolog, ne engedd, hogy elcsessze a mai társadalom.


17/L

2015. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Van benne valami. Bár nekem inkább afféle önigazoló szövegnek tűnik. Semmivel sem különb , mint a Bibliai idézetek mondjuk, amelyek millió keresztényben tartják a lelket.


Régebben én is inspirációt fedeztem fel az ilyen idézetekben, de most már a többségük erőltetett, rózsaszín ködös maszlagnak tűnik.


Ami a legérdekesebb : több hitelességet fedezek fel mindig a negatív idézetekben, mint a pozitívakban. Sosem fogom elfelejteni Vincent Van Gogh utolsó szavait: " A szomorúság örökké tartani fog. " - Miért van az, hogy ezekben a szavakban több hitelesség van, mint ezer motivációs mondatban ? Talán azért, mert valahol mélyen érezhető, hogy az igazság nem a fényes oldalon van.

2015. febr. 20. 21:25
 5/11 A kérdező kommentje:
#2-esnek írtam az előbbit
2015. febr. 20. 21:25
 6/11 anonim ***** válasza:
És magadat miért is találod különbnek? Az eddigiek alapján egy arrogáns, gyűlölködő gyerek vagy, aki mindenkinél különbnek képzeli magát. Próbáld meg kívülről nézni magad és köszöntünk a körben...
2015. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 - Sajnálom, de a válaszodból csak az látszik, hogy nem fogtál fel semmit.
2015. febr. 20. 21:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Pontosan erről beszéltem:D
2015. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Aha, oké. Biztos találsz számodra alkalmasabb kérdést is.
2015. febr. 20. 21:40
 10/11 anonim válasza:
#2 vagyok. "A szomorúság örökké tartani fog." Van benne igazság. Mindig is lesz szomorúság. De ha lesz szomorúság, akkor boldogságnak is lennie kell. Az ember csak akkor tud szomorú lenni, ha volt már boldog is, és akkor tud igazán boldog lenni, ha volt szomorú is. Amíg nem tudod milyen boldognak lenni, addig nem tudsz szomorú lenni. Ezért mondhatnánk azt is, hogy: A boldogság örökké tartani fog. Mindenben meg lehet találni azt a pici jót, csak keresni kell. Minden nézőpont kérdése. :)
2015. febr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!