Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy fogadjam el, hogy soha...

Hogy fogadjam el, hogy soha nem lehetek egyetemre?

Figyelt kérdés

Boldog-boldogtalan egyetemre jár manapság, csak mert kifizetik a szülei. Az enyémek sajnos nem tudták, így itt maradtam egyetlen nyamvadt érettségivel.

Most külföldön dolgozom pincérnőként.

Egyedül nyelvekből vagyok jó, 6-ot beszélek, mindig is tolmács szerettem volna lenni. De mivel idekint tolmácsokból túlképzés van, nem mehetek egyetemre.

Az egyedüli választásom, hogy vagy maradok pincérnő egy életen át, megtanulok még 8-10 nyelven, és hobbi szinten magánúton lehetek fordító egy életen át jóval áron alul, vagy pedig kitanulok valami szakmát, mint például fodrásznő, műkörmös vagy bolti eladó.

Nem akarok azért tanulni még 3 évet, beleölni egy csomó időt, energiát és pénzt, hogy árufeltöltő legyek a sarki kisboltban ugyanannyiért, amennyiért most mindenféle képesítés nélkül pincérkedem.

Ne írjátok, hogy menjek haza a megkeresett pénzből, és kezdjek el egy egyetemet, mert nincs hová hazamennem, nem tartom a kapcsolatot a szüleimmel. Itt van a párom, itt élünk és itt is terveztünk élni.


Hogy fogadjam el, hogy nem követhetem az álmaim?


21N


2015. márc. 26. 15:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mo-on 6 nyelvvel te vagy a császár.
2015. márc. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, de ott annyit keresnék egy felelősségteljes pozícióban, mint itt pincérnőként.
2015. márc. 26. 15:48
 3/14 anonim ***** válasza:
Az egyetem nem garancia semmire, sokan diplomával is nettó 120-ért szopnak itthon.
2015. márc. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
6 nyelven beszelsz es pincerkedsz?
2015. márc. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért az már pozitívum, hogy találtál munkát és ezek szerint a barátoddal is javult a viszonyod. Egy hónapja, amikor beszélgettünk, még állásod sem volt, és a pároddal is fasírtban voltál. Előbb-utóbb az az egyetem is össze fog jönni. :-)
2015. márc. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

,,Boldog-boldogtalan egyetemre jár manapság, csak mert kifizetik a szülei. Az enyémek sajnos nem tudták, így itt maradtam egyetlen nyamvadt érettségivel. "


Marhaság. Ha rendesen tanultál volna, akkor felvesznek államira, a koli és a kaja pedig kijön diákmunkából. Több olyan embert is ismerek, aki nappali tagozat mellett dolgozik és nem büfészakon van.


Neked nem az az álmod, hogy tolmács légy. Ha az lenne, akkor tennél érte és nem a kifogásokat keresnéd.

2015. márc. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Pedig igazán járhatnál egyetemre, ha nagyon akarnál. Ott is és itthon is. Csinálhatsz valami nyelvszakot, legalább lesz papírod a nyelvtudásodról és hozzájuthatsz diplomás állásokhoz is a jövőben.
2015. márc. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

mehetek


Elnézést, elírtam.


Szerencse, hogy pincérkedem, mert korábban takarítói állásokra akartak csak felvenni, végre csinálhatok olyat, ami kicsit...ami közelebb áll hozzám, na.

És a 6-ból 3 nyelvet a munkám során is használok (angolt, oroszt és németet)

2015. márc. 26. 15:57
 9/14 A kérdező kommentje:
Az egyetemet kijárhatom, simán felvennének. Csak elhelyezkedni nem tudnék vele.
2015. márc. 26. 15:57
 10/14 A kérdező kommentje:

6-os

Az átlagnál intelligensebb és műveltebb vagyok, kitűnőre érettségiztem. Csak olyan szegény családból származom, hogy hiába volt állami a szak, ha a kollégiumot nem bírtuk fizetni.

2015. márc. 26. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!